Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na terenie dawnych koszarów 15. Pułku Ułanów Poznańskich powstają biurowce - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na terenie dawnych koszarów 15. Pułku Ułanów Poznańskich powstają biurowce
27-01-2015 12:35   Janusz Ludwiczak
Dobiega końca budowa kompleksu UBIQ34 Business Park. Kompleks biurowy, który powstaje przy zbiegu ulic Ułańskiej, Grunwaldzkiej i Wojskowej będzie składać się z trzech budynków o wysokości od dwóch do czterech kondygnacji i łącznej powierzchni 5811 m kw.

UBIQ34 Business Park będzie miał 5811 metrów kwadratowych powierzchni. Kompleks będzie składać się z trzech budynków od dwóch kondygnacji do trzech pięter.

Cały kompleks powstanie na terenie dawnych koszarów 15. Pułku Ułanów Poznańskich. Budynek A, to zabytkowy obiekt koszarowy, który z otaczającym go terenem wpisany jest do rejestru zabytków. Zostanie on odrestaurowany i zaadoptowany na funkcje biurowe. W budynku tym znajdzie się również część restauracyjna z tarasem letnim, przylegającym do dziedzińca wewnętrznego łączącego wszystkie trzy obiekty.

Budynek B będzie obiektem biurowym w standardzie kl. A, pod którym zaplanowano parking podziemny dla samochodów i rowerów. Na każdej kondygnacji zaplanowano powierzchnię dla maksymalnie czterech najemców. Natomiast budynek C, zaprojektowany został jako pawilon wielofunkcyjny, umożliwiający dogodną organizację konferencji, wystaw i różnego rodzaju pokazów multimedialnych.

Inwestorem jest poznański przedsiębiorca Karol Fiedor, zaś projekt opracowała pracownia CDF Architekci. Budowę realizuje firma Skanska. Zakończenie inwestycji planowane jest w maju 2015 roku.


Komentarze (7)

29-01-2015 11:35:25
JS
Pod budynkami jest planowany podziemny parking.
29-01-2015 10:16:12
Athcos
No własnie - i teraz powstaje pytanie o dostęp do parku. Poprzedni projekt z tego co wiem zakładał wyburzenie muru dzielącego działkę od parku. ale też nieograniczony dostęp do kompleksu biurowców od Śniadeckich - na przestrzał możnaby było przejść z ulicy do parku. Najgorszy wariant to taki, w którym mur zostanie wyburzony, tak zeby mieszkancy 5 kompleksów mieli dostęp ale od śniadeckich odgrodzą się z budką, szlabanem na parking itp. No i co z parkingiem!?
28-01-2015 23:06:03
Łazarz
Wydarzenia, Mieszkania i nieruchomości, Inwestycje, Ekologia, zieleń i przyroda Przy Parku Wilsona powstaną cztery 5-piętrowe biurowce mieszkalne 22-12-2014 09:37 Janusz Ludwiczak Zobacz komentarze (1) * Skomentuj Fundusz inwestycyjny Garvest wybuduje na działce graniczącej z Parkiem Wilsona kompleks pięciu budynków, w których powstanie ponad 250 mieszkań.
28-01-2015 23:00:06
Z tego co wiem
Prawdopodobnie ten teren (Wilsona - Głogowska - Śniadeckich) wykupił Inwestycje Wielkopolski, będą na MTP 7-8 lutego, może się uda wyciągnąć więcej informacji.
28-01-2015 22:59:41
JS
Niedawno było info na portalu o rozpoczynającej się w tym roku budowie kompleksu mieszkalnego.
28-01-2015 21:33:43
Athcos
Czy wiadomo coś z terenem między parkiem Wilsona a Śniadeckich? Kiedyś właściciel planowal tam gigantyczną inwestycję ale plany upadły... teraz tern niszczeje a ma ogromny potencjal...
27-01-2015 12:53:27
morlock
Mam to w nosie, byle te one miały swoje parkingi. Starczy na Łazarzu popaprańców i centusiów pracujących na Jeżycach. I nie interesuje mnie ilu obcostraców zatrudni budynek. DLA ŁAZARZAN TO KOLEJNE OBCIĄŻENIE. Zaraz jakiś przyjezdny buc na rowerku napisze - WITAMY nowych przyjezdnych i prosimy o wytyczenie trasy hulajnogowej po dachach Łazarskich kamienic.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

kwi

17:30
Urząd Miasta Poznania pl. Kolegiacki
I sesja (inauguracyjna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad
- Sala Biała Urzędu Miasta Poznania przy pl. Kolegiackim

24

kwi

15:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spotkanie Komitetu Organizacyjnego 30. Dni Łazarza

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Z cyklu: "Przez żołądek do kultury" - Francja - realizowane we współpracy z Centrum Inicjatyw Młodzieżowych Horyzonty
Zapisy w sekretariacie Klubu Krąg.

25

kwi

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Łazarskie Przedszkolaki - Seniorom
"Wiosenne przebudzenie" w wykonaniu dzieci z Przedszkola nr 48

26

kwi

do 28-04-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Fantastyki "Pyrkon"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: