Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Nie będzie remontu chodników na ulicy Jarochowskiego - "wyczerpano środki finansowe" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Nie będzie remontu chodników na ulicy Jarochowskiego - "wyczerpano środki finansowe"
17-10-2014 08:02   Janusz Ludwiczak
W tym roku miał zostać przeprowadzony remont chodników na ulicy Jarochowskiego na odcinku od Palacza do Winklera. Na ten cel Rada Osiedla Św. Łazarz przeznaczyła 80 tysięcy złotych. Inwestycja ta nie zostanie przeprowadzona, gdyż jak wyjaśnia ZDM remonty chodników realizowane są do wysokości posiadanych środków finansowych.

W tym roku Rada Osiedla Św. Łazarz planowała przeprowadzić remont chodników na ulicy Niegolewskich (Niegolewskich na odcinku od ul. Głogowskiej do ul. Kasprzaka po obu stronach ulicy i od ul. Kasprzaka do ul. Bogusławskiego po stronie południowej), po wschodniej stronie ul. Kasprzaka (na odcinku od Hetmańskiej do Niegolewskich) oraz po zachodniej stronie ul. Jarochowskiego (na odcinku od Winklera do ul. Palacza).

Remont chodników na ulicy Niegolewskich został przeprowadzony w czerwcu i zakończył się siedem tygodni przez terminem. Inwestycja kosztowała 169 414,95 zł brutto. Obecnie dobiega również końca remont chodników na ulicy Kasprzaka. W ramach zadania posadzona zostanie również nowa zieleń.

W tym roku miał zostać przeprowadzony remont chodników na ulicy Jarochowskiego na odcinku od Palacza do Winklera. Na ten cel Rada Osiedla Św. Łazarz przeznaczyła 80 tysięcy złotych. Inwestycja ta nie zostanie przeprowadzona, gdyż jak wyjaśnia ZDM remonty chodników realizowane są do wysokości posiadanych środków finansowych.

Zadania są realizowane do wysokości posiadanych środków finansowych. Rada Osiedla św. Łazarz przeznaczyła na realizację wszystkich remontów chodników 290 tysięcy złotych. Łącznie, wraz ze środkami celowymi, które znajdują się w dyspozycji ZDM na ww. cele można przeznaczyć ok. 400 tys. złotych. W związku z wyczerpaniem środków finansowych w tym roku chodnik na ul. Jarochowskiego nie będzie remontowany. Zawsze z radą osiedla uzgadniamy realizację prac drogowych - tłumaczy Tomasz Libich z Zarządu Dróg Miejskich.

Z kolei w przyszłym roku zaplanowano remont chodnika w ciągu ulicy Matejki, pomiędzy Grunwaldzką a Orzeszkowej (po stronie wschodniej). Na ten cel Rada Osiedla Św. Łazarz przekaże ze swojego przyszłorocznego budżetu 105 tys. zł. Jednak Zarząd Dróg Miejskich wyliczył, że remont chodnika na Matejki będzie kosztować 345 tys. zł. Dla porównania remont chodnika na tej samej ulicy na odcinku pomiędzy Konopnickiej a Orzeszkowej kosztował 54 tys. zł, z czego 25 tys. zł przekazała ówczesna Rada Osiedla Targowego.


Komentarze (5)

20-10-2014 06:50:25
Negatyw
Dowalić karę właścicielowi sklepu z dopalaczami z artykułu poniżej i forsa na remont będzie!
18-10-2014 16:48:50
mieszkaniec
@morlock. Ja natomiast w Twojej wypowiedzi wyczuwam socjalistyczne myślenie "należy mi się, gdzie mam parkować?" chodniki nie służą do zostawiania na nich samochodów a miejsce ich jest na jezdni, do postoju nie służą również pasy rozdziału (to miejsce w którym rośnie trawa, a w zasadzie rosła) i ten kapitalizm który kończy się za bramą podwórka, po co parkować na SWOIM terenie, jak można na socjalistycznym wspólnym - przecież mi się należy!
17-10-2014 11:42:52
morlock
@mieszkaniec. Załączone do artykułu foty raczej przeczą Twojej ironii. Ot - socjalistyczne brakoróbstwo. Faktem jest że miasto (zamierzona mała litera) oszczędza wynajmując brakorobów (z góry przepraszam) lub Wykonawcy takie dostają "wytyczne"(tffu). Już tłumaczę - bruk przewidziany na parkowanie aut powinien być 3-krotnie grubszy (licząc od asfaltu/krawężnika) a tymczasem kostka ładowana na nasze chodniki jest TAKA, KUŹWA SAMA jak dla pieszych na CAŁEJ powierzchni. Nie wiem jak Ty ale ja czuję zapach stadionowej trawy.
17-10-2014 11:07:02
Szymon
Niemożliwe, że to samochody... to musi być ufo!
17-10-2014 08:53:55
mieszkaniec
Ciekawe co tak niszczy te nasze chodniki? Może samochody?
Aktualności
Niezapominajka
17

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Kazachstan" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

18

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz" - impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach p

19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Koziołek Matołek" - spektakl dla dzieci w wykonaniu Teatru Krokodyl

20

cze

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Ogrodniczy
wstęp bezpłatny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: