Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ulicą Kolejową będzie jeździć autobus - z Dworca Zachodniego na Górczyn - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ulicą Kolejową będzie jeździć autobus - z Dworca Zachodniego na Górczyn
07-03-2013 14:10   Janusz Ludwiczak
Pod koniec lutego ZDM przedstawił wyniki konsultacji w sprawie przebudowy ulicy Kolejowej. Koncepcja zakłada m.in. zaprojektowanie zatok autobusowych. Wiemy już, że planowana linia autobusowa miałyby połączyć Dworzec Zachodni z rejonem Górczyna.

Koncepcja przebudowy ulicy Kolejowej zakłada m.in. zaprojektowanie zatok autobusowych. Przystanki miałyby powstać przy skrzyżowaniu z ul. Potockiej, Karwowskiego i Gąsiorowskich.

ZTM planuje poprowadzić linię autobusową ulicą Kolejową. Myślę, że jest to bardzo dobry pomysł, gdyż odległość ulicy Kolejowej od Głogowskiej jest bardzo duża. Mieszkańcy okolic za Rynkiem Łazarskim mają spory kawałek do przystanków. Staramy się zabezpieczyć, by autobus mógł dobrze przejechać nie komplikując ruchu i bezpieczeństwa - powiedział Andrzej Bilert z Zarządu Dróg Miejskich.

Warunkiem jest, żeby ulica Kolejowa została przebudowa i wybudowane zostały przystanki autobusowe. Autobus mógłby jeździć od Dworca Zachodniego ulicą Kolejową do Hetmańskiej i dalej mógłby dojeżdżać w okolice Górczyna - powiedział Rafał Kupś, p.o. dyr. Zarządu Transportu Miejskiego.

Ulica Kolejowa i te obszary Łazarza są odległe od tramwaju, zarówno od Głogowskiej jak i Hetmańskiej. Uważamy, że ilość osób tam zamieszkujących na pewno na tej komunikacji autobusowej by skorzystała - dodaje Rafał Kupś z ZTM.

Pomysł poprowadzenia ulicą Kolejową linii autobusowej spodobał się większości osób. W naszej sondzie (która ukazywała się od 25 lutego do 7 marca) 73,8% głosujących uznało, że jest to dobry pomysł. 26,2% ankietowanych uważa, że ulicą Kolejową nie powinien jeździć autobus.

A kiedy ulicą Kolejową mogłyby zacząć jeździć autobusy MPK? Na pewno nie prędko, a przynajmniej nie w ciągu najbliższych 2-3 lat, gdyż na razie na przebudowę ul. Kolejowej miasto nie ma pieniędzy.


Komentarze (6)

21-03-2013 22:48:32
xGUMISx
Drogi rowerowe (nie ścieżki, bo te są w lesie :) ) raczej nie są konieczne, ponieważ ulica jest o uspokojonym ruchu (30km/h) i podniesione skrzyżowania. Jedyne co bym poprawił to miejsca parkingowe przy samych skrzyżowaniach, gdy stanie jakiś większy samochód to będzie mniejsza widoczność i łatwo będzie kogoś potrącić. Jeszcze jedno zastrzeżenie bym miał dotyczące zatoki przystankowej, a dokładniej ZDM powinien zastanowić się nad jej likwidacją. Zatoki nie mają żadnych plusów: -zwęża chodnik, na którym piesi mogliby czekać na autobus, -powoduje, że autobus stoi dalej krawężnika niż bez zatoki, -"zachęca" kierowców (osobówek) do zatrzymywanie się w zatoce, -zajmuje znacznie więcej miejsca, bo aż trzykrotnie więcej, -spowalnia autobus (gdy nie może wyjechać z zatoki),
07-03-2013 20:36:57
Ewa
Mam pytanie dotyczące przystanku autobusowego na ul. Gąsiorowskich, w projekcie ten przystanek zlokalizowany był na ul. Kolejowej obok nr. 57 i 55 . Jak jest naprawdę? Jestem też za zielenią i ściezka rowerową na Kolejowej, których na projekcie nie zauważyłam.
07-03-2013 16:33:39
tonny
Doskonały pomysł, tylko dlaczego na jego zrealizowanie trzeba czekać tyle lat?
07-03-2013 15:03:46
Mario
Pomysł jak najbardziej trafny. Jednak patrząc na projekt przebudowy ulicy Kolejowej, nie widzę w nim wyznaczonych dróg rowerowych. Zważając na to, że ruch rowerowy w naszym mieście z roku na rok staję się większy, dobrze by było, gdyby projekt został poddany ponownej analizie i konsultacją społecznym. Pozdrawiam
07-03-2013 14:57:32
mihau
1) A przystanek umożliwiający przesiadkę na tramwaj na Hetmańskiej byłby gdzie? 2) Przebudować należałoby też ul. Górecką (wyprostować przebieg) i wtedy autobus mógłby sobie jechać prosto do Panoramy i dalej np. po trasie 79.
07-03-2013 14:42:22
Łukasz Prymas
Dobry pomysł. Jednak dobrze by zostało to zsynchronizowane z przebudową Kolejowej...chociaż fragmentami.
Aktualności
Niezapominajka
18

lis

do 22-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Poznański Jarmark Świąteczny

07

gru

do 10-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Międzynarodowe Zawody Jeździeckie i Targi Sprzętu Jeździeckiego

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 11:00-18:00

08

gru

Szkoła Podstawowa nr 90 ul. Chociszewskiego 56
Kiermasz bożonarodzeniowy
• klasowe kawiarenki pełne pyszności
• stoiska z rękodziełem
• fotobudka
w godz. 17:00-19:00

15

gru

18:00
II Liceum Ogólnokształcące ul. Matejki 8/10
Charytatywny spektakl świąteczny na podstawie słynnej sztuki "Dziadek do orzechów"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: