Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Jesteśmy już z Państwem 9 lat! - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Jesteśmy już z Państwem 9 lat!
19-08-2014 00:37   Janusz Ludwiczak
19 sierpnia 2005 r. - tego dnia narodził się Łazarski Internetowy Informator Dzielnicowy, dziś jako lazarz.pl. Poznański portal dzielnicowy kończy 9 lat.

Tak naprawdę nasza historia rozpoczyna się 12 sierpnia 2005 roku, kiedy zrodził się pomysł powstania strony internetowej poświęconej Łazarzowi i która służyć będzie mieszkańcom dzielnicy. I stało się. Po tygodniu, dokładnie 19 sierpnia 2005 roku powstał Łazarski Internetowy Informator Dzielnicowy, w skrócie ŁiiD. Z czasem zainteresowanie stroną zaczęło być coraz większe. Strona miała coraz więcej odwiedzin, coraz więcej zaczęło przychodzić maili na adres strony. O ŁiiD (a później lazarz.pl) pisały i mówiły m.in. "Gazeta Wyborcza Poznań", "Głos Wielkopolski", Radio Merkury czy Radio Emaus.

Już rok później, z okazji 1.urodzin odbyła się wycieczka dla internautów i mieszkańców do bunkra (schronu) pod Parkiem Wilsona. Nie spodziewaliśmy się wtedy wizyty ponad 200 gości. We wrześniu przeprowadzamy kolejną wycieczkę pokazując Łazarz od kuchni - tym razem do zajezdni tramwajowej przy Głogowskiej. Tu także przyszło więcej osób niż się spodziewaliśmy. To jednak nie jedyne zorganizowane przez nas wycieczki po dzielnicy. 2 czerwca 2007 roku z okazji 18.pełnoletnich Dni Łazarza po raz pierwszy w historii było można zobaczyć panoramę Poznania z wieży kościoła Św.Anny.

Po dwóch latach działalności strony w kwietniu 2007 roku ŁiiD - Łazarski Internetowy Informator Dzielnicowy przekształcił się w lazarz.pl. Powodów było kilka - mylenie nazwy strony z jedną z sieci handlowych (Lidl) oraz partii politycznych (LiD - Lewica i Demokraci). Po za tym nazwa lazarz.pl była prostsza do zapamiętania. Czy wyobrażają sobie Państwo dziś, aby nasz portal miał aż tak długą nazwę?

Dziewięć lat to jakiś kawałek historii. Przede wszystkim zwykła strona poświęcona Łazarzowi stała się dużym portalem i serwisem informacyjnym, co nas cieszy. Od samego początku serwis miał integrować mieszkańców, być przydatnym źródłem informacji, w którym znaleźć można wszystko: od bieżących wydarzeń w dzielnicy, aż po wykaz mszy świętych, rozkład jazdy czy dyżury aptek.

W ciągu siedmiu lat udało się nam wspólnie z Państwem wyłonić Herb i Logo Łazarza (które w późniejszym okresie stało się oficjalnym logo naszego portalu), przeprowadzić wiele wycieczek (wspomnianych wcześniej do schronu pod Parkiem Wilsona, zajezdni MPK przy Głogowskiej czy na wieżę kościoła Św.Anny, a także do Centrum Sterowania Ruchem ZDM, Muzeum Introligatorstwa oraz zabytkowej lokomotywowni przy ulicy Kolejowej).

Swego czasu cyklicznie organizowaliśmy spotkania w ramach Klubu Dyskusyjnego "Łazarski Fyrtel", podczas którego mieszkańcy Łazarza mogli na żywo zadawać pytania zaproszonym gościom: dzielnicowym, radnym, urzędnikom.

Co roku z okazji Dni Łazarza przeprowadzamy konkurs "Krzyżówka Łazarska", w tym roku odbył się już po raz ósmy. Pod koniec roku przygotowujemy ilustrowany "Kalendarz Łazarski". Na ten rok ukazała się już jego dziewiąta edycja.

W 2009 roku przeprowadziliśmy dwa plebiscyty, podczas których mogli Państwo głosować na "TRZY PEREŁKI ŁAZARZA" oraz "BIAŁEGO i CZARNEGO ŁAZARKA". Na wzór Siedmiu Cudów Świata i Polski wyłoniliśmy Trzy Perełki Łazarza - mamy wiele miejsc, którymi możemy się pochwalić także wśród turystów. Najwięcej głosów otrzymały: Park Wilsona, Palmiarnia, Kościół Matki Boskiej Bolesnej, secesyjne kamienice przy ulicy Matejki, Rynek Łazarski oraz Targi. Miejsce pierwsze przyznaliśmy ze względu na zbliżoną liczbę głosów i lokalizacje po równo Parkowi Wilsona z Palmiarnią, a dwoma pozostałymi Perełkami Łazarza zostały według Państwa głosów Kościół Matki Boskiej Bolesnej oraz secesyjne kamienice wzdłuż ulicy Matejki.

Z kolei w 2010 roku zainaugurowany został czat z zaproszonymi gośćmi, w trakcie którego mogą Państwo zadawać pytania, poruszać interesujące tematy, wyrażać opinie. Do tej pory przeprowadziliśmy 22 czaty, którego gośćmi byli m.in. Prezydent Poznania Ryszard Grobelny, dyrekcje MPK i ZDM, Radni Miasta Poznania: Michał Wiśniewski, Wojciech Wośkowiak, Lidia Dudziak, Rady Osiedli: Świętego Łazarza i Targowego, a także goście z ZHP, Inea, Stowarzyszenia "Inwestycje dla Poznania" czy przedstawiciele Straży Miejskiej.

Z okazji 110.rocznicy przyłączenia Łazarza do Poznania od marca do maja 2010 r. zorganizowaliśmy akcję zbierania pamiątek: starych zdjęć, pocztówek, map i nie tylko. Wypożyczone eksponaty zostały zaprezentowane na wystawie, która odbyła się podczas XXI Dni Łazarza i trwała do połowy czerwca 2010 roku.

W marcu 2009 roku zorganizowaliśmy z kolei debatę z kandydatami do Rady Osiedla Święty Łazarz, dzięki czemu mogliście Państwo poznać przyszłych łazarskich radnych.

Pod koniec listopada 2010 roku z naszej inicjatywy odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu Klub Dyskusyjny "Łazarski Fyrtel". Tym razem mieszkańcy mogli dowiedzieć się czy ulica Kolejowa doczeka się w końcu remontu. Z kolei rok później zorganizowaliśmy spotkanie z Radnymi Miasta Poznania, przedstawicielami Zarządu Dróg Miejskich i Rady Osiedla Św. Łazarz dotyczące planów wprowadzenia strefy płatnego parkowania na Łazarzu.

Największym naszym sukcesem jest przyczynienie się do powstania tak oczekiwanego przez wielu mieszkańców, szczególnie najmłodszych, placu zabaw dla dzieci w Parku Wilsona.
Odpowiadając na oczekiwania mieszkańców portal lazarz.pl wyszedł z inicjatywą zbierania podpisów pod petycją z prośbą o utworzenie na terenie Parku Wilsona placu zabaw dla dzieci. W sumie udało nam się zebrać prawie 900 podpisów (dokładnie 877), które przekazaliśmy na ręce Prezydenta Poznania Ryszarda Grobelnego.

Od samego początku przez minione już dziewięć lat poznański portal dzielnicowy prowadzony jest praktycznie przez jednoosobową skromną redakcję przy wsparciu, pomocy i współpracy kilku osób (m.in. fotoreportera Tomasza Nowaka oraz informatyka-korektora) i kilku instytucji. Miejmy nadzieję, że lazarz.pl będzie nadal niezbędnikiem każdego "Łazarzanina", bo to serwis stworzony właśnie z myślą nie tylko o mieszkańcach Łazarza. Portal lazarz.pl jest jednym z najbardziej prężnych działających serwisów w mieście.

Na początku kwietnia ubiegłego roku Kapitała Konkursu "Dziennikarskie Koziołki" wyróżniła portal lazarz.pl w kategorii "Redakcja". Nagrodę wręczyli: prof. Tadeusz Wallas - kierownik Zakładu Kultury Politycznej UAM oraz Tomasz Dymaczewski - Przewodniczący Zarządu Wielkopolskiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy RP.

9 lat to już spory kawałek czasu i historii. Największe podziękowania należą się Państwu, bo dzięki Wam istnieje ten portal. Mogą Państwo sami współredagować portal lazarz.pl dzięki Kontaktowej Platformie Czytelników (24@lazarz.pl). Od sierpnia 2007 roku otrzymaliśmy od Państwa kilkadziesiąt informacji i zdjęć o wypadkach, zdarzeniach i innych wydarzeniach w dzielnicy. Tworząc razem z nami, pomagamy innym. Redakcja portalu lazarz.pl pragnie podziękować też wszystkim instytucjom i partnerom za dotychczasową współpracę i ułatwienie pracy przy tworzeniu serwisu.

Portal lazarz.pl wkracza w 10. rok działalności. Przy obecnej sytuacji gospodarczej i rynku mediów prowadzenie portalu zwłaszcza przez tak małe grono redakcyjne nie jest rzeczą łatwą dlatego nie pozostaje nic innego jak życzyć sobie cierpliwości, wytrwałości, połamania pióra - a właściwie klawiatury, a także reklamodawców, sponsorów i inwestorów (by chociaż uzbierało się na domenę i serwer) a przede wszystkim podziękowania należą się Państwu, bo bez Czytelników ta strona nie miałaby sensu istnieć.

I na koniec jeszcze krótka nasza krótka statystyka:

  • prawie 7,5 tysiąca artykułów i newsów
  • ponad 200 tysięcy zdjęć, materiałów graficznych i 15 GB plików
  • niespełna 600 materiałów nadesłanych przez Internautów na Kontaktową Platformę Czytelników (24@lazarz.pl), dzięki czemu mogliśmy poinformować mieszkańców o ważnych wydarzeniach w dzielnicy
  • ponad 61 milionów wejść na stronę, od samego początku jej istnienia
  • 12 436 komentarzy Internautów do artykułów
  • prawie 20 tys. otrzymanych maili na redakcyjne skrzynki e-mailowe
  • ponad 1,7 tys. osób lubiących profil lazarz.pl na portalu społecznościowym Facebook
  • codziennie ponad 1,6 tys. wejść i 120 tys. odsłon
  • średnio 30 tys. wejść i prawie 1,8 mln odsłon każdego miesiąca
  • w 2013 roku portal lazarz.pl odwiedziło 432 878 unikatowych gości generując 21 206 128 odsłon (dla porównania w 2013 r. - prawie 353 tys. wejść i ponad 19,2 mln odsłon).


Komentarze (11)

25-08-2014 22:44:45
Magda
Każdego wieczoru wpadam na portal.Doceniam ogromną pracę i zaangażowanie.Pozdrawiam i gratuluję.
20-08-2014 22:10:15
filomena
Doskonale wiem z własnego doświadczenia jaka to mozolna praca. Najgorsze są finanse. Dlatego życzę portalowi kasy, jeszcze raz kasy, cierpliwości i wspaniałych czytelników. Sur sum corda.
19-08-2014 19:18:20
Iwona
Wszystkiego najlepszego, kolejnych sukcesów i powodzenia w pracy !
19-08-2014 18:50:15
ES
Wszystkiego najlepszego!!! Bardzo dobre źródło codziennej wiedzy naszym fyrtlu
19-08-2014 14:40:11
koneser
Gratulacje i serdeczne życzenia doczekania jubileuszu 90-lecia tak potrzebnego dla wszystkich mieszkańców dzielnicy portalu!!!!!!!!!!! Brawo!!!!!!!!!!
19-08-2014 14:35:32
Szymon
STO LAT!
19-08-2014 13:58:41
De.
Gratulacje. Inni mogą brać przykład.
19-08-2014 09:44:40
JS
Jak co roku serdeczne gratulacje i oby Ci się dalej chciało :) Dobra robota, Janusz!
19-08-2014 08:56:57
MC
Moje gratulacje!!
19-08-2014 08:10:25
Artur
Wszystkiego najlepszego ! i wielu ciekawych wiadomości, szczególnie tych związanych z historią Łazarza, 100 lat !
19-08-2014 07:54:55
eswu
Gratulacje z okazji jubileuszu!
Aktualności
Niezapominajka
10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

16

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody
Targi akcesoriów i sprzętu jeździeckiego

17

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal sztuki i przedmiotów artystycznych

14

sty

do 16-01-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Polagra Premiery" - Międzynarodowe Targi Rolnicze

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: