Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Super Duo zagrało latynoskie rytmy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Super Duo zagrało latynoskie rytmy
28-05-2012 01:29   Janusz Ludwiczak
Duet gitar klasycznych, założony w 1984 roku wystąpił w ramach Dni Łazarza w D.O.M. 88, w City Park.

W sobotni wieczór w D.O.M. 88, który znajduje się na terenie kompleksu City Park wystąpił zespół Super Duo.

W latach 1983-1997 Super Duo był najsłynniejszym w Polsce duetem gitarowym, który grał muzykę gitarową w stylu znakomitego tria Paco de Lucia/Al di Meola/John McLaughlin (połączenie gitary jazzowej i flamenco). Światowej sławy utwór "Meditteranean Sundance" w wykonaniu zespołu niczym nie różni się od oryginału. Byli wzorem dla wielu polskich gitarzystów, a ich LP "Głuche Krokodyle" do dziś jest perełką wśród zbioru płyt analogowych polskich melomanów.

Super Duo został założony w Poznaniu, w 1984 roku przez nieżyjącego już Cezarego Krajewskiego (zm.1997) i Piotra Soszyńskiego. Zespół jest laureatem wielu nagród na różnych festiwalach w kraju i za granicą (m.in. Fama '85, Jazz Jamboree'85, Jazz Praha '87 czy De-Bron Dalfsen Holland '90). Super Duo zagrało z koncertami w wielu krajach, m.in. w Rosji, Francji, Danii, Korei, Holandii, Wielkiej Brytanii, Finlandii i Czechach.

W trakcie koncertu okazało się, że oboje artyści wywodzą się z Łazarza. Piotr Soszyński i Przemysław Hałuszczak w trakcie koncertu przyznali, że cieszą się, że są znów na swoim rodzinnym fyrtlu.

Koncert odbył się w zabytkowych koszarach wojskowych i kuźni 15. Pułku Ułanów Poznańskich.

D.O.M. 88 istnieje od października. Jest to niezwykłe miejsce, w kompleksie City Park, gdzie tradycja łączy się z nowoczesnością. Mieściła się tutaj kiedyś kuźnia. Zachowane zostały oryginalne stare mury, widać zniszczone cegły starej kuźni 15. Pułku Ułanów Poznańskich - powiedziała Bożena Warkocka, D.O.M. 88.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

gru

10:00
Łazarz
"Śladami Kroniki" - wycieczka z przewodnikiem:
School of Form - Cmentarz żydowski - Budynek Magnolii - Park Wilsona - skrzyżowanie ul. Głogowskiej z ul. Berwińskiego - Rynek Łazarski - Katolicka

10

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„Całą noc padał śnieg” - widowisko muzyczne z cyklu "Śpiewamy polskie piosenki"z udziałem: Kabaretu "Klub Szyderców Bis".
- w programie pojawią się w szczególności piosenki nawiązujące do świąt Bo

11

gru

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl pt."Ściana" w wykonaniu grupy teatralnej Klubu Krąg na zakończenie projektu

13

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"W zasadzie tak" - spotkanie z satyrykiem Jackiem Fedorowiczem, który opowie m.in. o wielu komicznych sytuacjach z życia w PRL-u

14

gru

do 15-12-2019
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Giełda Minerałów, Muszli i Wyrobów Jubilerskich

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: