Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Jarochowskiego remontują nawierzchnię, na Kasprzaka wymieniają chodniki - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Jarochowskiego remontują nawierzchnię, na Kasprzaka wymieniają chodniki
10-08-2013 01:15   Janusz Ludwiczak
W piątek rozpoczął się remont nawierzchni na ulicy Jarochowskiego. Na odcinku pomiędzy Palacza a Winklera znajdowało się ponad 100 dziur w jezdni. Drogowcy intensywnie pracują również na ulicy Kasprzaka, gdzie remontują chodniki.

W piątkowy poranek na ulicy Jarochowskiego pojawiła się ekipa Zakładu Robót Drogowych ZDM, która rozpoczęła zrywanie starej i zniszczonej nawierzchni poprzez frezowanie. Prace póki co prowadzone są pod ruchem, jednak obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Roboty bitumiczne zostały zaplanowane na poniedziałek, wtorek i środę (12 - 14 sierpnia). Uwaga! Po ułożeniu warstwy ścieralnej do czasu jej ostygnięcia remontowany odcinek ulicy Jarochowskiego zostanie wyłączona z ruchu - informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Na 450-metrowym odcinku pomiędzy Hetmańską a Palacza znajdowało się ponad 100 dziur w jezdni. Wiele ubytków w nawierzchni nie zostało usuniętych po zimie. Ulica Jarochowskiego jest o tyle ważną arterią, że jest to droga dojazdowa chociażby do Szkoły Podstawowej nr 69.

Kilka metrów dalej, na równoległej ulicy Kasprzaka od poniedziałku ekipa drogowców z Przedsiębiorstwa Wielobranżowego Rat–Bud Jacek Ratajczak z Czerwonaka wymienia stare i dziurawe chodniki po zachodniej stronie ulicy, pomiędzy Hetmańską a Palacza. W ramach inwestycji wyremontowane zostaną także krawężniki. Wykonawca ma czas do 27 września na zrealizowanie zadania. Inwestycja będzie kosztować 196 560,92 zł brutto. Na to zadanie Rada Osiedla Św. Łazarz przekazała 120 tys. zł w ramach tegorocznego budżetu.

W tym roku przeprowadzone zostaną również remonty chodników na ul. Chełmońskiego (na odcinku od Wyspiańskiego do Grottgera), Sczanieckiej (na odcinku Jarochowskiego-Bogusławskiego obie strony, na odcinku Bogusławskiego-Kasprzaka idąc od ul. Jarochowskiego strona lewa) a także Kossaka (na całej długości ulicy, od Wyspiańskiego do Grottgera).


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

lip

17:30
Zespół Szkół Gimnazjalno-Licealnych ul. Wyspiańskiego 27
IV sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Kochając Pabla, nienawidząc Escobara" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

18

lip

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cudowny chłopak" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

19

lip

do 20-07-2019
20:00
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni
(w godz. 20:00-2:00)

24

lip

10:00
Palmiarnia Park Wilsona
Pokazy filmu "Był sobie las"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: