Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ponad 150 osób biegało w Parku Kasprowicza o "Uśmiech Dziecka" {WIDEO, GALERIA ZDJĘĆ} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ponad 150 osób biegało w Parku Kasprowicza o "Uśmiech Dziecka" {WIDEO, GALERIA ZDJĘĆ}
02-06-2014 09:26   Janusz Ludwiczak
155 osób wzięło udział w Otwartym Biegu Łazarskim, który już po raz szósty odbył się w Parku Kasprowicza z okazji Dni Łazarza. W tym roku zawody odbyły się pod hasłem "Uśmiech dziecka". Dzieci mogły wziąć udział w biegu na dystans 100, 200, 400, 800 i 1000 metrów, zaś dorośli mogli spróbować swoich sił w nordic walking oraz biegu na dystans 2,5 i 4,8 km. Każdy zawodnik otrzymał medal, a najlepsi puchary. Byli też tacy zawodnicy, którzy pobiegli dwukrotnie - zarówno w krótszym biegu jak i w pełnych trzech okrążeniach dookoła Areny. Ponadto wśród uczestników Biegu Łazarskiego zostały rozlosowane nagrody w postaci voucherów o wartości 500 złotych na zakup kolekcji do biegania.

W niedzielne przedpołudnie w Parku Kasprowicza odbył się VI Otwarty Bieg Łazarski "Uśmiech dziecka" - ARENA 2014 z okazji 25. jubileuszowych Dni Łazarza.

Na początku zawodów rozegrano biegi na krótkie dystanse dla dzieci (na 100 metrów, 400 m, 800 m i 1 km odpowiednio dla uczniów klas 1-2, 3-4, 5-6 szkół podstawowych oraz dla gimnazjów). Następnie odbył się bieg nordic walking, a po nim biegi finałowe - na dystans 2,5 i 4,8 km. Uczestnicy biegu finałowego musieli zrobić trzy kółka wokół Areny i alejkami Parku Kasprowicza.

W biegu na dystans 2,5 km w kategorii mężczyzn wygrał Damian Jankowski, który pokonał trasę w czasie 6:50. Tuż za nim znalazł się Radosław Pluciński, a trzeci do mety dobiegł Marek Sakowski. Wśród pań najlepsza okazała się Gabiera Trzepacz. Na podium znalazły się także Natalia Nowacka i Joanan Liberkowska.

Sporo osób postanowiło pobiec dwukrotnie i cztery osoby dobiegły do mety jako pierwsze, znajdując się na podium. Jako pierwszy do mety dobiegł Damian Jakubowski, który na pokonanie trzech kółekl wokół Parku Kasprowicza w biegu o długości 4,8 km potrzebował 15:22 minut. Tuż za nim znalazł się Radosław Pluciński, który dobiegł do mety w czasie 15:59. Jako trzeci do mety dobiegł Przemysław Kobyliński w czasie 16:11. Wśród pań najlepsza okazała się Gabriela Trzepacz, która również wygrała poprzedni bieg (na dystans 2,5 km). Na podium znalazły się również Jolanta Plucińska i Joanna Liberkowska. Najlepsi biegacze dostali puchary.

W tym biegu jednak każdy był zwycięzcą i nie chodziło tutaj o wyścigi. Każdy zawodnik otrzymał medal. Wśród uczestników Biegu Łazarskiego zostały rozlosowane nagrody w postaci voucherów o wartości 500 złotych na zakup kolekcji do biegania.

W tym roku Otwarty Bieg Łazarski odbył się w dzień szczególny, stąd nazwa zawodów "Uśmiech dziecka", gdyż zawody rozegrano w Dzień Dziecka. Na najmłodszych czekały gry i zabawy w szkółce piłkarskiej i spotkanie z golden retrieverami. Dzieci mogły również zobaczyć polowe przedstawienie "Zakochany koliber" - bajkę gwatemalską w wykonaniu Papierowego Teatru "Kamishibai".

W sumie w niedzielnych zawodach "na Arenie" wzięło udział 155 osób. Najwięcej biegaczy, bo aż 51 osób zmierzyło się w biegu na najdłuższy dystans - 5 km. Trasę o długości 2,5 km pokonało 31 osób. Podobnym zainteresowaniem cieszył się bieg o długości 100 metrów dla dzieci. W tej konkurencji wzięło udział 30 młodych zawodników.

Najmłodszy zawodnik w VI Otwartym Biegu Łazarskim "Uśmiech dziecka" - ARENA 2014 miał 2 lata (a w zasadzie zawodniczka), najstarszy miał 68 lat.

Po raz pierwszy Otwarty Bieg Łazarski w Parku Kasprowicza odbył się pod koniec maja 2009 roku w trakcie 20. jubileuszowych Dni Łazarza. Początkowo w imprezie tej wzięło udział niespełna 50 zawodników. Pięć lat później było już ich trzykrotnie więcej.

Jak zaczynaliśmy to nie spodziewałem się, że bieg ten będzie organizowany w tylu konkurencjach i przez tyle lat. Serce mi rośnie, że coraz więcej młodzieży biega. Nie sądziłem, że to taż tak się rozwinie. Myśleliśmy o dodaniu wyścigu rowerów, ale jest to zbyt niebezpieczne ze względu na fatalny stan nawierzchni w Parku Kasprowicza. Pomyślimy natomiast nad dodaniem zawodów pływackich, tym bardziej, że niedługo otwarta zostanie pływalnia po remoncie - powiedział Patryk Antczak, pomysłodawca i współorganizator Otwartego Biegu Łazarskiego.

Uczestników V Biegu Łazarskiego spytaliśmy, dlaczego postanowili pobiegać w Parku Kasprowicza, a także czy i dlaczego warto biegać?

Jestem biegaczem po kilku kontuzjach. Biegałem przez 40 lat, wysiadły kolana. Przerzuciłem się na nordic wolking. Warto biegać dla zdrowia, utrzymania sylwetki - uważa Jan Piróg.

Biorę udział w dwóch biegach: na 2,5 i 5 km. Biegam dla samopoczucia, dla zdrowia, dla pasji - wskazuje Radosław Pluciński.

Mieszkamy niedaleko, przy Hetmańskiej. Postawiliśmy to niedzielne przedpołudnie spedzić aktywnie. Trzeba biegać, dla zdrowia, dla chwili spokoju, dla bycia z innymi - przekonują Teresa i Damian.

Biorę pierwszy raz udział w takim biegu, chciałem się sprawdzić. Na co dzień biegam amatorsko, dla siebie. Warto biegać dla zdrowia, własnego samopoczucia i satysfakcji - mówi Michał Pięta.

Moje dziecko biegło na jednym z festynów, postanowiłem również pobiegać. Warto biegać przede wszystkim dla zdrowia, lepszego samopoczucia. Staram się biegać dwa, trzy razy w tygodniu. Biegam od trzech lat. Specjalnie nie trenowałem do dzisiejszego biegu, startuję tak z marszu. Biegam głównie w nocy. W nocy biega się szybciej, jest chłodniej, na ulicach nie ma dużego ruchu - przekonuje Łukasz.

Była do decyzja spontaniczna. Gdy dostaliśmy program Dni Łazarza postanowiliśmy spróbować swoich sił. Biegamy rzadko, jeśli już to raz w tygodniu. Bieganie jest przyjemne, jest to najtańszy sport. Nie potrzeba dużo - wystarczy założyć dres i pobiec. Do innych sportów potrzebny jest specjalny sprzęt - tłumaczą Sylwia i Michał.

Dbam o formę. Chcę powalczyć z innymi i miło spędzić 1 czerwca. Będę biegła na 4,8 km. Biegam na co dzień od czterech lat. Na początku trenowałam na stadionie, obecnie biegam po ulicach i parkach. Bieganie bardzo dobrze wpływa na zdrowie, formę, wygląd, jest to ciekawe spędzanie czasu, można poznać fajnych ludzi - powiedziała Gabriela Trzepacz.

Pobiegnąłem razem z córką, która bardzo mnie dopingowała. Zdarza mi się brać udział w biegach na dystans 10 km. Mieszkam tutaj niedaleko, chciałem się zintegrować z dzielnicą. O biegu dowiedziałem się z plakatów, które wisiały na ulicach - twierdzi Jarosław Winiarski.

Chciałem miło spędzić czas. Warto biegać dla sukcesów, sportowej rywalizacji. Biegam często i dużo. O biegu tutaj na Łazarzu dowiedziałem się z internetu, z serwisu Maratony Polskie - powiedział Dariusz Jankowski, zwycięzca biegu na dystans 4,8 km.

ZOBACZ WIDEO w niższej jakości (dla wolniejszego łącza)


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Chorwacja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

do 24-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA - Poznań Game Arena 2021 - targi gier i multimediów
"Optyka" - targi optyczne

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert dla dzieci Wujka Ogórka

26

paź

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert "Jesień idzie" w wykonaniu Klubu Szyderców Bis

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: