Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ryszard Grobelny vs Jacek Jaśkowiak. Kto zostanie prezydentem Poznania? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ryszard Grobelny vs Jacek Jaśkowiak. Kto zostanie prezydentem Poznania?
18-11-2014 12:44   Janusz Ludwiczak
30 listopada odbędzie się II tura wyborów samorządowych, podczas której będziemy wybierać prezydenta Poznania. O fotel gospodarza miasta powalczy Ryszard Grobelny i Jacek Jaśkowiak. Wciąż nieznane są oficjalne wyniki wyborów, a to z powodu problemów systemu informatycznego. Państwowa Komisja Wyborcza podała wyniki z 99,2% zebranych protokołów.

Według danych z 99,2% protokołów Ryszard Grobelny uzyskał 28,6% głosów, Jacek Jaśkowiak - 21,5%, a Tadeusz Dziuba - 19,5%.

Potwierdził się zatem nasz sondaż przeprowadzony metodą exit poll - badaniem bezpośrednim, wśród osób biorących udział w głosowaniu zaraz po wyjściu z lokalu wyborczego. Z naszego sondażu wynika, że Ryszard Grobelny uzyskał 30,50% głosów, Jacek Jaśkowiak - 23,50% głosów, Tadeusz Dziuba - 18%, Tomasz Lewandowski - 15%.

Wciąż Państwowa Komisja Wyborcza nie podała oficjalnych wyników wyborów. Wynika to z błędów w systemie informatycznym przygotowanym przez spółkę Nabino. Komisje miały problem z zalogowaniem się do systemu i drukowaniem protokołów. Jak zapowiedziała PKW wyniki wyborów poznamy wieczorem. Komisarze wyborczy mają sporządzić zbiorcze wyniki z poszczególnych Miejskich, Gminnych, Powiatowych i Wojewódzkich Komisji Wyborczych.

II tura odbędzie się w przyszłą niedzielę, 30 listopada. Głosować będzie tak jak ostatnio w godz. od 7:00 do 21:00
Już teraz zachęcamy do lektury rozmowy z oboma kandydatami.
Wywiad z Jackiem Jaśkowiakiem
Wywiad z Ryszardem Grobelnym

Zachęcamy również do udziału w naszej sondzie na stronie głównej, w której pytamy Państwa: Kogo poprzesz w II turze wyborów na prezydenta Poznania?


Komentarze (4)

20-11-2014 10:20:15
Florianna
Oczywiście, że potrzeba zmian. Pan Grobelny nie wygra nadchodzącej II tury, zbyt wielu Poznaniaków ma dość zarówno jego działań jak i jego osoby. Ile lat mamy czekać na remont ronda Kaponiera? Ile jeszcze wybudujemy bubli handlowych, które będą się albo zawalały albo bankrutowały? Kiedy wreszcie jeżdżenie rowerem po tym mieście będzie bezpieczne i na drogach przestaną ginąć ludzie? Dlaczego Naramowice tyle lat czekają na szybki dojazd do centrum? Dlaczego nikt nie rozlicza obecnej władzy z katastrofy, jaką było wprowadzenie PEKI, tego całego zamieszania, kolejek, wiecznego czekania aż coś się naprawi? Moja odpowiedź: jeszcze tylko nieco ponad tydzień! Owszem, Jacek Jaśkowiak jest kandydatem PO, partii, której wielu Polaków już nie ufa, ale wystarczy posłuchać jego wypowiedzi, wystarczy zapoznać się z jego poglądami oraz programem by zauważyć, że w wielu kwestiach ma zdanie inne aniżeli oficjalne stanowisko PO. Pan Jaśkowiak na pewno ma mój głos!
19-11-2014 09:07:25
koneser
Z pewnością czas na zmianę, ale pora zastanowić się czy przedstawiciel Partii Obłudy jest w stanie ich dokonać!!!!!!!!!!!! Moim zdaniem absolutnie nie!!!!!! Członkowie tej partii nie myślą bowiem o tym by mieszkańcom żyło się lepiej i dowiedli tego nieraz. Wybór jaki nam pozostał to wybór między "młotem" a "kowadłem".......
18-11-2014 12:58:02
kaśka
Zdecydowanie czas na zmiany. Grobelny rządzi tu od 1998 roku, czas temu panu już podziękować. Poznań potrzebuje zmian.
18-11-2014 12:52:08
Räuber
Precz z NIEodpowiedzialnym grobelnym, miasto zadłużone po uszy, zapóźnione w rozwoju, bez S-Bahnu, zakorkowane, brudne.
Aktualności
Niezapominajka
27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020
ODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: