Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Most Dworcowy będzie tak jak Most Jordana miejscem kłódek "miłości"? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Most Dworcowy będzie tak jak Most Jordana miejscem kłódek "miłości"?
27-03-2015 08:24   Janusz Ludwiczak
Na Moście Dworcowym pojawiła się kłódka "miłości", którą 14 lutego zawiesiła najprawdopodobniej para lesbijek. Na kłódce jest napisana data 14.02.2015 i imiona Marlen i Karolina.

Do tej pory miejscem wyrażania miłości był Most Jordana na Śródce. Na poręczach mostu wiszą kłódki "miłości". Osoby zakochane zawieszają kłódkę, na której znajdują się imiona lub inicjały.

Według legendy zwyczaj wieszania takich kłódek pochodzi z Florencji. Uczniowie szkoły Sanita in Costa San Giorgio zabierali kłódki ze swoich szafek szkolnych i wieszali je z wyznaniami miłosnymi na Ponte Vecchio. Zwyczaj został spopularyzowany przez pisarza Federico Moccia w powieści Tylko Ciebie chcę (Ho voglia di te) z 2006. Obecnie w większości krajów europejskich istnieją miejsca, gdzie masowo wiesza się kłódki miłości.

W Polsce pierwszym miejscem, na którym pojawiły się kłódki miłości był Most Tumski we Wrocławiu. W Poznaniu kłódki miłości pojawiają się na Moście Jordana na Śródce, ale również na moście nad Bogdanką w Parku Sołackim. Być może trzecim takim miejscem stanie się Most Dworcowy.

Na Moście Dworcowym pojawiła się kłódka "miłości", którą 14 lutego zawiesiła najprawdopodobniej para lesbijek. Na kłódce jest napisana data 14.02.2015 i imiona Marlen [franc.] i Karolina.


R E K L A M A

Komentarze (4)

30-03-2015 07:24:56
Negatyw
Zabronić takich praktyk. To jest zaśmiecanie miasta.
29-03-2015 03:13:27
ktoś tam
to nie lesbijki !!! imiona damskie kończą się zawsze na ,,A" P.S Marlena to już imię żeńskie
27-03-2015 13:53:43
zimnymorlock
Ja jutro też kłódkę zawieszę idąc do pzu za mostem (w pewnej intencji) Ps. Nic do babeczek kochających po swojemu nie mam, nawet newsa nie przeczytałem do końca. A czytając o innych wyczynach tych pań (femen?) poproszę o pokaz Ich zaangażowania jak będę przechodził tak ok. 12:40 przez Dworcowy. Na ciepłe ciuchy w okresie przejściowym mnie już nie stać. A tak to, i przyjemnie i pożytecznie. I mi cieplej się zrobi i Wy se zaprotestujecie. Zgoda?
27-03-2015 12:17:31
awsed
Szanuję redakcję tego serwisu za pracę którą wkłada, ale wybaczcie, ten news jest po prostu z D.... 9 zdjęć jednej kłódki, o czym tu pisać? Niepotrzebnie prowokujecie problem. Jeszcze tego brakowało, żebyśmy mieli różowy most obok... różowej galerii...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

wrz

do 29-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra
Master Baker - konkurs wypieku chleba i bułek
"Taropak" - Miedzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania

29

wrz

do 30-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Viva Seniorzy!" - targi senioralne

do 01-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Smaki Regionów

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
Odpust parafialny pod przewodnictwem ks. kan. Waldemara Hanasa – ekonoma Archidiecezji

01

paź

Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Światowy Dzień Serca - rodzinny piknik edukacyjno-zdrowotny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: