Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Nowy dworzec PKS przyjął pierwszych pasażerów.Prezydent Grobelny:"Myślę, że wszyscy będą zadowoleni" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Nowy dworzec PKS przyjął pierwszych pasażerów.Prezydent Grobelny:"Myślę, że wszyscy będą zadowoleni"
23-11-2013 02:27   Janusz Ludwiczak
Z 20-minutowym opóźnieniem, pół godziny po północy z nowego dworca PKS, który znajduje się w Zintegrowanym Centrum Komunikacyjnym, obok dworca kolejowego i centrum handlowego Poznań City Center odjechał pierwszy autobus PKS. Po niemal 50 latach zamknięty został dotychczasowy dworzec autobusowy PKS, który znajdował się przy skrzyżowaniu ulic Matyi i Wierzbięcice.

W piątek o godz. 22:50 z dotychczasowego dworca PKS, który znajdował się przy skrzyżowaniu ulic Matyi i Wierzbięcice odjechał ostatni autobus PKS. Wcześniej nowy dworzec PKS, który powstał w Zintegrowanym Centrum Komunikacyjnym, obok dworca kolejowego i centrum handlowego Poznań City Center wizytował prezydent Ryszard Grobelny w towarzystwie Hieronima Urbanka, prezesa PKS Poznań i przedstawicieli inwestora, firmy TriGranit.

Nowy dworzec PKS jest ok. Moim zdaniem na pewno jest to duży postęp w porównaniu do poprzedniego dworca. Jest to lepsza lokalizacja, powiązana z innymi układami komunikacyjnymi. Myślę, że wszyscy będą z tego zadowoleni - powiedział Ryszard Grobelny, prezydent Poznania.

Z 20-minutowym opóźnieniem, o godz. 0:30 z nowego dworca PKS odjechał pierwszy autobus relacji Szczecin-Kielce z 15 pasażerami na pokładzie. A czy nowy dworzec PKS nie będzie zbyt mały?

Specjaliści mówią, że powinien wystarczyć. Kiedyś mieliśmy czasy, że musieliśmy oczekiwać, bo się wszystko spóźniało. Potrzeba było dużo miejsca, kumulowała się ilość osób oczekująca na opóźnione pojazdy. Obecnie takie sytuacje już się nie zdarzają - uważa prezydent Ryszard Grobelny.

Na nowym dworcu PKS znajdzie się 19 stanowisk, z których w ciągu doby ma odjeżdżać 300 autobusów. Obiekt będzie mieć ponad 5 tys. m kw. powierzchni. Znajduje się w nim 5 kas, poczekalnia z 40 miejscami siedzącymi, centrum informacji pasażerskiej, terminal międzynarodowy, a także tablice elektroniczne, na których wyświetlane będą informacje o odjazdach i utrudnieniach w ruchu.

Grunt, na którym znajduje się stary dworzec PKS będzie sprzedany. W październiku odbyła się licytacja, w której cena wywoławcza wynosiła 116 mln zł. Nie było jednak chętnych na nabycie nieruchomości. Ponowną licytację zaplanowano w styczniu. Wiadomo, że przy zbiegu ulic Wierzbięcice i Matyi mają powstaną najprawdopodobniej biurowce. Stary dworzec PKS funkcjonował przez prawie 50 lat, od 23 lutego 1964 roku.


Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

lip

21:45
Rynek Łazarski
"Best of Animator" - pokaz filmu "Ruben Brandt, kolekcjoner" (reż. Milorad Krstić, Węgry 2018) w ramach Łazarskiego Przeglądu Filmowego

09

sie

16:30
Park Wilsona
XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE - Warsztaty haftu koralikowego

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert inauguracyjny "Biesiada Ludowa" - XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE 2024

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: