Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Hałasy w Ogrodzie Łazarz - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Hałasy w Ogrodzie Łazarz
25-06-2014 08:01   Janusz Ludwiczak
Kapela Hałasów wystąpiła z okazji festiwalu teatralnego Malta Festival w Ogrodzie Łazarz.

Malta Festival dotarła również na Łazarz. W środę, 18 czerwca w Ogrodzie Łazarz, znajdującym się na skwerze przy blokach na ul. Potockiej wystąpiła Kapela Hałasów.

Jacek i Alicja Hałas to rodzinny duet, który zajmuje się badaniem najciekawszych i najbardziej archaicznych form tańca, muzyki i rzemiosła. Nauki pobierają u źródła - u wiejskich mistrzów - poszerzone studiowaniem materiałów etnograficznych. Kapela Hałasów zajmuje się tańcem korowodowym, tradycjami wędrownych śpiewaków oraz działalnością warsztatową. Od 2005 podróżują po Europie z tradycyjną Yurtą, gdzie prezentują efekty swych poszukiwań oraz przedsięwzięcia realizowane wspólnie z artystami z całego świata w ramach projektu Nomadzi Kultury.

W Ogrodzie Łazarz z okazji Malta Festival odbyły się już m.in. haftowanie stołu, nauki chodzenia po linie, warsztaty tańca żydowskiego czy debata z okazji 25-lecia wolnej Polski oraz projekcie filmowe w ramach Kina Wolność.

To nie koniec wydarzeń. W piątek, 27 czerwca o godz. 18:00 w Ogrodzie Łazarz zaprezentowany zostanie spektakl dla dzieci i dorosłych "Kamushibai" w wykonaniu Anais Fleur. Dzień później, w samo południe odbędą się warsztaty dla dzieci pod hasłem "Nazywamy ulice". W sobotę i niedzielę w godz. od 12 do 16 odbędą się bezpłatne warsztaty rzeźbiarstwa w drewnie, zajęcia z rysunku, malarstwa i grafiki prowadzone przez Pracownię Łazarską działający przy Galerii Raczej.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

lip

17:30
Zespół Szkół Gimnazjalno-Licealnych ul. Wyspiańskiego 27
IV sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Kochając Pabla, nienawidząc Escobara" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

18

lip

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cudowny chłopak" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

19

lip

do 20-07-2019
20:00
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni
(w godz. 20:00-2:00)

24

lip

10:00
Palmiarnia Park Wilsona
Pokazy filmu "Był sobie las"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: