Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Otwarto kolejną Biedronkę, piątą na Łazarzu, 40 w Poznaniu - tym razem w dawnym Kinie Grunwald - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Otwarto kolejną Biedronkę, piątą na Łazarzu, 40 w Poznaniu - tym razem w dawnym Kinie Grunwald
29-03-2013 02:34   Janusz Ludwiczak
We wtorek otwarta została Biedronka w zabytkowej kamienicy przy ul. Strusia, a już dwa dni później kolejny dyskont tej sieci uruchomiony został w budynku dawnego Kina Grunwald przy zbiegu ulic Polnej i Marcelińskiej, naprzeciwko cerkwi prawosławnej.

W zabytkowej kamienicy przy ul. Strusia 12 tuż przy ul. Głogowskiej, w której jeszcze kilka lat temu kształcili się studenci Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej otwarta została we wtorek Biedronka, o czym szerzej na ten temat w artykule: Tanie zakupy dla mieszkańców czy upadek sklepów na Głogowskiej? - Biedronka w zabytkowej kamienicy.

Tymczasem dwa dni później, dwa dni przed świętami Wielkanocnymi kolejny, już 40 w Poznaniu i piąty na Łazarzu dyskont tej sieci został otwarty w budynku dawnego Kina Grunwald, przy ul. Polnej 41 (w pobliżu skrzyżowania z ul. Marcelińską, naprzeciwko cerkwi prawosławnej). Co ciekawe w pobliżu, w odległości o 650 metrów znajduje się Biedronka w budynku przy ul. Wojskowej 3.

Budynek przy zbiegu ulic Polnej i Marcelińskiej powstał w 1912 roku. Początkowo wchodził w skład kompleksu koszar wojskowych i pełnił funkcje ujeżdżalni. W 1963 roku dokonano dokonano adaptacji obiektu na Kino Wojskowe, które później zmieniło nazwę na Kino Grunwald. Kino swoją działalność zakończyło na początku lat 90. Od 2005 roku mieściła się tutaj "Scena Rozmaitości".

Pod koniec 2011 roku Agencja Mienia Wojskowego wystawiła obiekt ten na sprzedaż. Cena wywoławcza nieruchomości na działce o powierzchni 0,2049 ha i 1091,98 m kw. powierzchni użytkowej wynosiła 2,3 mln zł.

Budynek dawnego kina Grunwald został sprzedany przez gorzowski Oddział Terenowy Agencji Mienia Wojskowego. Za 2 mln 323 tys. złotych kupił go Andrzej Konieczny, który prowadzi też biuro architektoniczne Archi-Projekt, tworzące projekty dla sklepów sieci Żabka, Biedronka i innych obiektów handlowych, o czym szerzej w artykule: W dawnym Kinie Grunwald zrobimy zakupy i zobaczymy obrazy, fotele i projektory.


R E K L A M A
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
11

paź

do 12-10-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Viva seniorzy" - targi dla seniorów i nie tylko

do 13-10-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Run Expo" - targi sportowe

12

paź

do 13-10-2024
Przystanek Pireus ul. Głogowska 35
Kiermasz dla zwierząt
• książki
• konsultacje adopcyjne
• wykład behawiorystki
• malowanie buzi i zaplatanie kolorowych warkoczyków
sb 12:00-20:00, ndz 11:00-18:00

13

paź

Poznań * Łazarz
23. Poznań Maraton

15

paź

do 17-10-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poleco 2024" - Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: