Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Od maja "dwudziestkapiątka" nie będzie jeździć po godz. 18, w soboty, niedziele i święta - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Od maja "dwudziestkapiątka" nie będzie jeździć po godz. 18, w soboty, niedziele i święta
25-04-2013 11:54   Janusz Ludwiczak
Od maja nie dojedziemy bezpośrednio tramwajem linii nr 25 z Łazarza na Grunwald. "Dwudziestka" piątka będzie kursować tylko w dni robocze do godz. 18. Oznacza to, że "wahadło" nie będzie jeździć pomiędzy zajezdnią przy ul. Głogowskiej a przystankiem "Węgorka" wieczorami, w soboty, niedziele i święta. Równocześnie główną łazarską ulicą kursować będą tylko dwie linie - nr 11 i 14.

Od 1 maja tramwaje linii 25 kursować będą w dni robocze tylko do godziny 18-ej, a w soboty i dni świąteczne tramwaje tej linii nie będą kursować - informuje MPK.

Do tej pory "dwudziestkapiątka" była zawieszana tylko w święta Bożego Narodzenia, Nowy Rok i Wielkanoc. Tramwaje linii nr 25 nie jeździły również w trakcie meczy rozgrywanych na Stadionie Miejskim przy ul. Bułgarskiej. Wtedy ulicą Grunwaldzką jeździły tramwaje linii nr 30. W trakcie meczu tramwaje były wycofywane przez Rondo Jeziorańskiego na tor południowy, gdzie następnie cofały się do przystanku "Stadion Miejski", a dalej odjeżdżały jako linie nr 6 i 15 po zakończeniu meczu.

Dodatkowa, wahadłowa linia tramwajowa nr 25 została uruchomiona przez MPK na zlecenie Zarządu Transportu Miejskiego pod koniec listopada po tym, jak pasażerowie z Grunwaldu narzekali na przepełnione i spóźniające się autobusy "za tramwaj". Przypomnijmy, że tramwaje z ulicy Grunwaldzkiej zniknęły 5 listopada 2012 r., kiedy to rozpoczął się kolejny etap budowy wiaduktu nad planowaną III ramą komunikacyjną.

W soboty i niedziele było niskie napełnienie pasażerów w tramwajach. Autobusy T1 kursują dosyć często i nie chcemy dublować obu połączeń. Pozostawiamy tramwaj linii nr 25 w dni robocze w godzinach szczytu, by wzmocnić komunikację na ul. Grunwaldzkiej i umożliwić bezpośredni dojazd z Grunwaldu do dworca i centrum - powiedział Piotr Snuszka z Zarządu Transportu Miejskiego.

Pasażerom pozostaje więc wieczorami, w soboty, niedziela i święta jedynie autobus "za tramwaj" linii nr T1, który dojeżdża z Junikowa ulicą Grunwaldzką do Ronda Jeziorańskiego, a następnie powraca przez Reymonta, Wyspiańskiego, Wojskową i Grunwaldzką, umożliwiając tym samym dojazd również np. do Areny.


Komentarze (2)

26-04-2013 11:47:55
Gosia
Czyli w wekeend na Grunwald z Łazarza nie dojedziemy. Brawo MPK oby tak dalej
25-04-2013 09:11:19
kaśka
To może autobus T1 niech też jeździ tylko w dni robocze, a mpk i ztm niech zafundują nam weekend pieszego pasażera.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

do 14-08-2022
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Slavic fondness - wystawa | Luntrus
w godz. 14:00-20:00

17

sie

18:30
Łazarz
44. sesja (budżetowa-zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

27

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: