Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ciężarówki wyjeżdżające z budowy zabrudzają ulicę Głogowską sypiąc pyłem - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ciężarówki wyjeżdżające z budowy zabrudzają ulicę Głogowską sypiąc pyłem
14-05-2014 13:06   Janusz Ludwiczak
Ciężarówki wyjeżdżające z placu budowy na ul. Głogowskiej zabrudzają jezdnię. Nawierzchnia zabrudzona jest nawet do ulicy Hetmańskiej. Na dodatek czekając na przejściu dla pieszych dostałem piaskiem po oczach gdy jechała ciężarówka - alarmuje nasz Czytelnik. Sprawą zajmie się Straż Miejska.

Pod koniec marca na działce, znajdującej się na tyłach Zespołu Szkół Muzycznych i przy boisku VIII LO rozpoczęła się budowa budynku mieszkalno-usługowego wraz z rewitalizacją budynku przy ul. Kasprzaka 13, w którym mieściła się niegdyś fabryka rowerów Inventia i szkoła rzemieślniczo-przemysłowa. Okazuje się, że ciężarówki wyjeżdżające z placu budowy zanieczyszczają ulicę Głogowską.

Ciężarówki wyjeżdżające z placu budowy na ul. Głogowskiej zabrudzają jezdnię. Nawierzchnia zabrudzona jest nawet do ulicy Hetmańskiej. Na dodatek czekając na przejściu dla pieszych dostałem piaskiem po oczach gdy jechała ciężarówka - napisał nasz internauta p. Marcin na Kontaktową Platformę Czytelników (24@lazarz.pl).

Sprawę przekazaliśmy do Straży Miejskiej. Okazuje się, że inwestor i wykonawca, z którymi po raz kolejny nie udało nam się skontaktować popełnili kilka wykroczeń.

Niestety w naszym kraju jeszcze inwestorzy nie stosują obowiązkowych myjni przy wyjeździe z budowy. Pojazdy ciężarowe kołami zanieczyszczają jezdnie powodując tym samym nie tylko zanieczyszczenie pasa drogi ale również zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Wystarczy niewielki deszcz i ziemia na jezdni zamienia się w śliską pułapkę, na której zatrzymanie pojazdu może okazać się dużym problemem - wyjaśnia Przemysław Piwecki, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Poznaniu.

Przepisy ustawy Kodeks Wykroczeń zabraniają takich praktyk:
Art. 91 - Kto zanieczyszcza drogę publiczną....podlega karze grzywny do 1500 zł. Dla strażnika art. ten jest objęty taryfikatorem w wysokości od 50 do 200 zł. Ale zanieczyścić to jedno a posprzątać to drugie. I w tym przypadku mamy możliwości działania:
Art. 101 - Kto uchyla się od obowiązku oczyszczania i usuwania z odcinków dróg publicznych...........błota, śniegu.... podlega karze do 1000 zł. Dla straży jest też taryfikator w wysokości 200 zł
- wskazuje Przemysław Piwecki ze Straży Miejskiej.

Przepis ten jest dla zarządców dróg, którzy uchylają się od obowiązku sprzątania, ale jeżeli zarządca podejmie sam porządkowanie jezdni wyręczając budowę to może obciążyć kosztami inwestora, a to już są niebagatelne kwoty. Dążymy zawsze do tego ażeby inwestor pilnował porządkowania jezdni - podsumowuje Przemysław Piwecki, Straż Miejska.

Interwencją mają zająć się strażnicy z referatu Grunwald.


Fot: Janusz Ludwiczak

ZOBACZ TAKŻE: W budowanym bloku przy Kasprzaka i Głogowskiej będzie Netto

ZOBACZ TAKŻE: Na tyłach szkoły muzycznej powstaną bloki mieszkalne

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (4)

16-09-2014 17:28:20
ja
Ludzie, boże taki są"uroki" budów, nie będzie przecież aż tak czysto, przy codziennym kopaniu, a jako ze budowa jest w centrum, to ciezarowki tez musza dojechac… jak ktos nie wie, jak sie tym zajmowac tylko najlepiej niech komentuje ze po co budowac to wogole to niech wogole nie komentuje
14-05-2014 19:35:38
JS
Dobrze to ująłeś. Stoi. Stoi i zamiata dwa metry kwadratowe wjazdu :)
14-05-2014 17:37:14
dmowskiego
Przeciez tam caly dzien stoi pracownik ktory zamiata ulice, widac nie da rady zrobic tego idealnie
14-05-2014 16:34:44
JS
Warto wspomnieć o sznurze ciężarówek blokujących jeden pas Głogowskiej w oczekiwaniu na mozliwość wjazdu na budowę. W dodatku łamią przepisy skręcając, wbrew zakazowi, w lewo i przejeżdżając przy tym przez torowisko. Wczoraj byłem świadkiem, jak nie wiele brakowało, żeby wywrotka staranowała tam tramwaj. Organizacja budowy tragiczna.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: