Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wiosną ruszy budowa 15-piętrowego biurowca z kinem i tarasem widokowym - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wiosną ruszy budowa 15-piętrowego biurowca z kinem i tarasem widokowym
07-11-2013 11:49   Janusz Ludwiczak
Inwestor, firma Garvest otrzymał pozwolenie na budowę biurowca Bałtyk. Obiekt powstanie do 2016 roku przy ul. Roosevelta 22, czyli pod tym samym adresem, przy którym mieściło się już nieistniejące kultowe Kino Bałtyk. W budynku, który będzie mieć 16 kondygnacji powstanie m.in. kino, restauracja i taras widokowy.

Biurowiec Bałtyk ma stanąć przy zbiegu ulic Roosevelta i Bukowskiej, w sąsiedztwie Ronda Kaponiera, obok Hotelu Sheraton i naprzeciwko Międzynarodowych Targów Poznańskich. Budynek ma mieć 25 tys. m kw. powierzchni i 68 metrów wysokości - 15 pięter i 3 kondygnacje podziemne, w których zlokalizowany zostanie parking podziemny. Każda z kondygnacji układać będzie się w bryłę o nieregularnych kształtach sprawiających, że z każdej strony budynek będzie wyglądał inaczej.

W obiekcie powstaną biura, powierzchnie handlowo-usługowe, a także restauracja z tarasem widokowym i hotel na ostatnim piętrze. Na parterze i pierwszym piętrze przewidziano sklepy, restauracje i kawiarnie.

Inwestor, firma Garvest otrzymał już pozwolenie na budowę. Rozpoczęcie inwestycji planowane jest wiosną przyszłego roku. Projekt i wizualizacje Bałtyku przygotowała holenderska pracownia architektoniczna MVRDV. Zakończenie inwestycji planowane jest w 2016 roku.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
08

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
Zapisy mailowo: zapisy.klubkrag@gmail.com Uczestnicy zajęć są zobowi

09

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

10

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
„Śpiewamy przy ognisku”- Koncert z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki".

11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

12

lip

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie - II tura
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: