Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Nowy dworzec PKS przyjął pierwszych pasażerów.Prezydent Grobelny:"Myślę, że wszyscy będą zadowoleni" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Nowy dworzec PKS przyjął pierwszych pasażerów.Prezydent Grobelny:"Myślę, że wszyscy będą zadowoleni"
23-11-2013 02:27   Janusz Ludwiczak
Z 20-minutowym opóźnieniem, pół godziny po północy z nowego dworca PKS, który znajduje się w Zintegrowanym Centrum Komunikacyjnym, obok dworca kolejowego i centrum handlowego Poznań City Center odjechał pierwszy autobus PKS. Po niemal 50 latach zamknięty został dotychczasowy dworzec autobusowy PKS, który znajdował się przy skrzyżowaniu ulic Matyi i Wierzbięcice.

W piątek o godz. 22:50 z dotychczasowego dworca PKS, który znajdował się przy skrzyżowaniu ulic Matyi i Wierzbięcice odjechał ostatni autobus PKS. Wcześniej nowy dworzec PKS, który powstał w Zintegrowanym Centrum Komunikacyjnym, obok dworca kolejowego i centrum handlowego Poznań City Center wizytował prezydent Ryszard Grobelny w towarzystwie Hieronima Urbanka, prezesa PKS Poznań i przedstawicieli inwestora, firmy TriGranit.

Nowy dworzec PKS jest ok. Moim zdaniem na pewno jest to duży postęp w porównaniu do poprzedniego dworca. Jest to lepsza lokalizacja, powiązana z innymi układami komunikacyjnymi. Myślę, że wszyscy będą z tego zadowoleni - powiedział Ryszard Grobelny, prezydent Poznania.

Z 20-minutowym opóźnieniem, o godz. 0:30 z nowego dworca PKS odjechał pierwszy autobus relacji Szczecin-Kielce z 15 pasażerami na pokładzie. A czy nowy dworzec PKS nie będzie zbyt mały?

Specjaliści mówią, że powinien wystarczyć. Kiedyś mieliśmy czasy, że musieliśmy oczekiwać, bo się wszystko spóźniało. Potrzeba było dużo miejsca, kumulowała się ilość osób oczekująca na opóźnione pojazdy. Obecnie takie sytuacje już się nie zdarzają - uważa prezydent Ryszard Grobelny.

Na nowym dworcu PKS znajdzie się 19 stanowisk, z których w ciągu doby ma odjeżdżać 300 autobusów. Obiekt będzie mieć ponad 5 tys. m kw. powierzchni. Znajduje się w nim 5 kas, poczekalnia z 40 miejscami siedzącymi, centrum informacji pasażerskiej, terminal międzynarodowy, a także tablice elektroniczne, na których wyświetlane będą informacje o odjazdach i utrudnieniach w ruchu.

Grunt, na którym znajduje się stary dworzec PKS będzie sprzedany. W październiku odbyła się licytacja, w której cena wywoławcza wynosiła 116 mln zł. Nie było jednak chętnych na nabycie nieruchomości. Ponowną licytację zaplanowano w styczniu. Wiadomo, że przy zbiegu ulic Wierzbięcice i Matyi mają powstaną najprawdopodobniej biurowce. Stary dworzec PKS funkcjonował przez prawie 50 lat, od 23 lutego 1964 roku.


Komentarze (3)

24-11-2013 08:21:54
Poznaniak
Jest nowoczesny, ale niestety nie praktyczny. Za maly, nie ma zadaszenia nad stanowiskami 10-19. Szkoda, ze dworzec PKS podobnie jak PKP powstal tylko jako dodatek do galerii handlowej. Prawdziwy egzamin dopiero jednak od jutra i przed swietami, gdy bedzie wiekszy ruch.
24-11-2013 02:36:43
po wieczornym przejsciu przez Dworzec
Tak klaustrofobicznego dworca w tak duzym miescie nie widzialem, ale moze malo waidzialem :/ Do tego dosc waski chodnik miedzy budynkiem a peronami - prowadzacy do przejscia podziemnego. Zjezdzajac schodami nie ma oznaczenia ktoredy na Dworzec PKS. Hall niebrzydki, bardziej nowoczesny, ale ciasny. Wspolczuje przesiadajacym sie spirali chodnikow, schodow, etc. Poznan know-how? Jak 'skopac' Centrum Komunikacyjne wie na pewno :( Szkoda.
23-11-2013 23:45:06
kaśka
Byłam specjalnie w sobotę zobaczyć nowy dworzec PKS - strasznie mały! Kiepskie oznakowanie. Współczuję pasażerom, którzy muszą przesiadać się np. z dworca PKS na pociągi, które odjeżdżają z peronu 6 czy 4a na Wrocław.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
08

sie

11:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

12

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

19

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

22

sie

tymczasowe targowisko Rynek Łazarski (boisko Zespołu Szkół Muzycznych)
Ekotargowisko - warsztaty tworzenia doniczek z materiałów recyklingowych. Uczestnicy spotkania będą mogli zabrać do domu wykonaną doniczkę wraz z nasionami, by stworzyć swój własny zielnik

do 23-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Instal Moto Expo" - Zjazd pojazdów branżowych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: