Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Głogowskiej pojawi się więcej ławek, stojaków rowerowych i koszy na śmieci - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Głogowskiej pojawi się więcej ławek, stojaków rowerowych i koszy na śmieci
11-03-2015 11:13   Janusz Ludwiczak
12 ławek, 5 koszy i 6 stojaków na rowery pojawi się niebawem wzdłuż ulicy Głogowskiej. Kolejne elementy małej architektury zostaną zamontowane przy ul. Zachodniej, Wyspiańskiego, Limanowskiego, Niegolewskich i pod kościołem Matki Boskiej Bolesnej.

Jesienią zeszłego roku przeprowadzono pierwszą rewitalizację głównej ulicy Łazarza. W ramach inwestycji na ulicy Głogowskiej - przed Dworcem Zachodnim, przy zbiegu z ul. Strusia oraz na dwóch skwerach przy skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Hetmańskiej (pomiędzy Chociszewskiego i Hetmańską oraz przy os. Hetmańskim) zasadzone zostały nowe kwiaty, krzewy, drzewa i inne rośliny, zamontowano ławki, kosze na śmieci i stojaki na rower. Najbardziej efektownie prezentuje się skwer pomiędzy ulicami Chociszewskiego i Hetmańską. Tak jak we Wrocławiu piesi mogą w końcu spocząć wracając z zakupami główną ulicą dzielnicy.

Rewitalizacja ulicy Głogowskiej kosztowała ponad 300 tysięcy złotych. Środki te pochodzą z budżetu miasta, dzięki staraniom Komisji Rewitalizacji Rady Miasta Poznania oraz z budżetu Rady Osiedla Św. Łazarz.

W tym roku kontynuowane będą prace związane z elementami małej architektury na Głogowskiej. Przy ul. Zachodniej i pawilonie 2 MTP, pod kościołem Matki Boskiej Bolesnej oraz przy skrzyżowaniu z ul. Wyspiańskiego, Niegolewskich i Limanowskiego pojawi się w sumie 12 ławek, 5 koszty na śmieci i 6 stojaków na rowery. Ponadto uporządkowany zostanie skwer przy ul. Krauthofera (po stronie Górczyna) oraz przed hipermarketem E.Leclerc. W obu miejscach nasadzona zostanie nowa zieleń.

Na ten cel Rada Osiedla Św. Łazarz przekazała 92 210 złotych. Pozostałe 400 tysięcy złotych pochodzą z tegorocznego budżetu miasta Poznania. Większość środków zostanie przekazana na przebudowę skweru przy zbiegu ulic Głogowskiej i Ściegiennego na Górczynie.

ZOBACZ TAKŻE: Zrewitalizowano Głogowską - pojawiły się ławki, krzewy, drzewa i stojaki rowerowe


Komentarze (8)

12-03-2015 23:07:38
paramido
@M. Kasprzaka moze tak, ale boczne ulice sprzątają...co kilka lat - przy tym nie przestawiając zaparkowanych tam aut... Są znaki 'zakaz postoju' w określone dni. Potworowskiego, Stablewskiego toną w piachu. Chcę wierzyć, że bezczynność i bezradność służb, decydentów i radnych osiedlowych w kwestii czystości, jest kwestią głupoty, niż świadomych zaniedbań... Tutaj nie trzeba pokazowych wizytacji, wystarczy krotki spacer po dzielnicy.
12-03-2015 21:56:04
JS
Zrewitalizowany skwerek przy Biedronce (Strusia / Głogowska) codziennie wygląda tak, jakby nikt tam nigdy nie sprzątał. Ustawienie kosza na śmieci, zamiast w okolicy ławek, pięć metrów dalej też jest chybionym pomysłem. Zresztą kosz i tak jest wiecznie przepełniony. Miało być ładnie, wyszło, jak zawsze. Syf, śmieci, butelki i psie kupy.
12-03-2015 13:02:45
M.
@ tymuś Opowieści o czystym Poznaniu już dawno należy włożyć między bajki. Ale to nie przyjezdni nam zaśmiecają ulice... Ostatnio zwróciłam uwagę właścicielowi psa, że wypadałoby sprzątnąć po swoim pupilu. Nie dość, że facet mnie zbluzgał, to jeszcze inni przechodnie go poparli twierdząc, że piesek załatwił się na trawniku i w związku z tym sprzątać nie trzeba. Tylko, że ten trawnik (zadbany!) jest przed czyimś domem i ktoś go sprząta, to już nieistotne. Taką mamy mentalność. Co do sprzątania jezdni - ul. Kasprzaka jest sprzątana przez ZDM raz w miesiącu i jest to spory skok jakościowy w porównaniu do 2 ostatnich lat.
12-03-2015 12:25:06
tymuś
Kto ciekaw niech zobaczy jak te nowe obiekty są zaśmiecone - zwłaszcza okolice Dworca Zachodniego - tak ongiś czysty Poznań - wita swoich gości np. na teraz trwającą Budmę. Wstyd jakich mało! A tak ogólnie - czy miasto wogóle jest sprzątane - na drogach, mostach wszelkich ciągach komunikacyjnych leży piach jeszcze z poprzedniej zimy.
12-03-2015 00:51:40
laz
Szkoda tylko, że zostało wydane tyle pieniędzy, a wcześniej było ładniej. Gdy było naprawdę zielono, bo rosła trawa i nie wystawaly żadne patyki imitujące krzaczki.
11-03-2015 20:14:52
masloo5000
ja bym proponwał osłupokanie wejść na chodnik, bo ciągle jakieś buraki samochodami sobie tamtędy wjeżdżaja- słupki to też mała architektura :)
11-03-2015 17:32:46
M.Łazarz
Morlock nie zawsze zgadzam się z Twoimi komentarzami , ale wnoszą koloryt do innych.. Ale tym razem podpisuję się pod tym obiema rękami. Niby proste a wielu tego nie pojmuje.
11-03-2015 14:49:25
morlock
Wracam se w sobotni poranek z Łazarka z pyrami i innymi zakupami, obie łapy i ramię zajęte towarem. Skręcam na pn. z tego wąskiego goowna czym jest "chodnik" dawniejszej Engla w Głogowską i... i kuźwa zostaję wywalony na jezdnię bo mamuchny (mimo w tym miejscu dość szerokiego chodnika) lezą po 3 (słownie TRZY) wózki z kolejną idiokracją. Za pieniądze z ławek i innych głupot winno się na Dworcu Zachodnim powołać Instruktora d/s Poruszania się Po Łazarzu. I PAMIĘTAJTA WSZYSTKIE CZYTAJĄCE BURAKI - W Y C H O D Z Ą C A OSOBA z jakiegokolwiek wynalazku - czy sklepu czy tramwaju MA BEZWZGLĘDNE PIERWSZEŃSTWO, nie ważne od wieku i pozycji społecznej.
Aktualności
Niezapominajka
04

gru

Rynek Łazarski
Otwarcie Rynku Łazarskiego

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Animal Fest" - targi zoologiczne
"Hobby" - salon modelarstwa

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Flyball Racing 2021 - wyścigi psich sztafet

10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: