Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przy Dworcu Zachodnim staną nowe biletomaty - będzie można w nich zapłacić kartą płatniczą - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przy Dworcu Zachodnim staną nowe biletomaty - będzie można w nich zapłacić kartą płatniczą
13-06-2014 13:09   Janusz Ludwiczak
Trzy nowe biletomaty, w których będzie można doładować kartę PEKA, kupić bilety i zapłacić w nich kartą płatniczą staną do września przy Dworcu Zachodnim. Kolejne będą sukcesywnie pojawiać się do marca w całym mieście i w miejscach, gdzie znajdują się stare biletomaty.

W sumie w całym mieście pojawi się 70 nowych biletomatów. Będzie można w nich doładować kartę PEKA i tPortmonetkę, kupić bilety jednorazowe a zapłacić gotówką lub kartą płatnicza. Miasto nie zapłaci za nie ani złotówki.

Operatorem nowych biletomatów zostanie firma Mennica Polska S.A. Nasz partner został wybrany w konkursie przeprowadzonym przez Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu i będzie odpowiadał, za montaż i serwis 70 nowych biletomatów oraz rozbudowę (przy współpracy z ZTM Poznań) sieci punktów sprzedaży biletów. W pierwszej kolejności nastąpi wymiana obecnych 50 biletomatów. Zakładamy, że pierwszych 20 automatów pojawi się do końca września, kolejnych 20 sztuk zostanie wymienionych do końca października. Na montaż wszystkich 70 biletomatów operator ma czas do końca marca 2015 roku - informuje Bartosz Trzebiatowski, rzecznik prasowy ZTM.

Pierwsze biletomaty pojawią się m.in. przy Dworcu Zachodnim.

Z uwagi na potrzeby naszych klientów, w pierwszej kolejności zamierzamy wymienić biletomaty, z których pasażerowie korzystają najczęściej (np. przy trasie PST). Nowych 20 automatów stanie w 12. ustalonych już lokalizacjach przy nowych trasach tramwajowych (Dworzec Zachodni - 3, trasa na Franowo – 6, trasa na Junikowo – 3), natomiast miejsca dla pozostałych ośmiu zostaną wybrane przez Zarząd Transportu Miejskiego w porozumieniu z operatorem - dodaje Bartosz Trzebiatowski, rzecznik ZTM.

Zarząd Transportu Miejskiego informuje również, że od 1 lipca nie będzie możliwości doładowania biletów okresowych w obecnych biletomatach stacjonarnych. Do czasu wymiany na nowe urządzenie, każdy z automatów będzie sprzedawał wyłącznie bilety jednorazowe w taryfie obowiązującej od 1 lipca 2014 r. Ponadto w biletomatach mobilnych (tzn. w tramwajach i autobusach) sprzedawane będą już skasowane bilety.


Komentarze (1)

13-06-2014 16:41:17
morlock
Nie ogarniam PEKi, nie ogarniam i jak się uprawomyślni przyjdzie mi jechać autkiem po mieście. Niech lepiej Orlen zarobi a nie pieczeniarze.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

kwi

do 05-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Look" - targi fryzjerskie
"BeutyVision" - targi kosmetyczne
PRZESUNIĘTE na 16-18.10.2020

05

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań PółmaratonODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego związanym z koronawirusem. Przesunięte na 18.04.2021

21

kwi

do 23-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "GreenPower", "ExpoPower", "Poznań Drone Expo" - targi dronów i nowych technologii, "Sawo", "Securex", "Instalacje" → ,b>PRZESUNIĘTE na 18-20.10.2020

24

kwi

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu dla młodych grafików na projekt dyplomu dla MDK3

03

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wings For Life → ODWOŁANE

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: