Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Park z placem zabaw i wybiegiem dla psów w miejscu ogródków działkowych przy Potockiej? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Park z placem zabaw i wybiegiem dla psów w miejscu ogródków działkowych przy Potockiej?
04-02-2014 01:34   Janusz Ludwiczak
- Widzielibyśmy tam zieleń parkową z częścią ogrodów działkowych. Chcielibyśmy, by powstał tam ogólnodostępny park z placem zabaw i wybiegiem dla psów. Być może na ten teren będziemy chcieli również starać się wywołać miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego - wskazuje Filip Olszak, przewodniczący Komisji Infrastruktury Rady Osiedla Św. Łazarz. Podczas pierwszej w tym roku sesji Rada Osiedla Św. Łazarz podjęła uchwałę w sprawie złożenia uwag do projektu Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Poznania oraz uchwałę w sprawie złożenia wniosków do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "Park Kasprowicza".

Na początku pierwszej w tym roku sesji, która odbyła się w ubiegłą środę wyjątkowo w Gimnazjum nr 51 przy ul. Potockiej łazarscy radni podjęli uchwałę w sprawie złożenia uwag do projektu Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Poznania oraz uchwałę w sprawie złożenia wniosków do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "Park Kasprowicza".

Obiekty sportowe powinny być otoczone zielenią. Pływalnia kryta mogłaby powstać przy ul. Reymonta z połączeniem z pływalnią letnią, coś na wzór Chwiałki. Były również propozycje, by na terenie Energetyka postawić nową halę Arena. Wyszliśmy z propozycją, by miasto zamieniło się działkami - powiedział Filip Olszak, przewodniczący Komisji Infrastruktury Rady Osiedla Św. Łazarz.

Jeśli chodzi o ogródki działkowe przy Potockiej to tam widzielibyśmy zieleń parkową z częścią ogrodów działkowych. Chcielibyśmy, by powstał tam ogólnodostępny park z placem zabaw i wybiegiem dla psów. Być może na ten teren będziemy chcieli również starać się wywołać miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego - przekonuje radny Filip Olszak.

Po zakończeniu posiedzenia odbyło się spotkanie noworoczne z dyrektorami placówek oświatowo- kulturalnych z terenu Osiedla Św. Łazarz, w którym wzięli udział przedstawiciele przedszkoli nr 39, 44, 48 i 51, Szkoły Podstawowej nr 77, Młodzieżowego Domu Kultury nr 3, Klubu Osiedlowego "Krąg" oraz Gimnazjum nr 51. Dla przybyłych gości gimnazjaliści przygotowali występ artystyczny - teatr cieni przeplatany śpiewem kolęd.

Uwagi Rady Osiedla Św.Łazarz do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu Parku Kasprowicza {POBIERZ PDF}

Uwagi Rady Osiedla Św. Łazarz do Studium uwarunkowań przestrzennych i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Poznania {POBIERZ PDF}


Komentarze (5)

22-10-2014 12:43:48
Gość
Ciekawe, co dalej z tymi planami. Byłoby świetnie mieć niedaleko park (zwłaszcza, jeśli oznacza to mniej dymiących byle czym pieców i liści palonych przez działkowców).
05-02-2014 20:14:45
w
Niestety prawda jest taka, że mieszkania przedwojenne i "komunistyczne" na Łazarzu są lepsze od nowych, deweloperskich domów, kiedy się je wyremontuje. Nie jest to niczym dziwnym, gdyż większość kamienic była projektowana dla ludzi bogatszych niż ich obecni mieszkańcy, natomiast za komuny zupełnie nieekonomiczny pozwalał na zachowanie pewnych "socjalnych" parametrów w projektach. Obecnie oczywiście liczy się krótkoterminowy zysk, oczywiście kosztem klienta :) Zatem wiadomość o parku przy Potockiej bardzo cieszy.. zieleni nie jest w tej części Łazarza za wiele, a tereny inwestycyjne pozostawmy lepiej potomnym, może przyjdzie im budować w lepszej kulturze...
04-02-2014 22:47:01
JS
@mieszkanaiec To wybetonuj sobie pokój - poczujesz się lepiej.
04-02-2014 19:05:21
mieszkanaiec
W Poznaniu jest już wystarczajaca liczba parków.Lepiej zbudować tam bloki mieszkalne.
04-02-2014 17:14:25
mieszkanka od urodzenia
Byłoby fantastycznie z tym parkiem, bo tam teraz jest ładna zieleń, piękne duże iglaki
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

paź

do 24-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA - Poznań Game Arena 2021 - targi gier i multimediów
"Optyka" - targi optyczne

26

paź

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert "Jesień idzie" w wykonaniu Klubu Szyderców Bis

27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

04

lis

do 06-11-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
"Special Days" - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: