Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Za ponad 2,8 mln zł zmodernizują Arenę - będzie remont podpór, szatni, balustrad i jednej z trybun - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Za ponad 2,8 mln zł zmodernizują Arenę - będzie remont podpór, szatni, balustrad i jednej z trybun
12-04-2014 07:31   Janusz Ludwiczak
POSiR ogłosił przetarg na modernizację konstrukcji żelbetowej hali Arena. Ponadto nowopowstała spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie w ramach budżetu obywatelskiego przeprowadzi modernizację szatni, wymianę oświetlenia, remont tablicy wyników i drzwi wejściowych. Dodatkowo przeprowadzony zostanie remont balustrady i jednej z trybun. Cała inwestycja będzie kosztować 2,85 mln zł.

W tym roku kontynuowane będą prace związane z modernizacją konstrukcji żelbetowej Areny. Jesienią za prawie 356 tys. zł przeprowadzono remont elementów konstrukcyjnych - przypór w osiach nr 4, 20, 26, 28, 34, 46 metodą torkretowania, czyli wstrzykiwaniu lub wstrzeliwaniu zaprawy lub betonu w miejsce wbudowania. Metodę stosuje się przeważnie przy pracach naprawczych i renowacyjnych.

Będziemy kontynuować zabezpieczenie konstrukcji żelbetonowej. W tym roku wydamy kolejne 850 tys. zł w ramach II etapu inwestycji - wyjaśnia Agnieszka Patelka, rzecznik POSiR.

Arena, która pod koniec czerwca skończy 40 lat doczeka się również większego remontu. Nowopowstała spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie w ramach budżetu obywatelskiego przeprowadzi modernizację szatni, wymianę oświetlenia, remont tablicy wyników i drzwi wejściowych. Dodatkowo przeprowadzony zostanie remont balustrady i jednej z trybun.

Będzie realizowany budżet obywatelski. Projekt autorstwa p. Pawła Witta zostanie przekazany nowej spółce Poznańskie Inwestycje Miejskie. W ramach budżetu obywatelskiego zostanie przeprowadzona modernizacja szatni, zabezpieczenie energetyczne - oświetlenie awaryjne, modernizacja tablicy wyników i wymiana drzwi wejściowych. Dodatkowo będzie przeprowadzony remont balustrady i modernizacja trybuny C - tłumaczy Agnieszka Patelka z Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

Modernizację Areny w ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego uda się przeprowadzić, gdyż projekt "Sportowy Golaj - Odbudowa stadionu na Golęcinie - żużel, park rowerowy, futbol" zamiast za 8 969 000 zł będzie realizowany za kwotę 3,5 mln zł. Pierwotnie projekt "Renowacja hali widowiskowo-sportowej Arena", który zajął 4. miejsce w głosowaniu na Poznański Budżet Obywatelski zakładał realizację zadania w kwocie 3,5 mln zł.


Komentarze (4)

13-04-2014 01:02:56
gosc
Nie twierdzę że 3 miliony wystarczą na wszystko, ale moim zdaniem to marnowanie pieniędzy. Zamiast tego lepiej raz a porządnie coś zrobić (jakoś na Euro i stadion pieniądze się znalazły a teraz same straty z tej pieczarki).
12-04-2014 22:52:18
Tomek
Za 3 miliony co najwyżej udałoby się ją wyburzyć. Postawienie nowej to koszt 200mln. Wielkościowo Arena pasuje w sam raz, a parking podziemny można zrobić pod obecnym parkingiem.
12-04-2014 18:20:01
gosc
No ładnie, prawie 3 miliony na remont. Zamiast tego Arena powinna zostać wyburzona i postawiona od nowa (wraz z wielopoziomowym podziemnym parkingiem bo teraz gdy jest tam jakiś koncert wszystkie okoliczne uliczki są zastawione samochodami).
12-04-2014 11:35:03
Emczak
A co z parkingiem wokół areny, który służy m.in. bywalcom siłowni/basenu Olimpii? Czy doczekamy się policji/straży miejskiej, która zainterweniowałaby w tamtym rejonie?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

do 26-05-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Grill Show

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

18:00
Przystanek Pireus ul. Głogowska 35
"Okno na świat" - Turcja
- informacje na temat tradycyjnej tureckiej muzyki i innych form sztuki
wstęp wolny

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: