Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Klonowica ścięto akacje - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Klonowica ścięto akacje
28-08-2012 22:18   Janusz Ludwiczak
Na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich w piątek na ulicy Klonowica została ścięta ponad 80-letnia robinia biała. Przeciwni wycince drzew byli niektórzy mieszkańcy.

O planowanej wycince drzew pisaliśmy w czwartek w artykule: Drzewa podzieliły mieszkańców ulicy Klonowica.

Dzień później na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich wycięta została ponad 80-letnia akacja. Drzewo groziło bowiem przewaleniem się na jedną z willi.

W przypadku remontu chodnika konieczne będzie wycięcie kilku robinii białych. Są drzewa, które stwarzają niebezpieczeństwo dla zdrowia i życia ludzi. Zaistniał jednak konflikt po stronie mieszkańców. Część osób chce tej wycinki i poprawy infrastruktury drogowej, część mieszkańców na to rozwiązanie się nie godzi - mówiła w czwartek Dorota Wesołowska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich.

ZDM maił pozwolenie na wycinkę od Wydziału Ochrony Środowiska. Na razie nie wiadomo co stanie się z akacjami przeznaczonymi do wycinki. Pewne jest, że w miejscu wyciętych robinii białych zostaną posadzone nowe drzewa.


Komentarze (6)

30-08-2012 14:59:45
xman
I bardzo dobrze że wycięli! Wreszcie będzie można korzystać z chodnika (jaki by nie był) a nie chodzić ulicą. A poza tym to nie są żadne pomniki przyrody.
29-08-2012 21:04:38
Hania
Zapomnialam dodac, ze drzewo scieto a jestem ciekawa kiedy bedzie remont chodnika ? Znajac realia za 5 lat moze...i za 10 lat. Zeby takie drzewo uroslo trzeba 80 lat !!! czy nikt z podejmujacych decyzje o scieciu nie pomyslal, ze mozna temu zaradzic, uchronic drzewo od marnego konca ? Istnieja sposoby na ratowanie chylacych sie drzew, zwlaszcza takich zabytkow przyrody jak ta scieta akacja. Ale kogo tam obchodzi stare drzewo, lepiej sciac i nie ma problemu. Zieleni coraz mniej...
29-08-2012 20:57:05
Hania
Zaczelo sie od jednego/1 sztuka drzewa ale juz p.Wesolowska mowi, ze trzeba bedzie wyciac kolejne drzewa aby dokonac remontu chodnika.
29-08-2012 20:35:09
a ściślej:
na Klonowica ścięto akacjĘ (jedną sztukę)
29-08-2012 07:58:11
Łukasz Prymas
To jest skandal, ZDM robi w tym mieście co chce, bez porozumienia z Radami Osiedli, tak dalej być nie może i nie będzie...zostaną podjęte odpowiednie kroki w celu ukrócenia tego typu procederu. Skarga na działania ZDM do Prezydentów Poznania to będą 1 kroki.
28-08-2012 22:37:20
mieszkaniec
Tak tak niech zdm wytnie drzewa zrobi chodnik, PZ-ety się ucieszą, będzie gdzie parkować dwa kroki i głogowska i przystanek z tramwajem po co się pchać do centrum samochodem tam trzeba płacić za strefę a tu nie trza płacić i jeszcze niedługo ZDM za pieniądze mieszkańców zrobi PZ-tom parking darmowy - przepraszam "chodnik" :)
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

28

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"In Memoriam - VI łazarski wieczór zaduszkowy

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

03

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Wietnam" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: