Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W II LO rozpoczęła się międzynarodowa matura - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W II LO rozpoczęła się międzynarodowa matura
02-05-2013 15:32   Janusz Ludwiczak
Mimo długiego weekendu w II LO przy ul. Matejki rozpoczęła się międzynarodowa matura. W czwartek o godz. 9 do egzaminu z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym przystąpiło 16 uczniów.

Program International Baccalaureate (IB) prowadzony jest w ponad 2,2 tys. szkół w 125 krajach na całym święcie, w tym w ponad 30 szkołach w całej Polsce, w tym właśnie w II LO na Matejki. Międzynarodowa matura odbywa się w "dwójce" już od dziewięciu lat.

W czwartkowy poranek szesnastu maturzystów "Dwójki" przystąpiło do egzaminu z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym, część osób po południu zmagało się z ekonomią. Międzynarodowe matury składają się jeszcze z języka ojczystego, matematyki i przedmiotu z nauk społecznych i przyrodniczych. Abiturienci muszą przystąpić w sumie do sześciu przedmiotów, które odbywają się w języku angielskim.

Międzynarodową maturę IB honorują takie uczelnie jak Oxford czy Cambridge. Wszyscy absolwenci II LO, którzy od środy zdają międzynarodową maturę chcą studiować za granicą.

Rok temu II LO już po raz drugi zyskało najlepszy wynik Matury Międzynarodowej w Polsce. Średnia ocena wyniosła 6,0 (w skali siedmiostopniowej). Wyniki maturalne uczniów 1349 IB School przewyższały średnią światową: świat - 29 pkt, 1349 IB School (II LO) - ponad 37 pkt. W 2012 roku zdawalność międzynarodowej matury w II LO wyniosła aż 100%, gdy w innych szkołach na całym świecie ok. 80%.

Natomiast we wtorek, 7 maja do egzaminów maturalnych przystąpią absolwenci wszystkich liceów i szkół ponadgimnazjalnych. O godz. 9:00 rozpocznie się egzamin z języka polskiego.

Maturzystom życzymy powodzenia!


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

paź

do 23-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Poleco" - Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska Targi
"Eco-Trends" - targi ekologiczne
ODWOŁANE

23

paź

do 25-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów ZabytkowychODWOŁANE

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Zobacz, posłuchaj, zaśpiewaj, jak ciekawa jest… Wielkopolska!
- spektakl muzyczny dla dzieci w wykonaniu "Teatru Mozaika"

24

paź

11:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 3-6 lat.Akcja twórcza z książką "Ćmony i Smeśki" w ramach 23. Biennale Sztuki dla Dziecka „Spotkanie jako sztuka”
(zapisy na dom.bajek.poznan@gmai

27

paź

18:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Edward Stachura klasycznie i elektronicznie" - recital piosenek E.Stachury w wykonaniu Dominiki Dobrosielskiej i Michała Rukszy w Klubie Krąg
Bezpłatne wejściówki do odbioru w Klubie Krąg od dnia

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: