Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pięciu chętnych na szefa Targów - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Pięciu chętnych na szefa Targów
18-04-2014 01:17   Janusz Ludwiczak
Pięć osób startuje w konkursie na prezesa Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wśród kandydatów są m.in.: Bogusław Zalewski, który był już szefem Targów w latach 1996-2007 oraz obecni wiceprezesi: Przemysław Trawa i Tomasz Kobierski. Nieoczekiwanie do konkursu stanął Andrzej Byrt, który miał być ambasadorem RP w Szwajcarii. Nowego szefa Targów mamy poznać za trzy tygodnie, 8 maja.

W czerwcu kończy się kadencja obecnego zarządu Międzynarodowych Targów Poznańskich. Do 2 kwietnia kandydaci na prezesa MTP mogli nadsyłać swoje zgłoszenia. Kandydaci na prezesa Targów powinni posiadać wykształcenie wyższe: zarządzanie, marketing, międzynarodowe stosunki gospodarcze bądź, wykształcenie wyższe prawnicze lub techniczne uzupełnione podyplomowymi studiami z zakresu ekonomii lub studiami MBA (studia Master of Business Administration, przeznaczone dla menedżerów wysokiego szczebla). Idealna osoba powinna mieć 3 lata pracy w przemyśle targowym, a także wykazać się realizacją projektów targowych dla minimum 300 wystawców z kraju i zagranicy. Mile widziana jest też znajomość więcej niż jednego języka obcego. Kandydaci, którzy urodzili się przed 1 sierpnia 1972 r. muszą również przedstawić oświadczenie lustracyjne.

W ubiegły poniedziałek w samo południe nastąpiło otwarcie zgłoszeń i formalna ocenia kandydatów. Nowe władze MTP wybierze Rada Nadzorcza, w skład której wchodzi czterech przedstawicieli Skarbu Państwa, trzech przedstawicieli Miasta Poznań i dwóch przedstawicieli z grona pracowników Targów.

Jak dowiedział się portal lazarz.pl do konkursu stanęło 5 kandydatów. Wśród nich są obecni wiceprezesi: Przemysław Trawa i Tomasz Kobierski oraz Bogusław Zalewski, który był już prezesem MTP w latach 1996-2007, jednak na Targach pracował od 1972 r. Bogusław Zalewski musiał zrezygnować ze stanowiska po raporcie dotyczącym Wojskowych Służb Informacyjnych przygotowanych przez Antoniego Macierewicza. Piątym kandydatem jest kobieta.

Nieoczekiwanie do konkursu stanął Andrzej Byrt. Dotychczasowy prezes MTP miał być ambasadorem RP w Szwajcarii. Jego kandydaturę pozytywnie zaopiniowała w grudniu sejmowa komisja spraw zagranicznych.

Nowego szefa Targów mamy poznać za trzy tygodnie, 8 maja.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

mar

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Kwiatek dla Ewy" - koncert rozrywkowy dla Aktywnych 60+ w wykonaniu Piotra Jurkiewicza i Eugeniusza Cołty
Wstęp pod warunkiem zachowania przez uczestników zasad przewidzianych w obowiązujących

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

07

maj

do 08-05-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: