Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W Parku Wilsona "rozkrzyczą" autyzm - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W Parku Wilsona "rozkrzyczą" autyzm
09-05-2013 10:42   Redakcja
Poznańskie organizacje i stowarzyszenia łączą siły na rzecz dzieci dotkniętych autyzmem i ich rodzin. W sobotę, 11 maja w Parku Wilsona w Poznaniu odbędzie się piknik "Rozkrzycz autyzm razem z nami". W programie przewidziano spotkania z fachowcami, atrakcje i animacje dla najmłodszych, pokazy z cyklu bezpieczny pies – przyjaciel, a także wykrzykiwanie symbolicznego hasła razem z Wiarą Lecha.

Autyzm został uznany przez ONZ za jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych obok chorób takich jak nowotwory, AIDS i cukrzyca. Organizacja zwraca uwagę, że w ciągu ostatnich 20 lat liczba osób zmagających się z tym schorzeniem wzrosła aż dziesięciokrotnie. Szacuje się, że w Polsce na autyzm, zespół Aspergera lub zaburzenia pokrewne cierpi około 30 tys. ludzi.

Trzeba podkreślić, że skutki tych zaburzeń na co dzień odczuwa znacznie więcej osób – nie tylko osoby z autyzmem, ale też ich rodziny i bliscy, którzy również potrzebują wsparcia – mówi dr Justyna Leszka z Wyższej Szkoły Edukacji Integracyjnej i Interkulturowej.

Integracja i aktywizacja rodzin dzieci zmagających się z autyzmem oraz zwiększanie świadomości na temat tego problemu – to cele, jakie stawiają przed sobą organizatorzy pikniku „Rozkrzycz autyzm razem z nami”, który odbędzie się w sobotę, 11 maja w godz. 12:00-16:00 w Parku Wilsona.

Choć w Poznaniu mieszka coraz więcej osób z autyzmem, póki co głównie dzieci, to problem ten dla wielu poznaniaków nadal jest nieznany. Dlatego chcemy uwrażliwić mieszkańców naszego miasta na autyzm i oswajać ich z tym zaburzeniem. To wydarzenie będzie też szansą pokazania rodzinom osób z autyzmem, jak wiele jest możliwości uzyskania wsparcia – mówi Irena Duszyńska z Fundacji "Mały Piesek Zuzi".

Wydarzenie będzie okazją do kontaktu z organizacjami i placówkami, które działają na rzecz osób z autyzmem, niepełnosprawnych oraz ich rodzin. Wezmą w nim udział: Wyższa Szkoła Edukacji Integracyjnej i Interkulturowej, Przedszkole Integracyjno-Terapeutyczne „Miś”, Przedszkole „Nostri Bimbi”, Fundacja Fiona, Fundacja „Nowa Nadzieja”, Serdecznik, „Stowarzyszenie Na Tak”, Fundacja „Zrozumieć autyzm” z Łodzi, Stowarzyszenie „Pro Futuro”, Stowarzyszenie „Potrafię Więcej”, Stowarzyszenie Na Rzecz Młodych Twórców V.I.T.R.I.O.L. i Centrum Psychoterapii Dziecka, Fundacja na rzecz zdrowia psychicznego małych dzieci Zero-pięć, Przedszkole PECS oraz Przedszkole nr 164.

Podczas pikniku będzie można też porozmawiać z fachowcami pracującymi z osobami z autyzmem i dowiedzieć się więcej na temat metod wykorzystywanych w terapii. Organizatorzy planują również atrakcje i animacje dla najmłodszych, a także pokazy z cyklu bezpieczny pies – przyjaciel.

Do akcji włączyło się Stowarzyszenie Wiara Lecha oraz Kozły Poznań. Ich członkowie razem z uczestnikami pikniku „rozkrzyczą” autyzm – o godzinie 16:00 będą wykrzykiwać wspólnie hasło wybrane w ramach konkursu. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Urząd Miasta Poznania oraz Prezydent Miasta Poznania Ryszard Grobelny.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

sty

Polska * Poznań * Łazarz
29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

11

lut

do 14-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

18

lut

do 21-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

18

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań Półmaraton

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: