Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Targach posadzono kocimiętkę, przy której tryska fontanna - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Targach posadzono kocimiętkę, przy której tryska fontanna
09-06-2013 00:47   Janusz Ludwiczak
W miejscu, gdzie jeszcze rok temu stał pawilon 14a powstał zielony skwer, w którym posadzono dęby, cisy, platany, lipy srebrzyste, irysy czy kocimiętkę. W Targowym Ogrodzie tryska również fontanna, a goście odwiedzający MTP mogą odpocząć na wygodnych ławkach i krzesłach.

Targowy Ogród powstał w miejscu, gdzie jeszcze rok temu znajdował się pawilon 14a. Obiekt został wyburzony, gdyż nie spełniał norm bezpieczeństwa i standardów przeciwpożarowych. Unowocześnienie pawilonu pochłonęłoby kilkadziesiąt milionów złotych. W połowie ubiegłego roku rozpoczęły się prace związane z zagospodarowaniem terenu.

Dęby, cisy, platany i lipy srebrzyste, a między nimi wygodne ławki i fontanna wkomponowana w soczystą zieleń – tak wygląda główne wejście do największego kompleksu konferencyjnego w Polsce. Targowy Ogród zaprojektowany został przede wszystkim z myślą o uczestnikach odbywających się w nim wydarzeń. Ogród uatrakcyjnił i wzbogacił przestrzeń obok pawilonu 15. Projekt aranżacji przestrzeni opracowała poznańska pracownia architektoniczna Studio ADS, w którego portfolio znajdują się takie realizacje jak: Stary Browar i Terminal Pasażerski Portu Lotniczego Poznań Ławica - wyjaśnia Karolina Makowska z Poznań Congress Center MTP.

W Targowym Ogrodzie wśród posadzonych drzew znajdziemy m.in. lipę srebrzystą, grabę, dęby, akacje i platany, a pośród krzewów: berganie sercowatą, kocimiętkę, berberysy, lilie i irysy. Posiano również różne gatunki trawy: bluszcz, barwinek, żurawkę, purlple, wydmuchrzycę czy kostrzewę popielatą.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

21:45
Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge" (reż.Baz Luhrmann)
- Łazarski Przegląd Filmowy
wstęp wolny

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: