Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Lord Vader wraz z niepełnosprawnymi przybijali "piątki" na Dworcu Głównym - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Lord Vader wraz z niepełnosprawnymi przybijali "piątki" na Dworcu Głównym
03-02-2015 01:04   Janusz Ludwiczak
W poniedziałkowe przedpołudnie kilkudziesięciu niepełnosprawnych intelektualnie wraz z opiekunami i rodziną namawiali podróżnych do przybijania piątek.

W zeszłym roku się przytulaliśmy, w tym roku przybijamy sobie "piątki". Jest to pozytywny gest, powszechnie rozumiany. Przez tą akcję chcieliśmy promować pozytywne postawy wobec osób niepełnosprawnych - powiedział Krystian Włodarczak ze Stowarzyszenia Na Tak.

Akcja miała na celu uczenie szczerości, przeżywania radości i szacunku wobec osób niepełnosprawnych. Według organizatorów przybijanie "piątki" wyzwala oksytocyny do mózgu, co sprawia, że czujemy się otoczeni dobrobytem i szczęściem, a wywołana reakcja chemiczna pomaga obniżyć ciśnienie krwi, co z kolei zmniejsza ryzyko chorób serca i przyczynia się do zmniejszenia stresu i niepokoju. Przybicie piątki jest powszechnie rozumianym sposobem wyrażania akceptacji wobec drugiej osoby. Był to jeden z pierwszych ludzkich gestów, jakich nauczył się Arnold Schwarzeneger, grający maszynę przysłaną z przyszłości w filmie "Terminator 2".

Stowarzyszenie Na Tak wspiera osoby z niepełnosprawnością intelektualną. W placówkach mamy 150 podopiecznych, którzy uzyskują od nas wsparcie, organizujemy zajęcia terapeutyczne czy treningi samodzielności. Pomagamy również osobom niepełnosprawnym znaleźć pracę - podsumowuje Krystian Włodarczak.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: