Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Telewizja analogowa przechodzi do historii - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Telewizja analogowa przechodzi do historii
27-11-2012 13:39   Janusz Ludwiczak
W środę o godz. 5:00 nastąpi wyłączenie sygnału analogowego telewizji w województwie wielkopolskim i w mieście Poznań. Od tego dnia dostępna naziemnie będzie jedynie telewizja cyfrowa.

Cyfryzacja dotyczy przede wszystkich gospodarstw domowych, które odbierają sygnał telewizyjny wyłącznie z nadajników naziemnych. Do odbioru sygnału cyfrowego wystarczy dekoder STB lub telewizor z odpowiednią anteną, który odbiera sygnał w standardzie DVB-T i MPEG -4. Cyfrowa telewizja oznacza więcej kanałów w lepszej jakości, a do tego dostępnych najczęściej za pomocą starej anteny.

A czy abonenci kablówki będą musieli również zakupić specjalny dekoder cyfrowy?

Usługa telewizji Inea jest dostarczana przy wykorzystaniu sieci kablowej. Zmiany w telewizji naziemnej, czyli tej "z powietrza" nie mają wpływu na nasze usługi, dlatego po wyłączeniu telewizji naziemnej analogowej nasi abonenci będą oglądać telewizję analogową i cyfrową bez żadnych zmian - tłumaczy Kinga Podraza-Myszkowska, rzecznik Inea.

Abonenci nie muszą kupować specjalnych dekoderów do odbioru telewizji cyfrowej, gdyż taki dekoder udostępniamy bez dodatkowych opłat w ramach abonamentu. Inea oferuje usługę telewizji cyfrowej od 2005 roku i skorzystało z niej już ponad 2/3 abonentów. Właśnie wprowadziliśmy specjalną promocję na usługę telewizji dla emerytów i rencistów - jest w cenie 19,90 zł - dodaje Kinga Podraza-Myszkowska z Inea.

Informacje na temat procesu wyłączania naziemnej telewizji analogowej i przejścia na telewizję cyfrową:

  • Bezpłatna infolinia Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji: 800 007 778
  • Polska Izba Radiodyfuzji Cyfrowej tel.: 61 657 60 40, 61 657 60 51, e-mail: biuro@pirc.org.pl
  • Ministerstwo Administracji Cyfryzacji http://cyfryzacja.gov.pl


R E K L A M A

Komentarze (4)

28-11-2012 13:50:18
INEA
Zapraszamy na naszą stronę. Tu nasi Abonenci znajdą najważniejsze informacje na temat cyfryzacji. Podsumowując: - Abonenci posiadający pakiet telewizyjny w INEA NIE MUSZĄ kupować żadnych dekoderów i żadnych anten w związku z cyfryzacją telewizji naziemnej - W INEA nie zostanie wyłączony sygnał analogowy. Słowem - dla naszych Abonentów nie zmienia się nic :-)
27-11-2012 23:22:08
gosc
@Kazik - jeśli jesteś już abonentem INEA (lub innej kablówki albo telewizji satelitarnej jak Cyfra+, Cyfrowy Polsat, N) to nie musisz się martwić wyłączeniem telewizji analogowej bo nie odbierasz sygnału za pomocą anteny tylko operator dostarcza Ci go kablem do mieszkania. A promocja jest dla emerytów i rencistów którzy nie są abonamentami INEA.
27-11-2012 22:24:41
marcc
Abonenci INEA nie muszą nic kupować :)
27-11-2012 21:20:22
kazik
"Abonenci nie muszą kupować specjalnych dekoderów do odbioru telewizji cyfrowej, gdyż taki dekoder udostępniamy bez dodatkowych opłat w ramach abonamentu (....) Właśnie wprowadziliśmy specjalną promocję na usługę telewizji dla emerytów i rencistów - jest w cenie 19,90 zł". To co w końcu ? Muszą czy nie muszą kupować ?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
14

lip

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
3 Hawajskie spotkania na Łazarzu-plecenie długiego wieńca lei przez mieszkańców Łazarza
(obowiązują zapisy tel.604417795, e-mail:hawajski.lazarz@gmail.com)

15

lip

18:30
Park Kasprowicza (przy wejściu na pływalnię)
15. sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

16

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

17

lip

18:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"W stronę słońca" - koncert w wykonaniu zespołu "Projekt Kobieta"

19

lip

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Babi Targ
w godz. 12:00-16:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: