Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rozpoczął się remont Areny - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rozpoczął się remont Areny
08-07-2014 01:17   Janusz Ludwiczak
Kolejne przypory podtrzymujące konstrukcję hali Arena poszły do remontu. Inwestycja będzie kosztować ponad 969 tys. zł. Prace potrwają do końca października.

Prace są kontynuacją modernizacji konstrukcji żelbetowej Areny, jakie przeprowadzono w roku ubiegłym. Za 355 tys. zł naprawiono sześć najbardziej zniszczonych przypór.

W tym roku wyremontowane zostaną kolejne przypory, również metodą torkretowania, która polega na wstrzykiwaniu lub wstrzeliwaniu zaprawy lub betonu w miejsce wbudowania. Metodę stosuje się przeważnie przy pracach naprawczych i renowacyjnych. Wyłoniona w przetargu firma - Specjalistyczne Przedsiębiorstwo Budowlane Torkret z Siekierek Wielkich ma czas do końca października na zrealizowanie zadania, które będzie kosztować 969 126,21 zł.

Arena, która pod koniec czerwca skończyła 40 lat doczeka się również większego remontu. Nowopowstała spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie w ramach budżetu obywatelskiego przeprowadzi m.in. wymianę oświetlenia i remont jednej z trybun.

Będzie realizowany budżet obywatelski. Projekt autorstwa p. Pawła Witta zostanie przekazany nowej spółce Poznańskie Inwestycje Miejskie. W ramach budżetu obywatelskiego zostanie przeprowadzona modernizacja szatni, zabezpieczenie energetyczne - oświetlenie awaryjne, modernizacja tablicy wyników i wymiana drzwi wejściowych. Dodatkowo będzie przeprowadzony remont balustrady i modernizacja trybuny C - tłumaczyła w kwietniu Agnieszka Patelka z Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.


Komentarze (1)

08-07-2014 16:28:14
sportowiec
W Poznaniu potrzebna jest nowa hala sportowa na 12 tys miejsc.Ładowanie funduszy w remont Areny jest stratą kasy.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
01

lut

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Jubileusz 50-lecia Klubu Górskiego Grań

04

lut

do 07-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi budownictwa "Budma"

27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: