Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Szylinga: Teren prywatny - wejście na własną odpowiedzialność. Będzie podział działki - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Szylinga: Teren prywatny - wejście na własną odpowiedzialność. Będzie podział działki
10-07-2014 01:28   Janusz Ludwiczak
"Teren prywatny wejście na własną odpowiedzialność" - żółte tabliczki z takim napisem pojawiły się przy chodniku na ulicy Szylinga. Czy to oznacza, że właściciel terenu będzie pobierać opłaty od pieszych lub zamknie całkowicie chodnik? Po naszej publikacji sprawą zajął się radny Łukasz Mikuła. Miasto wystąpi z wnioskiem o podział działki i wykup jej części, na której powstanie nowych chodnik.

O sprawie pisaliśmy w połowie kwietnia. Po wschodniej stronie ulicy Szylinga, przy dawnym kasynie wojskowym pojawiły się żółte tabliczki z napisem "Teren prywatny wejście na własną odpowiedzialność".

Jestem bardzo zaskoczony tym, że chodnik przeszedł w ręce prywatne. Jest on co prawda trochę oddalony od ulicy Szylinga, ale ewidentnie służy mieszkańcom. Przy okazji sprzedaży gruntu odpowiednie służby nie zadbały o to, żeby chodnik ten pozostał przy mieście lub Skarbie Państwa. Nie podejrzewam, że wprowadzone zostaną opłaty za korzystanie chodnika. Obecny właściciel działki może ten teren odgrodzić. Postaram się bezpośrednio skontaktować z ZDM i wyjaśnić jakie są planowane dalsze kroki. Jest to oczywiste, że ten chodnik musi pozostać i utrzymywany w ramach pasa drogowego - powiedział Łukasz Mikuła, przewodniczący Komisji Polityki Przestrzennej Rady Miasta Poznania.

Pod koniec 2011 roku Agencja Mienia Wojskowego wystawiła pod młotek budynek dawnego kasyna z 1912 r., mieszczącego się przy zbiegu ulic Bukowskiej i Szylinga. W połowie zeszłego roku nowym właścicielem obiektu została słupecka firma Giszter z branży usługowej, która zakupiła nieruchomość za ponad 3,8 mln zł. Pieniądze pochodzące ze sprzedaży będą przeznaczone na fundusz modernizacji sił zbrojnych. W dawnym kasynie ma mieścić się hotel.

Radny Łukasz Mikuła wystosował zapytanie podczas czerwcowej sesji Rady Miasta Poznania.

Nieruchomość gruntowa, na której jest zlokalizowany chodnik stanowi własność osoby prywatnej. Działka została nabyta w 2012 r. przez osobę fizyczną od Skarbu Państwa (tereny wojskowe) najprawdopodobniej (!) od Agencji Mienia Wojskowego). Zarząd Dróg Miejskich podejmie czynności zmierzające do nabycia przedmiotowej działki, jednak wcześniej będzie konieczne dokonanie podziału geodezyjnego. Z wnioskiem o podział będzie musiał jednak wystąpić właściciel działki. Zarząd Dróg Miejskich zwróci się do właściciela w przedmiotowej sprawie - odpowiada na interpelację radnego Jerzy Stępień, zastępca prezydenta Poznania.


R E K L A M A

Komentarze (1)

10-07-2014 10:17:59
Alex
Sprzedać żeby odkupić - genialne!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

wrz

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Łazarski pieróg - warsztaty kulinarne dla rodzin z dziećmi
- obowiązują zapisy mailowe: zapisy.klubkrag@gmail.com

30

wrz

20:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal Händlowski - Händel 2021
- Uwertury i Suity
wstęp wolny

01

paź

20:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal Händlowski - Händel 2021
- Bianco e nero
wstęp wolny

02

paź

do 04-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Smaki Regionów
Jesienny Targ Ogrodniczy (02-03.10.)

20:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal Händlowski - Händel 2021
- Da Camera
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: