Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

MTP zmniejszają zatrudnienie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
MTP zmniejszają zatrudnienie
07-03-2014 00:42   Janusz Ludwiczak
Nawet o 60 osób ma się zmniejszyć liczba pracowników na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Nie są to grupowe zwolnienia, ale program dobrowolnych odejść.

Program Dobrowolnych Odejść jest projektem (całkowicie) zarządu MTP - związki zawodowe zapoznano z nim pod koniec 2013 roku - zgłosiliśmy parę zastrzeżeń,. dokonano zmian i to wszystko. Jako związki nie możemy nic zrobić więcej - program jest "dobrowolny". Jak by tego wszystkiego nie nazywać są to zwolnienia - skorzystają z nich w większości starsi pracownicy MTP, czyli osoby, mający przeważnie umowy na czas nieokreślony lub ochronę przedemerytalną. Sądzę, że jest to wprowadzone w roku 2014 dlatego, że ten rok zapowiada się dobrze dla finansów MTP a przecież PDO będzie kosztował . Liczbę pracowników odchodzących z MTP poznamy dopiero na koniec marca - jest to ostateczny termin przyjmowania zgłoszeń o przystąpieniu do PDO. Szacujemy wstępnie , że obejmie to od 40 do 60 pracowników - wyjaśnia Tomasz Mikszo, przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników MTP.

Zarząd MTP deklaruje, że chodzi przede wszystkim o optymalizację zatrudnienia - zmniejszenie do liczby 400. Jaka będzie przyszłość? Niedługo kończy się kadencja obecnego Zarządu Targów. Czy nowe władze dotrzymają zobowiązań czy też będą miały inne spojrzenie na przyszłość MTP? Odpowiedzi na to pytanie dzisiaj jeszcze nie znamy. Związek Zawodowy Pracowników MTP wielokrotnie dawał przykład, że będzie bronił MTP i pracowników wszelkimi dostępnymi i zgodnymi z prawem metodami. Liczymy także na to, że przyszłość MTP jest obiektem troski wszystkich Poznaniaków i to pozwala patrzeć w przyszłość dość optymistycznie - dodaje Tomasz Mikszo.

To nie koniec zmian w administracji MTP. W czerwcu kończy się kadencja zarządu. Na pewno szefem Targów nie będzie już Andrzej Byrt, który ma być Ambasadorem Polski w Szwajcarii. Nowe władze MTP zostaną wybrane przez Radę Nadzorczą, w skład której wchodzi czterech przedstawicieli Skarbu Państwa, trzech przedstawicieli Miasta Poznań i dwóch przedstawicieli z grona pracowników MTP.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

kwi

do 23-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "GreenPower", "ExpoPower", "Poznań Drone Expo" - targi dronów i nowych technologii, "Sawo", "Securex", "Instalacje"PRZESUNIĘTE na 18-20.10.2020

24

kwi

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu dla młodych grafików na projekt dyplomu dla MDK3

03

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wings For Life → ODWOŁANE

08

maj

do 10-05-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Fantastyki Pyrkon 2020 → PRZENIESIONE na inny termin: 10-12.07.2020

10

maj

21:00
Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie
Głosowanie w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: