Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Tylko siedem osób chciało porozmawiać o budżecie obywatelskim - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Tylko siedem osób chciało porozmawiać o budżecie obywatelskim
24-05-2014 01:10   Janusz Ludwiczak
Zaledwie siedem osób pojawiło się w piątkowe popołudnie podczas debaty na temat Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2015. W trakcie spotkania konsultacyjnego powstała Mapa Lokalnych Potrzeb Mieszkańców.

Debaty mają na celu promocję budżetu obywatelskiego oraz zwiększenie zaangażowania mieszkańców w cały proces - wyjaśnia Paweł Głogowski ze Stowarzyszenia Ulepsz Poznań.

Do 15 czerwca można składać projekty do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego. Podobnie jak w latach ubiegłych do wykorzystania jest 10 milionów złotych, jednak urzędnicy wprowadzili nowość. Kwota ta została podzielona na dwie pule: projektów "dużych" (tzw. twardych) , gdzie maksymalna kwota do uzyskania to 8 mln zł i "małych" (tzw. miękkich), do których kwalifikują się projekty nie przekraczające kwoty 1 mln zł, przy czym pula środków przeznaczona na te projekty wynosi 2 mln zł. Dzięki temu, zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców, będzie można zrealizować więcej mniejszych kosztowo projektów. Co ważne można zgłaszać projekty, które będą zrealizowane na terenie należącym do miasta lub przez poznańskie instytucje.

Po raz pierwszy w głosowaniu, które zostanie przeprowadzone w pierwszej połowie października będą mogły wziąć udział osoby w wieku 16 i 17 lat oraz studenci na podstawie umowy najmu mieszkania.

Podczas piątkowego spotkania, w którym wzięli głównie łazarscy radni zwracano uwagę na projekt przytuliska, który zwyciężył w tegorocznym budżecie obywatelskim. Maria Łazarz, przewodnicząca Zarządu Osiedla Św. Łazarz zauważyła, że projekt nie miał wskazanej docelowej lokalizacji. Z kolei Filip Olszak wskazał, że urzędnicy powinni brać pod uwagę głosy mieszkańców, a także pod uwagę powinno być brane kryterium wykonalności.

Na zakończenie powstała Mapa Potrzeb Lokalnych Mieszkańców, na której pojawiły się m.in. rewitalizacja skwerów zielonych, wykorzystanie pływalni w Parku Kasprowicza na cele rekreacyjne, budowa nowych placów zabaw i siłowni na wolnym powietrzu, budowa dróg rowerowych - głównie w ciągu ul. Głogowskiej, rewitalizacja kamienic i Rynku Łazarskiego, uruchomienie bezpośredniego połączenia tramwajowego pod Stary Browar, utworzenie wybiegów dla psów, powstanie przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu Głogowskiej i Winklera czy także budowa skate parku.


Komentarze (1)

24-05-2014 21:05:29
poznania
Tak mało poznaniaków -z Łazarza, bo nikt nie wierzy w uczciwość urzędasów. Wszak jest to rzucenie ochłapów do podziału. Również i a'la decydowanie o tym co na pl. Kolegiackim już podjęto decyzje. Ja bym rzucił pomysł obcięcia kosztów utrzymania biurokratycznych nierobów. Wszak 180 mil zł kosztuje nas utrzymanie urzędników i urzędu. 200 zł rocznie Grobelny nam zabiera z portfela na utrzymanie urzędu a to kwota wzrasta bo ludziska się wynoszą z Poznania. Więc może zmieńmy doktrynę BO na likwidacje urzędasów
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lis

do 23-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznański Jarmark Świąteczny - Betlejem Poznańskie

03

gru

do 18-12-2022
Rynek Łazarski
Betlejem Poznańskie - jarmark świąteczny

08

gru

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Zza łazarskiego winkla" - spotkanie z gwarą i twórczością Danuty Zych
Piosenki o Poznaniu zaśpiewa Zespół Pasja

09

gru

do 11-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Ice Festival" - Festiwal Rzeźby Lodowej

11

gru

Rynek Łazarski
Targi Sztuk Pięknych
w godz. 12:00-17:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: