Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Od lipca "79" będzie jeździł Kolejową - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Od lipca "79" będzie jeździł Kolejową
01-04-2013 19:39   Janusz Ludwiczak
Mieszkańcy ulicy Kolejowej i okolic nie będą już musieli pokonywać prawie kilometrowej drogi pieszo do przystanków tramwajowych. Od lipca, po uruchomieniu nowej trasy PeSTki do Dworca Zachodniego ZTM zmieni trasę autobusów linii nr 79, które będą jeździć przez ulicę Kolejową, Gąsiorowskich i Głogowską do Dworca Zachodniego. Pierwotnie autobus Kolejową miał jeździć dopiero po przebudowaniu ulicy, jednak nie nastąpi to zbyt szybko ze względu na brak funduszy. Dlatego urzędnicy postanowili na razie na próbę uruchomić linię autobusową od Dworca Zachodniego ulicą Kolejową by sprawdzić czy pasażerowie będą korzystać z takiego połączenia w przyszłości, a także chcą zachęcić mieszkańców do korzystania z nowej trasy PeSTki.

Miesiąc temu informowaliśmy, że pod koniec lutego ZDM przedstawił wyniki konsultacji w sprawie przebudowy ulicy Kolejowej. Koncepcja zakłada m.in. zaprojektowanie zatok autobusowych. Przystanki miałyby powstać przy skrzyżowaniu z ul. Potockiej, Karwowskiego i Gąsiorowskich. Pierwotnie autobus ulicą Kolejową miałby zacząć jeździć po przebudowie ulicy, jednak to nie nastąpi w najbliższych 3-5 lat. Powód jest prosty: brak funduszy.

Warunkiem jest, żeby ulica Kolejowa została przebudowa i wybudowane zostały przystanki autobusowe. Autobus mógłby jeździć od Dworca Zachodniego ulicą Kolejową do Hetmańskiej i dalej mógłby dojeżdżać w okolice Górczyna - powiedział Rafał Kupś, zastępca dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego.

Urzędnicy z Zarządu Transportu Miejskiego uznali, że po uruchomieniu nowej trasy PeSTki do Dworca Zachodniego zmieniona zostanie trasa autobusów linii nr 79, które z Dębca będą jeździć tak jak do tej pory przez Świerczewo i Górecką, a dalej ulicami: Kolejową, Gąsiorowskich, Głogowską do Dworca Zachodniego. ZTM chce przede wszystkim sprawdzić czy pasażerowie będą korzystać w przyszłości z połączenia autobusowego prowadzącego ulicą Kolejową.

Ulica Kolejowa i te obszary Łazarza są odległe od tramwaju, zarówno od Głogowskiej jak i Hetmańskiej. Uważamy, że ilość osób tam zamieszkujących na pewno na tej komunikacji autobusowej by skorzystała - wyjaśnia Rafał Kupś z ZTM.

Myślę, że jest to bardzo dobry pomysł, gdyż odległość ulicy Kolejowej od Głogowskiej jest bardzo duża. Mieszkańcy okolic za Rynkiem Łazarskim mają spory kawałek do przystanków - uważa Andrzej Bilert z Zarządu Dróg Miejskich.

Autobusy linii nr 79 ulicą Kolejową mają zacząć jeździć od 1 lipca i będą jeździć po trasie:
DĘBIEC - Opolska - Jesionowa - Górecka - Krauthofera - Górecka - Kolejowa - Gąsiorowskich - Głogowska - trasa PST - Zachodnia - PST/DWORZEC ZACHODNI.

Uruchomione zostaną nowe przystanki:

  • "Kolejowa" - na ul. Góreckiej, przed skrzyżowaniem z ul. Hetmańską
  • "Potockiej" - na ul. Kolejowej, przy skrzyżowaniu z ul. Potockiej
  • "Mottego" - na ul. Kolejowej, pomiędzy ul. Karwowskiego a Mottego
  • "Gąsiorowskich" - na ul. Gąsiorowskich przy skrzyżowaniu z ul. Głogowską
  • "PST/DWORZEC ZACHODNI" - na ul. Zachodniej przy stacji PST
  • "Dworzec Zachodni" - na ul. Głogowskiej, przy pawilonie 2 MTP

W dni robocze i soboty do godz. 19 autobusy będą kursować co 15 minut, wieczorami (po godz. 19) oraz w niedziele i święta co 20 minut.

Niestety autobusem linii nr 79 nie dojedziemy już na os. Kopernika ani do hipermarketu przy ul. Mrągowskiej.

Pasażerowie będą mogli korzystać z autobusów linii nr 64, które do przystanku "Arciszewskiego" kursują taką samą trasą. Autobusy linii nr 79 na ul. Hetmańskiej stały często w korkach, przez co notowały spóźnienia nawet po 30 minut. Decyzją Zarządu Transportu Miejskiego teraz połączenie autobusowe w końcu zyskają mieszkańcy Kolejowej, co powinno cieszyć naszych pasażerów - wskazuje Iwona Gajdzińska, rzecznik prasowy MPK.

Ulica Kolejowa jest brukowana. Czy autobusy będą mogły więc jeździć tą ulicą?

Nasze autobusy poradzą sobie z przejazdem ulicą Kolejową, podobnie jak autobusy linii 64, które jeżdżą po brukowanej ulicy Chociszewskiego - powiedziała Iwona Gajdzińska z MPK.

Aktualizacja: 02.04.2012 01:09: Powyższy tekst był żartem primaaprilisowym.
Jak widać udało się nabrać część z Państwa, o czym świadczą komentarze. Tym, którzy uwierzyli w nasz dowcip gratulujemy poczucia humoru.


Komentarze (7)

06-04-2013 01:29:47
Janka
To najbardziej hamski żart jaki słyszałem ;p oj Janusz! ale zrobiłeś nadziei !!
03-04-2013 00:52:22
ajb
@poznanianka: Rozumiem obiekcje, ale należy też uwzględnić pewne koszty graniczne działania komunikacji miejskiej - nie wszyscy mogą mieć połączenia bezpośrednie. Poza tym gdybyśmy już mieli tworzyć dwie linie w miejsce obecnej, to 79 prędzej puściłbym po Krauthofera-Palacza, skoro nowa linia zapewniałaby dojazd do linii tramwajowych poruszających się po Hetmańskiej. A Szanowna Redakcja nie powinna życzyć czytelnikom poczucia humoru, tylko zastanowić się, czy wobec tak licznej grupy "nabranych" nie należałoby pogonić naszych radnych w tej kwestii, bo jak widać zapotrzebowanie na taką linię może być spore.
02-04-2013 19:24:19
Kamil
Proponuję albo usunąc tę informację, albo w tytule dodać [Prima Aprilis] - tak robią inne serwisy i wydaje mi się to bardziej profesjonalne niż info w dolnej części dopiero po wejściu w wiadomość.
02-04-2013 15:09:03
z Kolejowej
Szkoda, że to był żart, ale rada osiedla, radni z tego okręgu powinni robić wszystko, by faktycznie autobus Kolejową zaczął jeździć jak najszybciej, do tramwaju na Rynek Łazarski mam niezły kawałek.
01-04-2013 21:03:18
poznanianka
nie podoba mi się takie rozwiązanie. wiem, że nie obchodzi państwa jednostka wśród parunastu tyś. ludzi, ale to było bardzo dobre połączenie linii 79 np z głogowską/hetmańską. co do spóźniania się autobusów to racja, ale nie trzeba zmieniać od razu trasy tylko zamiast 3 autobusów kursujących, dołożyć następne żeby było ich chociaż 5, a nie 3... i to jeszcze co ok. 25 minut. teraz żeby dojechać z pod panoramy na ściegiennego, gdzie mam szkołę będę musiała przesiadać się 2 razy, gdzie normalnie nie musiałam tego robić... nie wspominając już biletach i zmianie liniówki na droższą sieciówke... to jest żałosne,że miasto nie ma pieniędzy. lepiej by było dołożyć nową linie niż grzebać przy starej... nic tylko zrezygnować z komunikacji miejskiej!
01-04-2013 20:24:38
niezalogowany
Prima Aprillis !
01-04-2013 20:20:46
zajączek :P
dobry żarcik :)
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

mar

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Kwiatek dla Ewy" - koncert rozrywkowy dla Aktywnych 60+ w wykonaniu Piotra Jurkiewicza i Eugeniusza Cołty
Wstęp pod warunkiem zachowania przez uczestników zasad przewidzianych w obowiązujących

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

07

maj

do 08-05-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: