Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Miasto sprzedaje budynek przy Ułańskiej 3 - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Miasto sprzedaje budynek przy Ułańskiej 3
16-01-2013 01:14   Janusz Ludwiczak
Miasto ogłosiło przetarg na sprzedaż nieruchomość przy ul. Ułańskiej 3. Ze względu na indywidualny wpis do rejestru zabytków kupcowi będzie przysługiwała 50-procentowa bonifikata, jednak przyszły właściciel budynku wszelkie prace budowlane i inwestycje będzie musiał prowadzić pod ścisłym nadzorem Miejskiego Konserwatora Zabytków.

Jeszcze kilka tygodni temu w budynku przy ul. Ułańskiej 3 mieszkał ostatni lokator, jednak miasto znalazło lokal zastępczy. Teraz nieruchomość ta idzie pod młotek.

Budynek jest wpisany indywidualnie do rejestru zabytków stąd przysługuje 50-procentowa bonifikata. Jednak nabywcy muszą starannie zapoznać się z wytycznymi konserwatora zabytków. Przed przystąpieniem do przetargu inwestor będzie musiał mieć pozytywnie zaopiniowany przez konserwatora zabytków program użytkowy z podanym rodzajem działalności prowadzonej w tym budynku i szczegółowym harmonogramem prac - wyjaśnia Maria Wellenger, rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej.

Nie jest możliwa rozbiórka budynku, bez uprzedniego wykreślenia z rejestru zabytków. Lokal jest w złym stanie technicznym. Występują liczne zagrzybienia i zawilgocenia. Zalecany jest całkowity remont budynku - dodaje Maria Wellenger z MPGM.

Cena wywoławcza wynosi 5 mln 300 tys. zł. Rozstrzygnięcie przetargu planowane jest na 21 marca.

Dom przy ul. Ułańskiej 3 ma 325,2 m kw. powierzchni zabudowy, znajduje się w nim siedem lokali mieszkalnych. Nieruchomość ta została zbudowana ok. 1890 r. i stanowiła fragment koszar wojskowych położonego przy zbiegu ul. Wojskowej, Wyspiańskiego i Ułańskiej. W budynku tym mieszkali m.in. oficerowie i dowódcy 15. Pułku Ułanów Poznańskich.

ZOBACZ TAKŻE: Przy Ułańskiej powstanie biurowiec


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

14

lip

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
3 Hawajskie spotkania na Łazarzu-plecenie długiego wieńca lei przez mieszkańców Łazarza
(obowiązują zapisy tel.604417795, e-mail:hawajski.lazarz@gmail.com)

15

lip

18:30
Park Kasprowicza (przy wejściu na pływalnię)
15. sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

16

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

17

lip

18:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"W stronę słońca" - koncert w wykonaniu zespołu "Projekt Kobieta"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: