Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Gra miejska, szermierka i wycieczki z przewodnikiem na 40. urodziny Areny - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Gra miejska, szermierka i wycieczki z przewodnikiem na 40. urodziny Areny
30-08-2014 01:09   Janusz Ludwiczak
Wielka Gra Miejska "Arena 40", zumba, charytatywny turniej koszykówki, historie o Arenie sprzed lat, Targ Śniadaniowy, prezentacje o pracy Policji i Straży Pożarnej - to tylko część długiej listy atrakcji przygotowanych z okazji 40. urodziny Areny.

28 czerwca Arena skończyła oficjalnie 40 lat. Z tej okazji POSiR zaprasza na urodziny Areny.

W sobotę, 30 sierpnia o godzinie 11.00 rozpocznie się plenerowa impreza urodzinowa Areny, która skończyła w tym roku 40 lat. Wydarzeniom na scenie przy samej Arenie, towarzyszyć będą liczne atrakcje dla dzieci i mieszkańców na terenie Parku Kasprowicza. Nie zabraknie dj-a z muzyką, malowania twarzy, gier i zabaw z Akademią Reissa oraz ukochanych przez dzieci dmuchańców - zaprasza Joanna Janowicz-Strzyżewska, rzecznik POSiR.

Wielkim punktem urodzinowym będzie gra miejska, której tematycznymi bohaterami są poznańscy sportowcy lub artyści, którzy we wszystkich latach istnienia Areny podbijali serca poznaniaków i nie tylko.

W grze może wziąć udział każdy – wystarczy przyjść przed Arenę między 10:30, a 12:30, znaleźć punkt startowy z wielką kostką do gry i odebrać kartę startową. Organizatorzy zapraszają w szczególności młodzież i rodziny. Liczba kart startowych jest limitowana. Aby mieć gwarancję udziału w grze można wziąć udział w specjalnym konkursie i odpowiedzieć na 3 proste pytania.

Nazwa gry jest związana z obchodami 40-lecia poznańskiej Areny, a jej uczestnicy staną przed zadaniem zebrania kompletu kart, czyli wizerunków sportowców związanych z Poznaniem. Teren gry obejmie Park Kasprowicza. Na poszczególnych punktach gry uczestnicy otrzymają do wykonania różne zadania sportowe, przygotowane tak, aby każdy, bez względu na wiek mógł się dobrze bawić. Gracze będą mogli m. in. sprawdzić się w tenisie, zagrać w hokeja, czy nawet spróbować swoich sił w szermierce. Na przejście całej trasy gracze mają czas od godziny 10:30 do godziny 14:00, kiedy to zespoły podzielone na trzy kategorie: (młodzieżową, rodzinną oraz dla dorosłych) staną do finałowej rywalizacji. Zwycięzcy każdej z kategorii otrzymają medale, wejściówki na obiekty sportowe i zaproszenie do udziału w zwiedzaniu zakamarków kultowej Hali Arena - zapowiada Damian Kaczmarek z zespołu Gry Miejskiej.

Więcej informacji na www.arena40.gramiejska.pl. Urodziny Areny potrwają do 15:00.

ZOBACZ TAKŻE: Arena ma już 40 lat!

ZOBACZ TAKŻE: Miało być tutaj zoo, funkcjonowało wesołe miasteczko - Park Kasprowicza


Fot: Radosław Maciejewski (1), Jan Kurek (2-6), fotopolska.eu (7-9), Cyryl - Cyfrowe Repozytorium Lokalne (10-21), Janusz Ludwiczak (22-32)

ZOBACZ TAKŻE: Arena ma już 40 lat!

ZOBACZ TAKŻE: Miało być tutaj zoo, funkcjonowało wesołe miasteczko - Park Kasprowicza

ZOBACZ TAKŻE: Rozpoczął się remont Areny

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
10

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„Całą noc padał śnieg” - widowisko muzyczne z cyklu "Śpiewamy polskie piosenki"z udziałem: Kabaretu "Klub Szyderców Bis".
- w programie pojawią się w szczególności piosenki nawiązujące do świąt Bo

11

gru

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl pt."Ściana" w wykonaniu grupy teatralnej Klubu Krąg na zakończenie projektu

12

gru

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
"Krzysztof Markowski Prywatny zapis objawień natury rzeczy" - wernisaż wystawy

13

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"W zasadzie tak" - spotkanie z satyrykiem Jackiem Fedorowiczem, który opowie m.in. o wielu komicznych sytuacjach z życia w PRL-u

14

gru

do 15-12-2019
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Giełda Minerałów, Muszli i Wyrobów Jubilerskich

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: