Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Ulica Wojskowa jest niebezpiecznym miejscem dla poruszających się pojazdami" - twierdzą mieszkańcy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Ulica Wojskowa jest niebezpiecznym miejscem dla poruszających się pojazdami" - twierdzą mieszkańcy
01-08-2012 11:26   Janusz Ludwiczak
We wtorek na ulicy Wojskowej doszło do tragicznego wypadku, w którym zginął 25-letni motocyklista. Mieszkańcy twierdzą, że ulica jest niebezpieczna i wysyłają pismo do Zarządu Dróg Miejskich.

Do: Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu

Szanowni Państwo,

W związku z tragicznym wypadkiem, który miał miejsce dzisiaj, dnia 31.07.2012 około godziny 17:00, w którym zginął 25letni motocyklista, zwracam się z prośbą o podjęcie czynności związanych z poprawą bezpieczeństwa na ulicy Wojskowej na odcinku między Ul. Grunwaldzką a Ul. Wyspiańskiego.

Chciałbym zwrócić uwagę, że poruszałem już problem związany z bezpieczeństwem ruchu na Ulicy Wojskowej w moim poprzednim piśmie do Państwa. Rezultat był następujący:
a) W kontekście problemów występujących na skrzyżowaniu Grunwaldzka-Wojskowa nie zostały podjęte żadne kroki w celu poprawy jego bezpieczeństwa.
b) W kontekście montażu luster wspomagających wyjazd z osiedli skierowaliście Państwo mnie do budżetu Wspólnoty i podkreśliliście szczególną uwagę, jaką powinien zachować kierowca podczas wyjazdu z osiedla. Pytam zatem, czy bezpieczeństwo to nie jest nasz wspólny „interes”?
c) W kontekście ograniczonej widoczności podczas wyjazdu z osiedli, zaprzeczyliście Państwo możliwości uniemożliwienia parkowania samochodom bezpośrednio przy wyjazdach z osiedli. Zapraszam zatem Państwa na próbę wyjazdu z Os. Ułańskiego. Włączanie się do ruchu na Ul. Wojskowej jest bardzo niebezpieczne, gdyż parkujące wzdłuż ulicy samochody ograniczają widoczność do kilku metrów. W rezultacie trzeba wjechać samochodem na pas w celu oceny „czy nic nie nadjeżdża”. Prawda, że to paradoks?

Na tę chwilę ulica Wojskowa jest niebezpiecznym miejscem dla poruszających się pojazdami oraz dla pieszych. W kontekście przebudowy ronda Kaponiera spodziewam się jeszcze bardziej wzmożonego ruchu . W związku z tym w kontekście poprawy bezpieczeństwa proponuję:
a) Wymalowanie pasów w pobliżu „Biedronki” oraz oznakowania pionowego z sygnalizacją ostrzegawczą (pomarańczowe mrugające światła przy znaku widoczne również w nocy). Pasy na tym odcinku Wojskowej są na jej skrajnych końcach, w odległości kilkuset metrów od siebie. Taka sytuacja uniemożliwia klientom Biedronki i przyległych sklepów dostanie się do nich pokonując ulicę w przepisowym miejscu. Bezpośrednio po przeciwnej stronie ulicy są dwa duże osiedla – Os. Ułańskie i City Park, z których rzesze klientów odwiedzają codziennie Biedronkę.
b) Ponowne rozpatrzenie zamontowania luster przy wyjazdach z osiedli: Kasztanowa Aleja, City Park, Os. Ułańskie.
c) Zamontowanie progów zwalniających na ulicy.
d) Ograniczenie prędkości na ulicy do 30km/h.
e) Ograniczenie miejsc postojowych bezpośrednio przy wyjazdach z osiedli. To jest naprawdę niebezpieczne. Bardzo proszę nie przypominać ponownie mi jaką to szczególną uwagę musi zachować kierowca włączający się do ruchu. W tych miejscach NIE MA WIDOCZNOŚCI pozwalającej ocenić bezpieczeństwo.

I drobny apel do Państwa: Nie kłóćmy się kto ma sfinansować inwestycję w bezpieczeństwo. To jest nasz wspólny cel.

Z poważaniem,
Tomasz Batko


R E K L A M A

Komentarze (2)

03-08-2012 20:26:33
Tomek
Dokładnie. Wyjazd z każdego osiedla, czy też parkingu podziemnego to loteria, bo cały widok zasłaniają parkujące samochody.
01-08-2012 11:50:49
w
popieram! ulica Wojskowa stała się ulicą "przelotową" i jednocześnie wielkim, darmowym parkingiem. Do Pana apelu dodałbym zakaz wyprzedzania - tak, tacy DEBILE też jeżdżą po Wojskowej :( Jednak uregulowanie kwestii prędkości oraz parkowania to priorytety. Bardzo przygnębiający jest fakt, że musiało dojść do tragedii, żeby ten temat został nagłośniony.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

wrz

11:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Piknik Wikingów
- wioska wikingów: pokaz i warsztat lepienia podpłomyków,pokaz i warsztat ubijania masła w drewnianej maselnicy,pokaz i warsztat śpiewu białego,warsztaty lepienia w glinie,pokaz wa

20

wrz

13:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Zdrowy kręgosłup" - gimnastyka dla grupy 60+
"Zumba gold" - gimnastyka dla grupy 60+

21

wrz

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert "Zielono mi" w wykonaniu Klubu Szyderców Bis

22

wrz

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

24

wrz

do 26-09-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Tour Salon" - Targi Regionów i Produktów Turystycznych
Targi kamperów i przyczep kempingowych oraz wyposażenia
Targ mieszkań i domów (25-26.09.)
9. Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: