Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Absurdalne" światła na przejściu "widmo" przestaną działać - 5 miesięcy od deklaracji prezydenta - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Absurdalne" światła na przejściu "widmo" przestaną działać - 5 miesięcy od deklaracji prezydenta
07-08-2013 16:57   Janusz Ludwiczak
W połowie marca prezydent Ryszard Grobelny deklarował, że poleci, aby zlikwidować światła na najbardziej absurdalnym przejściu dla pieszych w Poznaniu. Na ul. Roosevelta, naprzeciwko Mostu Dworcowego znajduje się przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną, które miało służyć jako droga wjazdowa na MTP. Okazuje się, że nigdy tędy nie jechał żaden samochód, a mimo to wciąż działa tam sygnalizacja świetlna. Pięć miesięcy od deklaracji prezydenta wciąż palą się "absurdalne" światła na przejściu "widmo". Niebawem jednak to się zmieni. ZDM otrzymał opinie od MTP i w końcu wyłączy niepotrzebną sygnalizację.

O sprawie pisaliśmy w połowie marca. Tymczasem mamy już sierpień. Pięć miesięcy od tego czasu nie wiele się zmieniło w tej kwestii.

Pilnowano najabsurdalniejszych świateł w mieście know-how: na nieczynnym wjeździe na targi od strony Roosevelta. Ten wjazd chyba nigdy nie był czynny, tak wskazuje umeblowanie hali. Światła dziarsko działają, mandaty się sypią. Wysokie krawężniki (nielegalna wysokość) nikomu nie przeszkadzają - mówił wtedy dr Michał Beim, ekspert ds. komunikacji z Instytutu Sobieskiego.

Nietypowym przejściem dla pieszych z sygnalizacją świetlną postanowił zająć się również sam prezydent Ryszard Grobelny.

Znalazłem w internecie ciekawą informację o bodaj najbardziej absurdalnym przejściu dla pieszych w Poznaniu. Rzeczywiście absurdalność tego miejsca przeraża... Polecę, by ten absurd zlikwidować - napisał w połowie marca na swoim profilu na Facebooku Ryszard Grobelny, prezydent Poznania.

Mam wrażenie, że Zarząd Dróg Miejskich nie zrozumiał drobnych sugestii. Będę musiał wyciągnąć z tego konsekwencje - powiedział w maju w rozmowie z portalem lazarz.pl Ryszard Grobelny, prezydent Poznania.

W najbliższym czasie "absurdalne" światła na przejściu "widmo" w końcu przestaną działać.

Czekaliśmy na opinię Międzynarodowych Targów Poznańskich. Otrzymaliśmy decyzję pozytywną. W najbliższym czasie wyłączymy te światła - powiedział Tomasz Libich z Zarządu Dróg Miejskich.

Aktualizacja 08.08.2013 00:22: Sygnalizacja świetlna dla pieszych na ul. Roosevelta przy wejściu głównym MTP została już wyłączona. Dodatkowo zaklejono pomarańczową tańczą sygnalizator koloru zielonego i czerwonego.


Komentarze (3)

07-08-2013 22:35:21
De.
Tyle czasu żeby odłączyć jeden kabelek?
07-08-2013 21:47:30
kaśka
5 miesiecy, to i tak jak na miasto hau hau niezle tempo.
07-08-2013 18:01:26
krscp
Absurdalną sygnalizację przy targach mozna zlikwidować, bo Poznań wreszcie dorobił się jeszcze bardziej absurdalnej sygnalizacji: http://bit.ly/13jZZ9B
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

21:45
Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge" (reż.Baz Luhrmann)
- Łazarski Przegląd Filmowy
wstęp wolny

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: