Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Rynku Łazarskim można było zrobić "Sprawunki ze Szczepem" - harcerze zorganizowali grę miejską - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Rynku Łazarskim można było zrobić "Sprawunki ze Szczepem" - harcerze zorganizowali grę miejską
01-06-2014 00:48   Janusz Ludwiczak
W sobotni poranek na Rynku Łazarskim rozegrana została gra miejska "Sprawunki ze Szczepem Łazarz". Kupujący musieli rozwiązać krótkie zagadki związane z gwarą poznańską.

W sobotę na godzine Rynek Łazarski zamienił się w planszę do gry. Harcerze ze Szczepu Łazarz zorganizowali grę miejską, Mieszkańcy kupujący truskawki czy młode ziemniaki, który chcieli wziąć udział w zabawie musieli odpowiedzieć na trzy pytania dotyczące gwary poznańskiej.

W pierwszym zadaniu należało przetłumaczyć jedno ze zdań gwarowych: Chłopoki frugali jabzami na glapy (co znaczy: chłopcy rzucali jabłkami we wrony) lub Kejter pojapiał jej spódnik i hajtnął ją parę razy w girki (Pies gryzł jej spódnicę i zranił ją w nogę).

Następnie należało przetłumaczyć słowa: kluka, tytka, laczki, żybura i lebera. Na zakończenie należało wyjaśnić kim był Stanisław Strugarek.

Najlepsi uczestnicy gry mogli również zdobyć dodatkowe punkty rozwiązując czwarte zadanie - wymieniając w gwarze nazwy warzyw i owoców, które są dostępne na Rynku Łazarskim.

Dla zwycięzców przewidziano wejściówki na zwiedzanie Radia Merkury i zaproszenie do udziału w konkursie gwarowym.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
06

mar

do 08-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi edukacyjne
Poznańskie targi książki
"Rybomania" - targi wędkarskie

14

mar

do 15-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

18

mar

do 20-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

26

mar

do 29-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Motor Show 2020" - targi motoryzacyjne
TTM - targi techniki motoryzacyjnej

04

kwi

do 05-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Look" - targi fryzjerskie
"BeutyVision" - targi kosmetyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: