Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W Ogrodzie Łazarz "chemia" do wiosny, w Parku Kasprowicza powstanie wierzbowy plac zabaw - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W Ogrodzie Łazarz "chemia" do wiosny, w Parku Kasprowicza powstanie wierzbowy plac zabaw
20-03-2015 00:26   Janusz Ludwiczak
Wspólne zabawy, sadzenie, grabienie i grodzenie w Ogrodzie Łazarz, gry i zabawy dla dzieci w MDK3 oraz budowa wierzbowego placu zabaw w Parku Kasprowicza - tak na Łazarzu będzie witana wiosna.

W piątek o godz. 23:45 rozpocznie się astronomiczna wiosna. Z tej okazji już od godz. 15:00 tą najpiękniejszą porę roku będzie można powitać w Ogrodzie Łazarz, który znajduje się pomiędzy blokami przy ul. Potockiej 39 i 41.

W ramach akcji "Poczuj chemię do wiosny. 1 - 2 - 3 Wierzba patrzy!" zapraszamy do wspólnych zabaw, prac i pląsów, a przede wszystkim do sąsiedzkiego spotkania i wspólnego przywitania nadchodzącej wielkimi krokami wiosny. O godz. 15:30 rozpoczniemy twórcze prace ogrodowe, czyli: sadzenie, grabienie, kopanie, grodzenie i tworzenie funkcjonalnych gadżetów ogrodowych. A dla leniuszków sąsiedzkie pogaduchy - zapowiadają organizatorzy.

O godz. 17:00 Klub Osiedlowy "Krąg" i Stowarzyszenie Promocji Dziedzictwa Kasztelania Ostrowska zapraszają na zajęcia warsztatowe, podczas których będzie można poczuć chemię do wiosny i poznać kwiaty i ptaki wiosny. Organizatorzy przygotowali również wielkoformatową grę planszową.

Z kolei Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 przy ul. Jarochowskiego 1 zaprasza w piątek o godz. 17:30 dzieci ze szkół podstawowych na imprezę "Powitanie wiosny", podczas której czekać będą gry, zabawy i konkursy z nagrodami.

W sobotę na wspólne wagarowanie zaprasza Kolektyw Kąpielisko.

Pierwszy dzień wiosny spędzamy kreatywnie plotąc. Wierzbową konstrukcję dedykujemy przede wszystkim dzieciom, ale przewidujemy także atrakcje dla starszaków. Wierzbowy plac zabaw stanowić będzie alternatywę dla szablonowo urządzonych i ograniczających wyobraźnię dzieci placów zabaw. Warsztaty tworzenia wierzbowych konstrukcji zachęcają do kreatywnego zaangażowania się w proces twórczy. Najpierw na papierze, później w rzeczywistości, stworzone zostaną obiekty o różnorodnych formach.Część z nich zostanie w późniejszym okresie obsadzona pnączami roślin warzywnych i ozdobnych, by dodatkowo wzbogacić charakter obiektów. Konstrukcje, dzięki użytemu materiałowi, będą stale zmieniać swój wygląd i żyć własnym życiem w zgodzie z rytmem natury - zachęca Klaudia Lewczuk z Kolektywu Kąpielisko.

Powitanie wiosny odbędzie się także w Palmiarni. W sobotę między godz. 12 a 14 na najmłodszych będą czekać m.in.: motylkowe warsztaty, malowanie twarzy, balonowe zwierzaki, rozbijanie piniaty z Panią Wiosną, uroczyste topienie Marzanny, konkurs łowienia rybek na wesoło oraz quiz o Palmiarni z nagrodami.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

maj

do 08-05-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: