Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Remont "Teatralki" przedłuży się do 9 grudnia - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Remont "Teatralki" przedłuży się do 9 grudnia
21-11-2013 08:15   Janusz Ludwiczak
Remont torowiska na skrzyżowaniu ulic Dąbrowskiego, Roosevelta i Mostu Teatralnego nie zakończy się jak wcześniej planowano z końcem listopada, a dopiero 9 grudnia. Wszystko przez gazociąg.

Rozpoczęty 23 września remont "Teatralki" był konieczny, gdyż torowisko było w katastrofalnym czasie. Jest to najbardziej obciążony węzeł komunikacyjny w Europie. Tramwaj przejeżdża tutaj średnio co pół minuty. Ostatni kompleksowy remont węzła na "Teatralce" miał miejsce w 1995 roku, kiedy budowano Poznański Szybki Tramwaj na os. Sobieskiego. W 2009, 2010 i 2011 roku MPK przeprowadziło cząstkowe remonty.

Remont przedłuży się jednak do 9 grudnia.

Prace związane z remontem torowiska na węźle komunikacyjnym most Teatralny zostaną zakończone do 9 grudnia 2013 roku. To konsekwencja tego, że w poniedziałek, 18 listopada, w czasie prac remontowych na Teatralce zostały odkopane trzy nitki gazociągu. Jedna z rur była nieszczelna. Dzięki szybkiej i skutecznej interwencji służb poznańskiego oddziału Polskiej Spółki Gazowej gazociąg został zabezpieczony. Jednak z uwagi na bezpieczeństwo pracowników jak i przechodniów prace torowe i drogowe do czasu zakończenia przebudowy gazociągu, czyli do 23 listopada, zostały wstrzymane - tłumaczy Mirosław Kruszyński, wiceprezydent Poznania.

Trzeba również dodać, że w trakcie prac na Teatralce został rozszerzony zakres remontu o przebudowę torowiska w ciągu ulicy Roosevelta aż do ulicy Poznańskiej. Zarząd Dróg Miejskich zdecydował równie ż o spełnieniu postulatu dotyczącego zwiększenia powierzchni przystanku tramwajowego na ulicy Roosevelta. Poprawi to wygodę i sprawniejszą obsługę pasażerów komunikacji miejskie - dodaje Dorota Wesołowska, rzecznik ZDM

Przypomnijmy, że w związku z remontem "Teatralki" "dwójka" i "siedemnastka" kursują przez Rondo Jeziorańskiego i Most Dworcowy. Na Górczyn dojeżdża "czwórka" zamiast "jedenastki", którą zawieszono. Ponadto swoją trasę zmieniły tramwaje linii nr 10, które podobnie jak "dwunastka" z Mostu Dworcowego skręcają od poniedziałku w lewo w Głogowską, a następnie zjeżdżają na nową trasę PeSTki od Dworca Zachodniego, gdzie dojeżdżają na Piątkowo. Uruchomiona została również dodatkowa linia tramwajowa nr 23, która zastąpiła "trzynastkę" w ciągu ul. Grunwaldzkiej. Ponadto "czternastka" kursuje dwa razy częściej, w dni robocze tramwaje linii nr 14 na przystanki podjeżdżają co 5-8 minut. Na Sołacz można dojechać z al. Marcinkowskiego autobusami "za tramwaj" linii T9, zaś "T4" połączył centrum z Winogradami i Rondem Solidarności.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

28

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"In Memoriam - VI łazarski wieczór zaduszkowy

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

03

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Wietnam" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: