Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Szpital zamienia się w apartamenty - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Szpital zamienia się w apartamenty
28-07-2014 13:57   Janusz Ludwiczak
Wille przy ulicy Orzeszkowej, w których mieścił się szpital kolejowym zamieniają się w apartamentowce. Do końca roku gotowy pierwszy budynek, w którym znajdą się w nim mieszkania o powierzchni od 39 do prawie 100 metrów kwadratowych, a na parterze lokal usługowy o powierzchni 42 m2. Cały kompleks mieszkalno-usługowy ma składać się z 7 budynków, w których mieścić będzie się łącznie ponad 80 lokali mieszkalnych oraz 5 usługowych.

Inwestycja ruszyła na przełomie października i listopada zeszłego roku. W budynkach po dawnym szpitalu kolejowym firma Wechta urządzi apartamentowce. Dodatkowo powstanie nowy budynek.

I etap inwestycji polega na renowacji istniejących budynków willowych i budowy nowego budynku. Nowobudowany budynek będzie mieć jeden lokal usługowy o powierzchni 42 m2, od parteru do trzeciego piętra znajdą się mieszkania o powierzchni od 39 do 99,6 m2. Obiekt będzie wyposażony w windę i garaże podziemne. Ceny wahają się od 8 do 12 tys. zł/m2. Zakończenie inwestycji planujemy w IV kwartale 2014 r. - tłumaczy Marcin Jezierski z biura sprzedaży Wechta.

Kolejne etapy inwestycji będą polegać na rewitalizacji istniejących budynków willowych, jednak są to odległe plany - dodaje Marcin Jezierski.

W kompleksie byłego szpitala wojskowego przy ul. Orzeszkowej, w 7 budynkach docelowo znajdzie się ponad 80 apartamentowców oraz 5 lokali usługowych.

Powstający nowy budynek 1 (B) ma składać się z 4 kondygnacji naziemnych i jednej podziemnej, w której powstanie parking dla mieszkańców. W obiekcie na parterze i trzech piętrach będzie znajdować się łącznie 10 mieszkań dwu i trzypokojowych o powierzchni od 38,29 do 97,98 m2 w cenie od 7 803 zł do 11 016 zł za metr kwadratowy. Zakończenie budowy planowane jest do końca roku.

Natomiast obok rewitalizowany jest budynek poszpitalny, w którym powstanie osiem mieszkań: dwie kawalerki o powierzchni 26,97 m2 i 27,24m2, pięć mieszkań 2-pokojowych i apartament składający się z 4 pokoi z aneksem kuchennym o powierzchni 93,16 m2 w cenie 684 167,04 zł brutto. Budynek ten ma być gotowy w IV kwartale tego roku.

W 1895 roku po północnej stronie ulicy Orzeszkowej wybudowano kompleks budynków wilowych Kaiser-Wilhelm-Anlage, które nazywane były również " Polem zamkowym (Feldschloss)".

W willi pod numerami 6/10 ok. 1900 roku powstał szpital początkowo z oddziałem ginekologiczno-położniczym, później poszerzony również o chirurgię. W 1921 budynki wykorzystano na lecznicę kolejową. Szpital kolejowy działał tutaj do lipca 2007 roku. Trzy lata później w willach przy Orzeszkowej urządzono wystawę w ramach festiwalu Mediations Biennale, o czym szerzej w artykule: Galeria sztuki w budynkach dawnego szpitala kolejowego.


Komentarze (2)

28-07-2014 20:13:17
Tomek
Renowacja godna uwagi. Ciekawe jak będzie wyglądać w środku?
28-07-2014 17:02:22
morlock
Która się przyzna że tylko tam jednoznacznie wykryli Wam drożdrzycę? (sorry za pisownię) - i pomogli? Mężów zapytajcie- jak chciałyście a oni właśnie atak astmy mieli. Było minęło i sru. arłukowicz ma minusa i nie ma że boli.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
06

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

08

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
Zapisy mailowo: zapisy.klubkrag@gmail.com Uczestnicy zajęć są zobowi

09

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

10

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
„Śpiewamy przy ognisku”- Koncert z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki".

11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: