Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W Parku Wilsona można kupić kwiaty, doniczki, nasiona - w weekend kiermasz "Zielony Poznań" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W Parku Wilsona można kupić kwiaty, doniczki, nasiona - w weekend kiermasz "Zielony Poznań"
09-05-2013 10:31   redakcja, Urząd Miasta Poznania
W sobotę i niedzielę w Parku Wilsona, przed Palmiarnią odbędzie się kiermasz ogrodniczy "Zielony Poznań".

Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku wystawcy zaoferują w cenach promocyjnych bogaty wybór materiału roślinnego z przeznaczeniem do obsadzeń balkonów, tarasów i ogrodów. Będzie można zaopatrzyć się też w akcesoria balkonowe i ogrodnicze, podłoża i nawozy. Wszystkim zainteresowanym porad ogrodniczych udzielać będą instruktorzy Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców, zaprezentowana zostanie też oferta wydawnicza "Działkowca".

Podczas kiermaszu promowana będzie XX jubileuszowa edycja konkursu "Zielony Poznań". Będzie można zgłosić swój udział w konkursie "Zielony Poznań" poprzez wypisanie karty zgłoszeń oraz zapoznać się z regulaminem konkursu.

W konkursie ""Zielony Poznań" mogą wziąć udział właściciele zielonych i ukwieconych balkonów, tarasów, okien, ogrodów przydomowych, zieleńców, podwórek i działek na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

Obiekty będą oceniane w pięciu kategoriach:

  1. zieleńce, kwietniki osiedlowe, zakładowe i szkolne, zielone podwórka
  2. balkony, loggie, tarasy i okna
  3. ogrody przydomowe
  4. działki na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych
  5. pasy zieleni utworzone po raz pierwszy jesienią ubiegłego roku i wiosną br. na terenach wcześniej nie zagospodarowanych, ze szczególnym uwzględnieniem terenów publicznie dostępnych.

Konkurs odbędzie się w dwóch etapach: osiedlowym i miejskim. W pierwszym etapie przedstawiciele rad osiedli i Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców lub Zarządu Rodzinnych Ogrodów dokonują dwóch lustracji zgłoszonych obiektów. Najwyżej ocenione z nich przejdą do etapu drugiego - miejskiego. Miejska Komisja Konkursowa złożona z przedstawicieli Ogrodu Botanicznego, Katedry Terenów Zieleni i Katedry Roślin Ozdobnych Uniwersytetu Przyrodniczego, Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców, Towarzystwa Miłośników Miasta Poznania i Urzędu Miasta wybierze najciekawsze tereny zieleni w pięciu kategoriach konkursowych.

Oficjalne wyniki 20. jubileuszowej edycji konkursu "Zielony Poznań" prezydent Poznania ogłosi jesienią. Wtedy też zdobywcy pierwszego miejsca w każdej kategorii otrzymują nagrodę pieniężną od prezydenta miasta, a laureaci dwóch pozostałych dostaną nagrody rzeczowe.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 20 czerwca w siedzibach rad osiedli (na Łazarzu w biurze Rady Osiedla Święty Łazarz, Zespół Szkół Gimnazjalno-Licealnych, ul. Wyspiańskiego 27, bud. B, tel. 61 866 42 26, 61 866 47 34 wew. 45) oraz w Wydziale Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej Urzędu Miasta (ul. Libelta 16/20) oraz w siedzibach Zarządów Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

W sumie w dotychczasowych, dziewiętnastu edycjach konkursu, od 1994 do 2012 r. udział wzięło 49 502 uczestników, a w 2011 roku ocenie poddano 4779 obiektów. Natomiast do ubiegłorocznej, 19. edycji konkursu "Zielony Poznań" zgłosiło się 114 mieszkańców z terenu Osiedla Święty Łazarz.

Karta zgłoszeniowa i regulamin konkursu dostępne są na stronie internetowej Urzędu Miasta - www.poznan.pl

ZOBACZ TAKŻE: W Parku Wilsona "rozkrzyczą" autyzm


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: