Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Piotr Libicki poprawi estetykę wizerunku Poznania - wybrano plastyka miejskiego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Piotr Libicki poprawi estetykę wizerunku Poznania - wybrano plastyka miejskiego
06-11-2013 00:19   Janusz Ludwiczak
63 osoby zgłosiły się do konkursu na stanowisko ds. estetyki wizerunku miasta. Plastykiem miejskim został Piotr Libicki, który ma zlikwidować nielegalne reklamy oraz nie dopuszczać do powstawania brzydkich elewacji budynków.

Do kolejnego etapu (pisemnego testu) przeszło 26 osób, 9 kandydatów zaproszono na rozmowę z komisją rekrutacyjną. Rekomendację do zatrudnienia w Urzędzie Miasta otrzymały 4 osoby, ostatecznie prezydent Ryszard Grobelny na stanowisko plastyka miejskiego wybrał Piotra Libickiego.

<>Piotr Libicki ma 40 lat, jest synem byłego europosła Marcina Libickiego i bratem senatora Filipa Libickiego. Jest historykiem sztuki, absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, członkiem Stowarzyszenia Historyków Sztuki i miejskim aktywistą. W latach 1999-2000 pracował w Gazecie Handlowej, a od 2000 do 2002 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego. Jest właścicielem Atelier Graficznego Ermellino (2002-2011), autorem i współautorem przewodników i książek, artykułów poświęconych przestrzeni miasta. Współpracował z poznańskim oddziałem Telewizji Polskiej (1999-2009), będąc autorem i współautorem ponad 100 programów i reportaży poświęconych Poznaniowi i Wielkopolsce. Od 2004 roku jest ekspertem Instytutu Sobieskiego w Warszawie z zakresu krajobrazu, a od 2013 r. wykładowcą w Instytucie Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej UAM.

Do zadań plastyka miejskiego będzie należeć koordynowanie działań podejmowanych przez wydziały i biura Urzędu Miasta, miejskie jednostki organizacyjne, spółki i spółdzielnie z udziałem Miasta, stowarzyszenia oraz fundacje związane z Poznaniem, a także związki międzygminne do których przystąpiło Miasto. Koordynator ds. estetyki miasta będzie miał wpływ na wygląd zewnętrzny należących do Miasta budynków i obiektów budowlanych oraz zagospodarowanie przestrzeni miejskich, a także będzie współpracować z podmiotami zewnętrznymi i osobami prywatnymi realizującymi projekty i wykonującymi prace kształtujące wygląd zewnętrzny należących do nich budynków i nieruchomości, w szczególności z Izbą Gospodarczą Reklamy Zewnętrznej, Spółdzielniami Mieszkaniowymi i wspólnotami właścicieli nieruchomości oraz przedsiębiorcami. Piotr Libicki będzie również brał udział w pracach prowadzonych w zakresie rozwiązań estetycznych obiektów budowlanych i przestrzeni publicznej a także kierował wnioski do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, Miejskiego Konserwatora Zabytków i Straży Miejskiej w sprawie egzekwowania obowiązujących przepisów prawa ze szczególnym uwzględnieniem prawa miejscowego i zarządzeń Prezydenta Miasta w dziedzinie ładu przestrzennego.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
01

mar

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Nabożeństwo ekumeniczne z okazji Światowego Dnia Modlitwy

02

mar

do 03-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Rybobamia" - targi wędkarskie (od 01.03.)
"Look" - targi fryzjerskie
"beautyVision" - targi kosmetyczne

08

mar

do 10-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznańskie Targi Książki
Targi edukacyjne
wstęp wolny

10

mar

Palmiarnia Park Wilsona
Pokaz kotów rasowych
w godz. 10:00-15:00 (wstęp w ramach biletu do Palmiarni)

12

mar

do 14-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Run Expo" - targi sportowe: bieg | aktywność | motywacja

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: