Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Trwa wyburzanie "Pawilonu Szwajcarskiego", w jego miejscu do lutego powstanie nowa hala - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Trwa wyburzanie "Pawilonu Szwajcarskiego", w jego miejscu do lutego powstanie nowa hala
21-06-2013 15:36   Janusz Ludwiczak
Na MTP trwa wyburzanie hali nr 8a, zwanej "Pawilonem Szwajcarskim" z 1977 roku. W miejscu "ósemki" powstanie nowy pawilon, który będzie połączony specjalnym napowietrznym łącznikiem z pawilonem 15, w którym mieści się centrum kongresowe i Sala Ziemi. Inwestycja warta 35 mln zł ma zostać ukończona w połowie lutego.

O wyburzaniu pawilonu 8a pisaliśmy już we wtorek. Więcej w artykule: Rozpoczęła się rozbiórka "ósemki". "Pawilon Szwajcarski" przechodzi do historii.

Targi podjęły decyzję o zburzeniu obiektu, gdyż nie odpowiadał on już współczesnym wymaganiom wystawienniczym. Poziomy pawilonu były zbyt niskie na ekspozycje i uniemożliwiały m.in. budowę piętrowych stoisk. Dlatego podjęto decyzję o całkowitym wyburzeniu pawilonu i budowie nowego pawilonu w nowoczesnej technologii przy jednoczesnej likwidacji piętra, dzięki czemu dopuszczalna wysokość zabudowy wzrośnie z 4,50 m do 10 m.

Nowa "ósemka" będzie bardzo funkcjonalna. Pawilon będzie w kolorze metalowej stali o poziomych pasach zbliżony wyglądem do pawilonu 7a i 6a. Poprzednia hala miała trzy poziomy, ta będzie miała jeden poziom o wysokości 10 metrów dzięki czemu będzie można wystawiać w nich np. dźwigi. Nowy pawilon zostanie połączony napowietrznym łącznikiem z pawilonem 15, w którym mieści się centrum kongresowe i Sala Ziemi - objaśnia Andrzej Byrt, prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Nowy pawilon 8a będzie miał 2800 m kw. powierzchni użytkowej, a jego kubatura wyniesie 36 415 m3. Dzięki specjalnemu nadziemnemu łącznikowi będzie można przejść bezpośrednio do centrum konferencyjno-kongresowego w pawilonie 15.

Nowością w pawilonie 8A będą także ruchome schody, którymi będzie można dostać się na antresolę. Tym samym wyposażony także w windę obiekt będzie w pełni pozbawiony barier architektonicznych.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Wechta sp z o.o. Budowa nowego pawilonu 8A zakończy się w połowie lutego przyszłego roku i będzie w sumie kosztować 35 mln zł.


R E K L A M A

Komentarze (1)

21-06-2013 19:33:43
ziutek
czasami mam takie wrażenie, że im więcej targi inwestują , tym bardziej łapsko Skarbu Państwa zbliża się do tego majątku
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

14

lip

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
3 Hawajskie spotkania na Łazarzu-plecenie długiego wieńca lei przez mieszkańców Łazarza
(obowiązują zapisy tel.604417795, e-mail:hawajski.lazarz@gmail.com)

15

lip

18:30
Park Kasprowicza (przy wejściu na pływalnię)
15. sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

16

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

17

lip

18:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"W stronę słońca" - koncert w wykonaniu zespołu "Projekt Kobieta"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: