Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Najstarsza poznańska orkiestra dęta zagrała w Parku Wilsona muzykę filmową {WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Najstarsza poznańska orkiestra dęta zagrała w Parku Wilsona muzykę filmową {WIDEO}
29-07-2013 02:14   Janusz Ludwiczak
Orkiestra Reprezentacyjna Kolejarzy im. Karola Kurpińskiego z 93-letnimi tradycjami wystąpiła w niedzielne popołudnie w muszli koncertowej w Parku Wilsona. Kolejarze zagrali utwory z wielu znanych filmów.

W ramach Letnich Koncertów Promenadowych w muszli koncertowej wystąpiła Orkiestra Reprezentacyjna Kolejarzy im. Karola Kurpińskiego.

Orkiestra powstała w 1920 roku i jest to najstarsza orkiestra dęta działająca na terenie Poznania. Nasz zespół liczy 23 członków załogi. Możemy się poszczycić kilkokrotnymi wyjazdami poza granice kraju. Występowaliśmy m.in. w zachodniej Syberii, w Niemczech, Holandii, Czechach, Rosji. Naszym największym osiągnięciem jest zdobycie pierwszego miejsca w konkursie orkiestr zakładowych w 1998 roku - powiedział Mariusz Kubacki, prezes Orkiestry Reprezentacyjnej Kolejarzy im. Karola Kurpińskiego.

W trakcie niedzielnego koncertu kolejarze zagrali utwory z wielu znanych filmów. Zgromadzona w Parku Wilsona publiczność mogła wysłuchać "Oh Pretty Woman", "Ułański szyk" czy "Blue Night - Beguine".

W Parku Wilsona odbędą się jeszcze dwa letnie koncerty promenadowe. Za dwa tygodnie, w niedzielę 11 sierpnia o godz. 16:00 wystąpi Młodzieżowa Orkiestra Dęta Kopalni Soli w Kłodawie, a tydzień później wystąpi Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Nekli.

ZOBACZ WIDEO w niższej jakości (dla wolniejszego łącza)


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020
ODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: