Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Uczniowie "Dwójki" zdali międzynarodową maturę najlepiej w kraju - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Uczniowie "Dwójki" zdali międzynarodową maturę najlepiej w kraju
16-05-2012 15:45   Janusz Ludwiczak
II LO już po raz drugi zyskało najlepszy wynik Matury Międzynarodowej w Polsce. Średnia ocena wyniosła 6,0 (w skali siedmiostopniowej).

Program International Baccalaureate (IB) prowadzony jest w ponad 2,2 tys. szkół w 125 krajach na całym święcie, w tym w 30 szkołach w całej Polsce, w tym właśnie w II LO na Matejki. Międzynarodowa matura odbywa się w "dwójce" już od ośmiu lat.

W tym roku międzynarodową maturę zdawało 37 osób. Abiturienci musieli przystąpić w sumie do sześciu przedmiotów: literatury angielskiej i matematyki, a także do wyboru mieli jeszcze geografię, historię, filozofię lub któryś przedmiot z nauk przyrodniczych. Oczywiście egzamin odbywa się w języku angielskim. Ponadto maturzyści, którzy przystąpili do IB muszą zdać jeszcze egzamin w języku ojczystym.

Wyniki maturalne uczniów 1349 IB School przewyższają średnią światową: świat - 29 pkt, 1349 IB School (II LO) - ponad 37 pkt. Zdawalność międzynarodowej matury w II LO wynosi aż 100%, gdy w innych szkołach na całym świecie ok. 80%.

Międzynarodową maturę IB honorują takie uczelnie jak Oxford czy Cambridge. Wszyscy absolwenci II LO, którzy zdają międzynarodową maturę chcą studiować za granicą.


R E K L A M A

Komentarze (1)

17-05-2012 23:27:15
Hania
Gratuluje uczniom - maturzystom tak pieknie zaliczonej matury ! tym bardziej, ze to moja stara "buda" gdzie tez zdalam mature i moja siostra takze. Stare dobre czasy. "Buda" tak sie kiedys mowilo na szkole, nie wiem jak teraz :)
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

12

maj

Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: