Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"15-tka" jeździ do Dworca Zachodniego - wynika z mapy ZDM w przejściu podziemnym pod ul. Matyi - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"15-tka" jeździ do Dworca Zachodniego - wynika z mapy ZDM w przejściu podziemnym pod ul. Matyi
30-01-2014 07:28   Janusz Ludwiczak
Okazuje się, że tramwaje linii nr 15 mają jeździć nie jak teraz przez Rondo Kaponiera, ale przez Głogowską, Dworzec Zachodni i przedłużoną trasą PeSTki - tak wynika z mapy jaka pojawiła się w przejściu podziemnym pod ulicą Matyi, w rejonie Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego.

W przejściu podziemnym pod ulicą Matyi, łączącego przystanki tramwajowe "Zintegrowane Centrum Komunikacyjne" z dworcem kolejowym i PKS oraz centrum handlowym Poznań City Center Zarząd Dróg Miejskich zamontował tablicę z aktualnym planem miasta.

I bardzo dobrze, bo do tej pory jest to jedyna tablica informacyjna w przejściu podziemnym. Do dziś firma TriGranit, która jest inwestorem Poznań City Center i części projektu Zintegrowane Centrum Komunikacyjne nie zamieściła tablic informacyjnych o kierunkach ruchu do dworca PKP i PKS, nazwach ulic i przystanków, itd.

Zamieszczony plan miasta zawiera jednak kilka błędów. Docelowo naniesiony został stały układ sieci komunikacji miejskiej. Z mapy wynika, że "piętnastka" będzie na stałe jeździć przez Głogowską, Dworzec Zachodni i przedłużoną trasą PST. Tramwaje linii nr 15 na stałe będą jeździć tak jak obecnie - przez Grunwaldzką, Bukowską, Rondo Kaponiera i Roosevelta. Ponadto na planie naniesiona została linia nr 26, która od 18 stycznia została przemianowana na "20".

Dziękujemy za zgłoszenie. Znamy sprawę i przepraszamy za zaistniałą sytuację. Na schemacie naniesiona zostanie stosowna korekta - wyjaśnia Dorota Wesołowska, rzecznik prasowy ZDM.


R E K L A M A

Komentarze (2)

01-02-2014 00:21:59
REDAKCJA
To pozostałość po "4". Dzięki za zwrócenie uwagi. Już poprawione. Pozdrawiam.
31-01-2014 12:31:07
Bartas
Na Waszym planie Łazarza też jest mały błąd, wg Was tramwaj skręca z Hetmańskiej w lewo zamiast w prawo :)
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
16

cze

17:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert finałowy X Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Folkloru "Kids Fun Folk"

17:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
XVII festyn charytatywny "Niebiescy Dzieciom"

17

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Uroczyste zakończenie sezonu 2018/2019 na Łazarzu - spotkanie z animatorami życia kulturalno – oświatowego

18

cze

18:00
Skwer Eki z Małeki (Małeckiego/Łukaszewicza/Graniczna)
Spotkanie z uczestnikami Czerwca `56 i odsłonięcie instalacji artystycznej "Krawatto"

21

cze

do 22-06-2019
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: