Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Miasto sprzedaje budynek przy Ułańskiej 3 - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Miasto sprzedaje budynek przy Ułańskiej 3
16-01-2013 01:14   Janusz Ludwiczak
Miasto ogłosiło przetarg na sprzedaż nieruchomość przy ul. Ułańskiej 3. Ze względu na indywidualny wpis do rejestru zabytków kupcowi będzie przysługiwała 50-procentowa bonifikata, jednak przyszły właściciel budynku wszelkie prace budowlane i inwestycje będzie musiał prowadzić pod ścisłym nadzorem Miejskiego Konserwatora Zabytków.

Jeszcze kilka tygodni temu w budynku przy ul. Ułańskiej 3 mieszkał ostatni lokator, jednak miasto znalazło lokal zastępczy. Teraz nieruchomość ta idzie pod młotek.

Budynek jest wpisany indywidualnie do rejestru zabytków stąd przysługuje 50-procentowa bonifikata. Jednak nabywcy muszą starannie zapoznać się z wytycznymi konserwatora zabytków. Przed przystąpieniem do przetargu inwestor będzie musiał mieć pozytywnie zaopiniowany przez konserwatora zabytków program użytkowy z podanym rodzajem działalności prowadzonej w tym budynku i szczegółowym harmonogramem prac - wyjaśnia Maria Wellenger, rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej.

Nie jest możliwa rozbiórka budynku, bez uprzedniego wykreślenia z rejestru zabytków. Lokal jest w złym stanie technicznym. Występują liczne zagrzybienia i zawilgocenia. Zalecany jest całkowity remont budynku - dodaje Maria Wellenger z MPGM.

Cena wywoławcza wynosi 5 mln 300 tys. zł. Rozstrzygnięcie przetargu planowane jest na 21 marca.

Dom przy ul. Ułańskiej 3 ma 325,2 m kw. powierzchni zabudowy, znajduje się w nim siedem lokali mieszkalnych. Nieruchomość ta została zbudowana ok. 1890 r. i stanowiła fragment koszar wojskowych położonego przy zbiegu ul. Wojskowej, Wyspiańskiego i Ułańskiej. W budynku tym mieszkali m.in. oficerowie i dowódcy 15. Pułku Ułanów Poznańskich.

ZOBACZ TAKŻE: Przy Ułańskiej powstanie biurowiec


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

cze

do 30-06-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Czerwiec z zumbą" w Ogrodzie Łazarz- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala!
- zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

30

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Węgry" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
- zapisy w sekretariacie Klubu Krąg lub mailowe: zapisy.klub

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

17

lip

12:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
XV Światowe Spotkania z Kulturą Romską

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: