Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Prezydent Komorowski wręczył na Targach "Gospodarcze Noble" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Prezydent Komorowski wręczył na Targach "Gospodarcze Noble"
06-06-2013 07:34   Janusz Ludwiczak
Prezydent RP Bronisław Komorowski podczas gali w Sali Ziemi MTP wręczył statuetki XI Nagrody Gospodarczej. Laureaci zostali wyłonieni w czterech kategoriach: Innowacyjność, Obecność na Rynku Globalnym, Ład Korporacyjny i Społeczna Odpowiedzialność Biznesu oraz Zielona Gospodarka.

W środę w Sali Ziemi odbyła się gala rozdania Nagród Gospodarczych Prezydenta RP.

W XI edycji Kapituła Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP nagrodziła firmy w czterech kategoriach:

  • Innowacyjność: Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A. (Instytucja Zgłaszająca: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju)
  • Obecność na Rynku Globalnym: KGHM Polska Miedź S.A. (Instytucja Zgłaszająca: Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej oraz redakcja „Polish Market”)
  • Ład Korporacyjny i Społeczna Odpowiedzialność Biznesu: Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A. (Instytucja Zgłaszająca: Związek Banków Polskich)
  • Zielona Gospodarka: Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Geotermia Podhalańska S.A. (Instytucja Zgłaszająca: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego)

Nagrody nazywane "Gospodarczymi Noblami" otrzymują firmy, które rozwijają i unowocześniają polską gospodarkę oraz kształtują pozytywny wizerunek za granicą.

Można z niewielką przesadą powiedzieć, że wczoraj w Warszawie było święto wolności politycznej, a dzisiaj tu, w Poznaniu, jest święto wolności gospodarczej, ekonomicznej. Doskonale wiemy, że te dwie wolności się wzajemnie wspierają i nieodzownie występują w parze. Nie ma wolności ekonomicznej bez swobody myślenia w kategoriach demokratycznych, nie ma demokracji bez wolnego rynku - powiedział w Sali Ziemi Prezydent RP Bronisław Komorowski.

To tutaj, w Wielkopolsce można wytłumaczyć w sposób najlepszy ze względu na bogatą tradycję gospodarności i trwania firm rodzinnych, które przez pokolenia budowały zarówno swoją pozycję, jak i przez pokolenia budowały zamożność tego regionu - dodał Prezydent Bronisław Komorowski.

ZOBACZ TAKŻE: Innowacje, technologie i maszyny na Targach


Komentarze (1)

06-06-2013 18:47:40
Krzysiek z Łazrza
Witam. Możliwe dlatego dziś chwilę temu o godz. 18:40 trasą krajową 5 od strony Wrocławia do Poznania jechało z 12 radiowozów policyjnych na sygnale w tym karetka i policyjny wóz ciężarowy tzw. "suka" z armatkami wodnymi. Hm. Ciekawe z czym to jest związane. Pozdrawiam. Krzysztof Buczkowski
Aktualności
Niezapominajka
17

sty

11:00
Cmentarz żydowski ul. Głogowska 26a
Wspólna modlitwa chrześcijan i Żydów przy grobie rabina Akivy Egera - XXV Ogólnopolski Dzień Judaizmu

11:30
Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych ul. Głogowska 26 (MTP - paw. 103)
Otwarcie Izby Pamięci rabina Akivy Egera - XXV Ogólnopolski Dzień Judaizmu

18

sty

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Centralne nabożeństwo ekumeniczne z okazji Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan

19

sty

18:30
Łazarz
35. sesja (zwyczajna-zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: