Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W dawnej fabryce rowerów przy Kasprzaka powstaje prawie 60 mieszkań - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W dawnej fabryce rowerów przy Kasprzaka powstaje prawie 60 mieszkań
09-06-2014 09:53   Janusz Ludwiczak
Do końca przyszłego roku na terenie dawnej fabryki rowerów Inventia i szkoły rzemieślniczo-przemysłowej powstanie osiedle, składające się z dwóch kompleksów budynków, w których powstanie 57 mieszkań, od kawalerek po trzypokojowe o powierzchni od 31 do 58 metrów kwadrowych. W nowym kompleksie mieszkaniowym powstanie również dyskont spożywczy sieci Netto.

Jak już informowaliśmy pod koniec marca na działce, znajdującej się na tyłach Zespołu Szkół Muzycznych i przy boisku VIII LO rozpoczęła się budowa budynku mieszkalno-usługowego wraz z rewitalizacją budynku przy ul. Kasprzaka 13, w którym mieściła się niegdyś fabryka rowerów Inventia i szkoła rzemieślniczo-przemysłowa. Więcej w artykule: Na tyłach szkoły muzycznej powstaną bloki mieszkalne.

Rozpoczęliśmy dopiero sprzedaż. Obecnie trwają prace budowlane. Osiedle Inventia - mieszkania w dawnej fabryce rowerów będzie składać się z dwóch budynków. Pierwszy przy ul. Kasprzaka jest rewitalizowany. Zachowane zostaną konstrukcje stropów i ściany budynku. Wewnętrzny budynek będzie składać się z dwóch segmentów. W sumie planujemy wybudowanie 60 mieszkań o powierzchni od 31 do 58 metrów kwadratowych w cenie od 5,5 do 7 tys. zł/m2.. Zakończenie inwestycji planujemy w listopadzie 2015 roku - powiedział Adam Kultys z ProteaDevelopmnent.

Inwestor planuje również przywrócić dawny blask budynkowi, w którym mieściła się niegdyś fabryka rowerów.

Rewitalizacja budynku przy ul. Kasprzaka obejmuje zachowanie ściany frontowej budynku oraz odtworzenie historycznego kształtu obiektu. Chcemy przywrócić historię tego miejsca - przedwojennej fabryki rowerów, której klimat powróci w planowanych detalach w budynku. Dodatkowo powstaną trzy przestronne mieszkania mansardowe w odrestaurowywanym budynku - dodaje Adam Kultys.

Wiadomo już, że w nowym kompleksie mieszkaniowym będzie mieścić się dyskont spożywczy sieci Netto.

Otwarcie sklepu mamy w planach w 2016 roku. Sklep będzie miał 750 m kw. powierzchni handlowej. Konkurencji się nie obawiamy - radzimy sobie w innych lokalizacjach, więc w tej sobie również poradzimy. Konkurencja motywuje nas do jeszcze większych starań o klienta, więc wszyscy na tym korzystają. Jeśli chodzi o bliskość Rynku Łazarskiego, to wręcz mamy nadzieję, że liczna część klientów przy okazji zakupów w tak popularnym miejscu, skorzysta także z naszej oferty- tłumaczy Mariola Skolimowska z Biura Prasowego Netto.


R E K L A M A

Komentarze (3)

14-06-2014 23:22:21
eswu
Oprócz podanego przez M. cytatu widzę w tym samym powyższym artykule także taki oto fragment: "Pierwszy przy ul. Kasprzaka jest rewitalizowany. Zachowane zostaną konstrukcje stropów i ściany budynku." Stąd moje wątpliwości - tym większe, że nie miałem okazji być ostatnio w pobliżu tego obiektu. Wygląda na to, że jest to kolejny przykład już właściwie standardowego podejścia do tego typu przypadków - zostawiamy elewacje (niekiedy sam fronton), a wszystko wewnątrz poza "skorupką" wypruwamy bezlitośnie. Rozumiem, że tak jest najłatwiej. Architekt ma wolną rękę w ustawianiu dowolnych funkcji, konstruktor swobodnie wstawia nowe ustroje nośne. Nikt nie zajmuje się szczegółowymi analizami nośności, oceną stanu konstrukcji itp. Żal tylko, że zapomina się o tym, że konstrukcja może być i często jest unikalnym zabytkiem techniki. Należy w takich sytuacjach pamiętać nie tylko o formie, ale starać się o choćby fragmentaryczne zachowanie konstrukcji.
14-06-2014 10:57:49
M.
"Rewitalizacja budynku przy ul. Kasprzaka obejmuje zachowanie ściany frontowej budynku oraz odtworzenie historycznego kształtu obiektu." Zresztą widać, że wewnątrz budynku wszystko zostało wyburzone. Oryginalna więźba dachowa też jest w opłakanym stanie, więc inwestor będzie musiał ją wymienić.
14-06-2014 09:13:07
eswu
Czytałem to kilka już razy i nadal jest dla mnie niejasne czy konstrukcja stropów w zabytkowym budynku fabryki rowerów zostanie zachowana, czy też jednak nie?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Chorwacja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

do 24-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA - Poznań Game Arena 2021 - targi gier i multimediów
"Optyka" - targi optyczne

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert dla dzieci Wujka Ogórka

26

paź

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert "Jesień idzie" w wykonaniu Klubu Szyderców Bis

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: