Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wyhaftowali stół - Malta Festival w Ogrodzie Łazarz - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wyhaftowali stół - Malta Festival w Ogrodzie Łazarz
11-06-2014 10:16   Janusz Ludwiczak
We wtorkowe popołudnie w Ogrodzie Łazarz można było wyhaftować stół. W ramach rozpoczętego Malta Festival i kończących się 25. Dni Łazarza odbyła się akcja "Snu_tka Stół".

Nietypowy performance "Snu_tka Stół", który połączył ludzi we wspólnym działaniu zorganizowały Agnieszka Grygiel i Iza Oses z A La Teatr. Jedna z artystek w spadku po babci Helenie otrzymała delikatną serwetkę, która była wyhaftowana. Haft to już ginące rzemiosło. Do dziś w Golinie koło Jarocina nieliczna grupa pań zajmuje się haftem. Autorski performansu chciały pokazać, że tradycyjne rzemiosło może zyskać nowoczesną formę.

Moja babcia była harcerką i zajmowała się snutką golińską, to jest taki tradycyjny haft wielkopolski. Nazwa pochodzi od Goliny koło Jarocina. Do dziś tym haftem zajmuje się kilka starszych pasjonatek. Zależało nam na tym, żeby wypromować ten haft i znaleźć dla niego taką nową współczesną formę. Tak powstał pomysł na stół snutkę, który powstaje razem z mieszkańcami Łazarza, a następnie będzie służył do spotkań, biesiad, wspólnych rozmów. Wierzymy w to, że wspólne tworzenie tworzy wspólnotę. To mieszkańcy mają wpływ na miejsce, w którym żyją, by był piękniejsze - powiedziała Agnieszka Grygiel z A La Teatr.

W poniedziałek już rozpoczął się Malta Festival. Poznański festiwal teatralny odbywa się już po raz 24. Wiele wydarzeń zaplanowano również w Ogrodzie Łazarz znajdującym się na skwerze przy blokach na ul. Potockiej. Organizatorzy zaplanowali m.in. naukę chodzenia po linie, warsztaty tańca żydowskiego, debatę z okazji 25-lecia wolnej Polski oraz projekcie filmowe w ramach Kina Wolność.

Na środę zaplanowaliśmy warsztaty slackline, czy chodzenia po linie. Będziemy rozwieszać linę pomiędzy drzewami i nauczymy chętnych chodzić w nietypowy sposób. Wieczorem odbędą się warsztaty tańca żydowskiego. Chcemy z okazji 25-lecia wolnych wyborów zorganizować debatę. Przygotowujemy również koncert Jacka i Alicji Hałas oraz warsztaty rzeźby w drewnie - objaśnia Karolina Wilczyńska, Generator Malta.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

cze

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Czerwiec z zumbą" w Ogrodzie Łazarz- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala!
- zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

28

cze

do 30-06-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Czerwiec z zumbą" w Ogrodzie Łazarz- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala!
- zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

30

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Węgry" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
- zapisy w sekretariacie Klubu Krąg lub mailowe: zapisy.klub

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: