Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Łazarzu rosły kiedyś dębowe lasy. Seniorzy dowiedzieli się o zagrożeniach dla terenów zielonych - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Łazarzu rosły kiedyś dębowe lasy. Seniorzy dowiedzieli się o zagrożeniach dla terenów zielonych
07-02-2014 07:36   Janusz Ludwiczak
Pod hasłem "Eko Poznań" odbyły się w Klubie "Krąg" warsztaty dotyczące terenów zielonych Poznania - ich stanu i zagrożeń, jakie przygotowało Centrum Promocji Ekorozwoju. Seniorzy mogli wysłuchać wykładu oraz wypełnić ankietę, dotyczącą zieleni w otoczeniu miejsca zamieszkania. W badaniu można było wskazać czy jest wystarczająco dużo drzew przy ulicach, czy zieleń między budynkami jest dobrze utrzymana, czy w ostatnim czasie ubywa zieleni a także czy brakuje miejsc, w których można się zrelaksować na świeżym powietrzu.

Na początku spotkania seniorzy z "Bamberki" mogli się dowiedzieć, że zanim na Łazarzu powstały budynki i ulice rosły tutaj lasy dębowe. Jacek Zatowski z Centrum Promocji Ekorozwoju przedstawił również założenie klinów zieleni opracowanych przez Władysława Czarneckiego, a także znajdujące się w mieście pomniki przyrody oraz zieleń rosnącą na ścianach i dachach budynków.

Seniorzy mogli dowiedzieć się również o zagrożeniach dla terenów zielonych w Poznaniu, chociażby zabudowaniu Parku Kasprowicza.

Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju istnieje od 2007 roku. Działamy na rzecz ochrony środowiska, głównie zajmujemy się edukacją ekologiczną. Pomagamy organizować projekty i programy dotyczące ochrony środowiska - powiedział Jacek Zatowski z Centrum Promocji Ekorozwoju.

Do seniorów przyszliśmy z projektem "Liczna zieleń", który realizujemy wspólnie z Fundacją Sędzimira. Program realizowany jest również w Krakowie i Łodzi. W ramach projektu stworzyliśmy ankietę, w której mieszkańcy mogą na mapie wskazywać tereny zieleni, do których uczęszczają, jakie aktywności tam wykonują (czy spacery czy biegi lub spędzają czas ze znajomymi). Wyniki ankiety zostaną przekazane w miejskim zasobie map w Geopozie, a także przekazane miejskim jednostkom, m.in. Zarządowi Zieleni Miejskiej, Zarządowi Dróg Miejskich czy Zakładowi Lasów Państwowych. Mają to być dla nich wytyczne - dodaje Jacek Zatowski.

Po zakończeniu wykładu chętni mogli wypełnić ankietę dotyczącą zieleni w otoczeniu miejsca zamieszkania. W badaniu można było wskazać czy jest wystarczająco dużo drzew przy ulicach, czy zieleń między budynkami jest dobrze utrzymana, czy w ostatnim czasie ubywa zieleni a także czy brakuje miejsc, w których można się zrelaksować na świeżym powietrzu.


Komentarze (1)

07-02-2014 19:15:46
łejeny
A Władek Kniewski był jeleniem. Łanią Róża eL.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

paź

18:00
Zespół Szkół Muzycznych ul. Głogowska 90
"Rapsod" - widowisko poetycko-muzyczne z okazji 200. urodzin Cypriana Kamila Norwida

26

paź

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert "Jesień idzie" w wykonaniu Klubu Szyderców Bis

27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: