Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

PiS będzie zbierać podpisy przeciw budowie wieżowców przy Arenie i zabudowaniu ogrodków na Potockiej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
PiS będzie zbierać podpisy przeciw budowie wieżowców przy Arenie i zabudowaniu ogrodków na Potockiej
05-09-2013 10:43   Janusz Ludwiczak
W piątek i sobotę przy wejściu do nieczynnej pływalni letniej w Parku Kasprowicza przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości będą zbierać podpisy dotyczące sprzeciwu wybudowania wieżowców przy Arenie oraz przekształceniu ogródków działkowych przy ul. Potockiej w tereny mieszkaniowo-usługowe.

W piątek, 6 września w godz. 14:00-17:00 oraz w sobotę w godz. 12:00-15:00 członkowie Członkowie Komitetu Terenowego nr 2 Prawa i Sprawiedliwości (koło Łazarz, Jeżyce, Ogrody) będą zbierać podpisy dotyczące sprzeciwu wybudowania wieżowców przy Arenie oraz przekształceniu ogródków działkowych przy ul. Potockiej w tereny mieszkaniowo-usługowe.

Będziemy zbierać podpisy dotyczące protestu związanego z tym, iż Prezydent Miasta i Miejska Pracownia Urbanistyczna planują przekształcić tereny "na Arenie", po byłym spalonym stadionie Energetyka w tereny budownictwa mieszkaniowego wielorodzinnego (wieżowce). Będziemy również zbierać podpisy w sprawie protestu związanego z terenem ogródków działkowych im.Marii Curie Skłodowskiej przy ul. Kolejowej, Hetmańskiej, Dmowskiego i Potockiej. Prezydent planuje przemienić na tereny pod budownictwo mieszkaniowe - tłumaczy Lidia Dudziak, Radna Miasta Poznania, przewodnicząca Komitetu Terenowego nr 2 Prawa i Sprawiedliwości.

Nie ma naszej zgody na takie działanie. Teren Parku Kasprowicza jest przeznaczony na sport i rekreacje, chcemy żeby taki pozostał. Podobnie jak z ogródkami działkowymi, mieszkańcy na nich wypoczywają, pielęgnują je, i nigdy nie było mowy o tym, aby te tereny oddać pod zabudowę mieszkaniową. Zarząd Ogrodu i użytkownicy nie zostali o tym poinformowani. Wręcz przeciwnie mieli zapewnienia ,że ogródki te pozostaną. Zapraszam Państwa do aktywnego udziału w zbieraniu podpisów. Zapraszamy na Arenę - dodaje Lidia Dudziak.

Przedstawiciele PiS będą zbierać podpisy pod dwoma listami:

  • Wyrażam stanowczy sprzeciw, aby na terenie „ARENY” zostały wybudowane wieżowce Jestem za tym, aby na terenie „ ARENY” zachować funkcje: sportu, rekreacji i wypoczynku, a na terenie „PŁYWALNI” zachować funkcje związaną z kąpieliskiem.
  • Wyrażam stanowczy sprzeciw, aby tereny zapisane w Studium Uwarunkowań Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Poznania jako ogródki działkowe, znajdujące się pomiędzy ulicami: Kolejową, Klaudyny Potockiej, Dmowskiego, Hetmańską, zostały przekształcone na tereny dopuszczające usługi wielkopowierzchniowe, usługowe, mieszkaniowe lub inne.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

kwi

do 23-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "GreenPower", "ExpoPower", "Poznań Drone Expo" - targi dronów i nowych technologii, "Sawo", "Securex", "Instalacje"PRZESUNIĘTE na 18-20.10.2020

24

kwi

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu dla młodych grafików na projekt dyplomu dla MDK3

03

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wings For Life → ODWOŁANE

08

maj

do 10-05-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Fantastyki Pyrkon 2020 → PRZENIESIONE na inny termin: 10-12.07.2020

10

maj

21:00
Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie
Głosowanie w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: